Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği

 

Aktifeğitim Akademisi
Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Eğitim Semineri

 

Bugün alışveriş; bir çeşit dinlence, eğlence, kendini gerçekleştirme, statü edinme, buluşma ve paylaşma fırsatıdır.


Sorun / Fırsat

Bazı mağazaların inanılmaz bir çekim gücü vardır. İçeri girdiğimizde her ürüne dokunmak, daha çok zaman geçirmek isteriz. Ürünleri sergileyiş biçimleri, satış temsilcilerinin davranışları ve yarattıkları atmosfer ile bizi büyülerler. Hiç aklımızda olmayan şeyleri satın aldırır böyle yerler insana.

Sizin de böyle mağazalarınız var mı? Her seferinde “Ne keyifli yer burası” dediğiniz, kendinizi iyi hissettiğiniz. Perakendecilik ve mağaza yönetimi böyle bir aşamaya geldi işte. Öyle bir bolluk yaşıyoruz ki iyi bir deneyim yaşatmayan mağazalar artık rekabetten sıyrılamıyorlar.

Bu işin temelinde müşterinin nabzını tutmak ve müşteriyi velinimet olarak görmek aynı kalsa da bugün geldiğimiz noktada bu sektör, “operasyonel bir mühendislik” işidir. İşin içinde yönetilmesi gereken sayısız değişken mevcuttur. En çok müşteri trafiğine sahip olacak yerde, uygun büyüklükte mağaza açmak, hizmet verecek çalışanları sürekli eğitmek, doğru fiyatlandırma yapmak, ürünleri doğru teşhir etmek, mağazaya giren ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek, onların tekrar geri gelmesini sağlamak emek, zaman ve para gerektiren bir iştir. Müşteri bağlılığının % 30’ların altına düştüğü bu dönemde işin tüm detayları başarı için çok önemli hale gelmiştir.

“ Perakende ve Mağazacılık sektöründe, siz de sadece ürün sattığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sattığınız şey alışveriş deneyimi ve m2 alandır. Bu işi bir mühendislik disiplini içinde yapan işletmeler uzun dönemde hayatta kalacaktır. ”
Şemsettin Akçay - Satış Pazarlama ve Inovasyon Mühendisi

Perakendecilik sadece bir verimlilik ya da dekorasyon işi değil, müşteri ihtiyacına odaklanmayı gerektiren ama aynı zamanda estetik ve eğlenceli bir deneyim yaşatmayı amaçlayan bir iş olarak ele alınmalıdır. Müşterinin hem aklını hem kalbini kazanmanız gerekir.

“ Eğer mağazalara sadece bir şey satın almaya ihtiyacımız olduğunda gitseydik ve yalnızca planladığımız şeyi alsaydık ekonomi çökerdi " Paco Underhill

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği için ne tür Kabiliyetlere, Neye ihtiyaç var ?

Bu alanda başarılı olmak için bazı teknik ve sosyal kabiliyetlerin öğrenilmesine ihtiyacınız var.

Hedeflenen kabiliyetler;

 • Perakende ve Mağaza Yönetimi Mühendisliği
 • Alan ve Kategori Yönetimi
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • Çalışanların Satış Kabiliyetlerini Geliştirmek
 • GTN ile 101 Noktada Fark Yaratmak
 • Daha çok satış için 140 neden
 • 60-30-10 Yaklaşımı
 • Satış sürecinde uygulayabileceğiniz piskolojik tetikleyiciler
 • 1-12-50 Yaklaşımı ile yeni müşterileri kolayca yaratmak

Çözüm

Rekabet edecek yerli yabancı, işletme sayısının her geçen gün artması, perakende ve mağazacılık sektörü için üretimden mağaza yapılanmasına, pazarlama tekniklerinden müşteri memnuniyetine kadar her konuda bir yenilik, bir farklılık yapmayı ve aslında fark edilmeden işletmeyi içten içe kemiren “indirim” alışkanlığından uzaklaşarak farklı şekillerde maliyetleri düşürerek karlılığı arttırmayı zorunlu hale getirmiştir.

Her işletmede yapılan işin temeli İNSAN’dır. Bu seminerde Mağaza, Ürün, Hizmet üçgeninin tam kalbinde yer alan insan farklı bir bakış açısı ile ele alınmaktadır. Farkındalığınızı arttırmak, iş ve işletme kalitenizi yükseltmek ve sıradışı iletişim yöntemlerini, maliyetlerinizi düşürerek müşteri satınalma sıklığını ve sayısını arttırmayı, tüm bunlara ilişkin birbirinden farklı teknikleri bu eğitimde öğreneceksiniz.

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Ne kazandırır?

Bu seminerde öğreneceğiniz bilgi ve kabiliyetlerle yaptığınız işi kısa sürede geliştireceksiniz. Alan ve kategori yönetimi ile mağazanızda gizli kalan kâr noktalarını ortaya çıkaracaksınız. Müşteri ilişkileri yönetimi ile memnuniyet oranınızı arttıracak, öğeneceğiniz psikolojik tetikleyicilerle satış sürecinizi ve elde ettiğiniz sonuçları iyileştireceksiniz. Bir çok mağazanın benzer hale geldiği günümüzde GTN yaklaşımı ile fark yaratmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Mağaza yöneticisi olarak zamanınızı daha etkin ve verimli kullanabileceksiniz. 1-12-50 yaklaşımı ile temel görevlerinizden birisi olan yeni müşteriler yaratmanın sırrını öğreneceksiniz.

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Kimlere yönelik?

Mağaza Müdürleri ve Mağaza Yöneticileri, Satış Danışmanları, Müdür yardımcıları ve Bölüm sorumluları, Mağaza müdür adayları

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Eğitim seminerinde kullanılan yöntemler

 • Aktifeğitim Teknikleri
 • Atölye Çalışmaları
 • Örnek Vakalar
 • Ortak Akıl Çalışmaları
 • Eğitim Aktiviteleri ve Benzetimler
 • Kabiliyet Testleri
 • Yepkim Yetkinlik Değerlendirme Testi

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Ödeme seçeneklerim neler ?

Ödemelerinizi banka havalesi veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kesin kayıt için eğitim ücretinin, eğitim tarihinden en az beş gün önce yatırılması gerekir.

Şimdi kayıt olmak için lütfen aşağıdaki seçeneklerden birini seçiniz.

1 Kişi katılım bedeli 460.-TL+KDV

Kredi Kartınızla online kayıt yaptırmak için lütfen burayı tıklayınız.

Banka Havalesi ile Kayıt Yaptırmak için lütfen burayı tıklayınız.

Ön Rezervasyon Yaptırmak için lütfen burayı tıklayınız.

Eğitim Semineri Bilgileri

Eğitim Tarihi : Nisan 2015 - 1 Tam Gün / 6 Saat
Eğitim Yeri : Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği - Ankara
Ağırlama : Seminer süresince çay-kahve ikramı ve öğle yemeği
Sertifika : Aktifeğitim Akademisi Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Yetkinlik Belgesi
Konuşmacı : Şemsettin Akçay ve Aktifegitim İş Koçları

İptal ve Değişiklik

Herhangi bir nedenle katılamama durumunda, önceden bilgi verilmesi koşuluyla ödenen ücret, bir başka seminerde kullanılmak üzere açık hale dönüştürülebilir. Aksi durumda seminer bedeli fatura edilir. Seminer gününden önce bildirilen katılımcı değişikliği kabul edilmektedir. Aktifeğitim'in seminer yerini değiştirme, erteleme ve iptal etme hakkı saklıdır.

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği %100 Memnuniyet Garantisi nedir?

Eğitimcinizin aktardığı bilgileri tümüyle uygular, üzerinize düşen görevleri yerine getirir ve buna rağmen bir ilerleme elde edemediğinizi belirtirseniz ödediğiniz ücreti tümüyle iade ediyoruz. %100 memnuniyet garantisi bizim size taahhüdümüz.

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Kayıt Süresi

Katılımcı sayısı en fazla 12 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılar başvuru sırasına göre programa kabul edilmektedir. Kayıt işleminiz için size gönderilen onay e-postalarını lütfen takip ediniz. E-posta gelmemiş ise lütfen aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşınız.

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Eğitim Seminerini Kurum içi almak isterseniz aşağıdaki teklif isteme formunu doldurunuz

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Eğitim Semineri
Kurum içi Eğitim Talep Formu

Adınız
Soyadınız
E-Mektup Adresiniz
Telefonunuz
Kurum Adı
Şehir

Perakende ve Mağaza Yönetim Mühendisliği Semineri ile ilgili size nasıl yardımcı olabiliriz ?

 

 

* Tüm alanların doldurulması zorunludur.

Her insanın gelişmeye açık bir yönü mutlaka vardır © 1999 - 2014