Biz

Şemsettin Akçay Her şirketin bir hikayesi vardır. Her hikayeninde bir kahramanı. Bizim şirketimizin kahramanı yani kurucusu benim. Bu nedenle, bu biraz da benim hikayem aslında. Danışmanlık hizmetlerinin ve profesyonel eğitimciliğin ülkemizde bir okulu henüz yok. Bu sektörde çalışanlar usta çırak ilişkisi ile yetişiyorlar. Ustanız ne kadar bilgili ve eğitimli ise sizde o kadar başarılı oluyorsunuz. Tabi bütün sırlarını ve deneyimini sizin ile paylaşmış ise. Bu işe başlamadan önce danışmanlık mesleğini öğrenmek için 6 yıl harcadım. Bu süreci ARGE aşaması olarak adlandırıyorum. Bunun için 12 ülke dolaştım. Uluslararası başarılı örnekleri inceledim ve yola öyle çıktım.

Yurt dışında gördüğüm yaklaşımlardan, yaptığımız işin işletmelere sağladığı katkı oranında fiyatlandırılması gerektiğini öğrendim. Ben buna Performansa Dayalı Danışmanlık adını verdim. Yani işletmeye ölçülebilir bir kâr sağlamıyorsanız işinizi yapmamışsınız demektir. Sonuç başarısız olunca bahane bulmak kolaydır.

Ben danışmanlık yaklaşımı olarak sadece fikir vermek ve görüş bildirmenin yeterli olmadığını düşünüyorum. İyi bir danışman filen işin içine girmelidir. İstenen sonuca ulaşmak için gerekli tüm faaliyetlerin yapıldığına emin olmalıdır. Gerektiğinde sahada olmalıdır. Sadece anlatmak yetmez, göstermek ve uygulamak gerekir. Başarılı projelere ve iş sonuçlarına ancak bu şekilde ulaşılabilir.

Şemsettin Akçay
Satış Pazarlama ve Inovasyon Mühendisi

Sorularınız mı var?

Telefon:

(0312) 284 4865|

Yukarıda yer alan telefon numarasından hafta içi 09:30 - 17:00 arasında bize ulaşabilirsiniz.