Teşekkürler

Ne Söylediler?

Her eğitim programımız sonunda katılımcılarımıza beyaz bir kağıt dağıtıyoruz. Bu kağıda eğitim programımızla ilgili her türlü eleştiri, öneri ve düşüncelerini yazmalarını istiyoruz. Burada bugüne kadar eğitim programlarımıza katılanların görüşlerinden bir kısmını katılımcılarımızın izni ile aşağıda bulabilirsiniz. Görüşlerde gizlilik ilkelerimiz nedeniyle kişi ve kurum isimlerine yer verilmemiştir.

Bizimle zamanlarını paylaşan katılımcılarımızın düşünceleri...

 • Açıkçası buraya gelirken dört gün eğitim yapacağız. Belki bir şeyler öğreneceğim ama normal hayatıma döndüğümde uygulamak isteyeceğimi hiç sanmıyorum. Biraz önyargılı gelmişim. Hiçte umduğum gibi olmadı. Anladım ki sizin amacınız eğitimi verip paranızı almak değilmiş. Belki kendiniz için ama bize bir şeyler öğretmek için elinizden geleni yapacağınıza inandım. Bu eğitime güvenim sonsuz. Burada öğrendim ki kendine körü körüne güvenme. Bildiklerinle yetinme daima kendin için yenilen. Bu direkt sizden aldığım şeyler. Artı olarak arkadaşlarla paylaşmayı, takım ruhunun önemini v.s birçok şey öğrendim. Ben bu eğitime ve size sonuna kadar güveniyorum. Bana beni öğreteceksiniz.
 • Aldığım bu eğitimde yeni bir donanıma sahip olduğumu düşünüyorum. Sahip olduklarımın akış şeklini belirtmekte bana yol gösterici bir rehber olduğunu kabul ediyorum.
 • Almış olduğum eğitimin temel olarak çok yararlı olduğuna tamamıyla katılıyorum. Yönetim kademelerinde aldığım bilgileri hayat geçirerek alt kademede çalışanlarıma katkıda bulunacağım. Bu eğitimlerin gerek şube içi gerekse şube dışında kademeli olarak düzey platformunda değerlendirilmesi ve yöneticilerin buna göre bilgilendirilmesini isterim. Ayrıca bu eğitimlere bizim üstümüzdeki yöneticilerin de katılmalarını talep ediyorum. Çok başarılı bir sunuş ve ders gördüğüme inanarak devamı saygılarımla talep ederim.
 • Anladım ki tek başıma ben bir hiçim. Yani takım olmamız beraber düşünüp karar vermemiz gerektiğini,alt kadromdan da bir şeyler öğrenebileceğimi ve onlara bunu aktarmam gerektiğini,onların takım ruhu taşımasına yardımcı lup sadece kendi departmanları için değil diğer çalışanları da düşman gibi değil de bir arkadaş meslektaş gibi görmeleri gerektiğini öğrendim. Umarım bu eğitimlere katılmaya devam ederim. Size çok ama çok teşekkür ederim.
 • Aslında çoğunu bildiğim, davranış, fikir, arkadaşlık, güven gibi anlatmaktan kaçardım. Artık bunları da zamanla aşmamız lazım.
 • Bana benim görüşlerimden ,konuşmalarımdan neler anladığınızı anlattınız. Bir nevi belki de benim yanlış bir şey en azından şu devrede yapmamı engellediniz. Sizi tanıdığıma ve sizi bana tanıttığınıza, tanıtma fırsatı sağladığınıza çok teşekkür ederim.
 • Başarı yolunda yeni bir bakış açısı kazandırdığınız için teşekkür ederim.
 • Ben bir işletmeci adayı sıfatıyla katıldım. Kampüste gezerken rastladığım bu afiş aslında arayıpta bulamadığım bir fırsat anahtarı olurmu diye baktım. Sizin yaptığınız bu konferansın gerçekten benim aradığım şey olduğunu anladım. Şimdi bir işletmenin nasıl yönetilebileceği hakkında somut bilgilerim oldu. Yarını büyük bir zevkle bekleyeceğim. Herkesin öğreneceği bir şeyler olduğunu hatırlattınız.
 • Bence bu eğitim süresince yani iki günde hem öğrendim hem de eğlendim.Yani sıkmadan öğrettiniz.Keşke kurs biraz daha uzu olsaydı. Bence alanınızda başarılısınız. Şunu da şöyle yapsaydınız diyeceğim bir şey yok. Her şey için teşekkürler.
 • Bilgileriniz çok güzeldi. Hepsi benim için altın değerinde öğütlerde. Çok güzel bir gün geçirdim. Vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Daha, bir iki saat daha dinleyebilirdim. Benim şu günlerde evimde kızımla ve eşimle yaşadığım sorunlara anlattıklarınızın çözüm olacağına inanıyorum. Bunları öğrendiğim için şu anda çok mutluyum. Keşke bu toplantıdan daha önce haberim olsaydı, kızımı da getirirdim. Toplantıdan sabah saat 11:00’da haberim oldu. İlerde daha güzel büyük salonlarda görüşmek üzere. Başarılar. İyi günler sizin olsun.
 • Bir günlük dersimizde sizinle birlikte olduk.Tabii ki sizi bu bir günlük derste tamamen anlamak ve dersinizi tam ve etkili verdiğimizden emin olmak zor. Genel olarak anlatmanız ve bilgilerinizin anlaşılır ve algılanır olmasına gayret gösterdiniz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim. Yeni eğitimlerde buluşmak dileğiyle saygılar sunarım
 • Biz iş yaşamımıza başlarken keşke profesyonelce bilgilendirilerek başlasa idik. Derslerde de anlattığım gibi “ eti senin kemiği benim” mantığı ile çalışma yaşamımızı sürdürdük. Çok kısa sürede de olsa bizimle bilgi birikiminizi paylaştığınızdan dolayı size teşekkür ediyorum.
 • Bu 2 günlük eğitimde, kendime olan güvenimin daha arttığını, korkularımın yersiz olduğunu ve hayata bakış açımın değiştiğini gördüm. İnanıyorum ki bundan sonraki yaşantım, iş hayatım daha pozitif olacaktır.
 • Bugün bana birşeyler öğrettiniz. Bundan dolayı size münettarım. Birgün biryerlerde karşılaşırsa size bir kahve ısmarlamak isterim
 • Çok faydalı bir eğitim programı olduğunu ve bu seminere katılmanın önemli olduğunu gördüm.
 • Departman Eğitimcinin Eğitim programında; bildiğim bir konuyu, birşeyi karşı tarafa nasıl aktaracağımı öğrendim. Yani metodlarını. Bundan sonra yapacağım sunumları bu öğrendiğim metodlarla anlatacağım. Eğitimde olumsuz şeylerin kendi imkanlarımızla pozitife çevrileceğini öğrendim. Kendim için yararlı olduğunu düşünüyorum ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.
 • Ekip / takım oluşturmanın önemi, Başarılı olmak için birliktelik, Ekip başarısının altında bireysel başarı olduğu, Her insanın öncelikle kendi lideri olması gerektiği, Yapılacak bir işte icraatten önce düşünce aşamasının ne derece önemli olduğu. İmkansızın başarılabileceği
 • Faydalı ve gerekli bir eğitim. Bu konuda eğitimimizin ve becerimizin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Buna benzer eğitimlerin ilköğretimden itibaren verilmesinden yanayım.Konular iyi bir şekilde sunuldu. Uygulamaya yönelik çalışmalar (takım çalışmasına yönelik) arttırılabilir. Bu durumda bazı davranışlar, düşünme biçimi, alışkanlık haline gelebilir. Pozitif yaşam ve düşünme ile ilgili örnek ve hikayeler anlatılabilir. Öğrendiklerimiz için teşekkür ederim.
 • Hayatımda belkide ilk defa kendisi ile barışık ve insanların karşısına maske ile çıkmayan bir eğitmenden sunu dinlemiş oldum. Katılan herkes için temennim söylenenleri uygulayabilmektir. Hayatın o engebeli yollarında ideallerin darbe aldığı zor dönemlerde bu tür bilgilerin ışığında hedefe ulaşmak, kazanmamız gereken en önemli özellik olsa gerek. Umarım bunu sağlamış oluruz. Siz bütün bunlar için ideal bir eğitmensiniz diye düşünüyorum. Kendinizi sürekli yeniliyor olmanız bir sonraki buluşmada yeni şeylerle karşımızda olacaksınız demek. Herşey için teşekkürler.
 • Her şey mükemmeldi. Bizim ters tavırlarımıza karşı da hoşgörünüz mükemmeldi. Ders ortamı çok samimi ve güzeldi. Şubede iletişim kurma biraz eksik kaldı.
 • Hocam bize bugün gerçekten güzel bilgiler verdiniz. Örneğin ben vücut dili hakkında fazla bir deneyime sahip değildim. Daha doğrusu fazla dikkate almıyordum. Ama sizden duyduklarımdan sonra bunun da gerçekten yabana atılmayacak kadar önemli bir konu olduğunu anladım. Temelde vermiş olduğunuz bu dersle bizler insanlarla daha iyi bir iletişim kurabileceğimizi ve anlayabileceğimizi anladım. Yalnız arada mola sürelerini daha fazla tutsanız iyi olacağını düşünüyorum. Teşekkürler..
 • İki gün gibi kısa bir zaman diliminde iyi bir insan, başarılı bir yönetici olma konusunda, bir ömür boyu kullanabileceğimiz son derece değerli ve önemli bilgiler edindik. Teşekkürler.
 • İletişim kurabilmenin, anlamanın, dinleyebilmenin nasıl daha iyi ve kolay olacağını öğrenmek ya da fark edebilmek istersen, pozitif olmanın ve kendine bakmanın faydasını görmek istersen faydalı olacağına inandığım bir seminer diyebilirim.
 • İnanın ki bir insanın yaşam boyunca anlatamadıklarını anlattınız. Gerçekten beni o kadar etkiledi ki konuşmanız. Size canı gönülden teşekkürlerimi sunarım. Şunu belirtmek isterim ki tekrar böyle bir toplantıda sizinle olup konuşmalarınızı mütevazı bir şekilde dinlemeyi temenni ederim.
 • İyi bir eğitim verildi, sıkıcı değildi. Umarız eğitimler devamlı olur. Eğitim planlıydı. Tebrikler.
 • Kendi kişisel gelişimim adına çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Kurum içinde uygulamaya gelince hemen başlamayı düşünüyorum. Umarım işletebilir ve başarabilirim. Aktifeğitim Şemsettin Bey ve Dilek hanıma her şey için çok teşekkür ediyorum. Tutarlı iletişiminiz, cana yakınlığınız ve değerli bilgileriniz bizim için çok önemliydi. Kurum adına Genel Müdür, Genel müdür yardımcısı, Müdür ve müdür yardımcısı pozisyonunda olan kişiler tarafından da alınmasının kuruma faydası olacağını düşünüyorum.
 • Kolay ve konforlu olan yolun seçilmesi hayatı giderek zorlaştırır. Çünkü insan rahatlığa ve bunu elde etmek için fazla bir çaba göstermesi gerekmez. Hayat monotonlaşır ve bir gün herhangi bir nedenle kolay ve konforlu olan yolun kapanması nedeniyle insan bir anda şaşırır ve ne yapacağını bilemez hale gelir ve hayatı zorlaşır. Oysa kolay ve konforlu olmayan yolun seçilmesi halinde, insan belki bir süre zorluk çekecek ancak bu süreç içerisinde o yolun kolay ve konforlu hale getirilmesi için bilgi ve tecrübeyle donanmış olacak ve hayatı kolaylaşacak ve yaşamdan zevk alacaktır.
 • Kurucu Koordinatör. Çok olumlu buldum. Yalnız öğleden sonraki bölümün tamamına katılamadım.
 • Öncelikle bu eğitimin hayatımı ve kişiliğimi çevremle olan ilişkilerimi tamamen değiştireceğinden eminim. Bu seminerin benim için önemi gerçekten büyük.ben yaklaşık 5 senedir bu işteyim. İnan arkadaşlarıma bu kadar değişik bir gözle bakmadım. Her şeyden önce teşekkürler, bana beni öğrettiğiniz için.
 • Sayın Akçay, eğer yetiştirdiğiniz sizin gibi eğitimci yok ise bunun üzerinde yoğunlaşalım lütfen. Başarılarınızın devamını dilerim.
 • Sayın değerli hocam; Sizinle dört gündür yaklaşık 11-12 saat boyunca beraber olduk. Bu da yaklaşık 45 saat. Şundan emin olun ki sizden hiç sıkılmadım veya bu adam ne yapıyor ya diye aklımdan bile geçirmedim. Her zaman acaba bugün ne yapacak diye merakla bekledim evet tempo uzun ve yorucuydu ama siz asla. Dört günün sonunda bir şeyler öğrendiğimi de kabul ediyorum ve faydasının da farkındayım. Dinlemeyi, eleştirmeyi, sakinliği, motivasyonun nasıl sağlanabileceğini gördüm. Teşekkürler.
 • Sayın hocam hayatımda bilmediğim bilgiler edindim çok aydınlatıcısınız çok iyisiniz aslında böyle şeyleri hiç sevmem ama bu sefer çok hoşuma gitti. Dinlerken ilham geldi. Yaşam hayatınızda başarılar. Dilerim ki çoğu kişi bizim gibi şanslıdır inşallah sizin gibi iyi, sempatik hoşgörülü biriyle karşılaşır. Saygılarımla. Sayın Şemsettin Akçay (sizi çok sevdim hocam)
 • Sayın Şemsettin Akçay (Hocam) bu iki gün içerisinde bize verdiğiniz eğitimden dolayı. Size ve iş yerine teşekkür ederim. Aldığım eğitimden dolayı kendimin bundan sonraki yaşamımda sosyal hayatımı ve özel hayatımı değiştireceğini anladım ve bu fırsatın herkese sunulmasını isterim.
 • Seminer ilk başladığında çok sıkıldım ve neden geldiğimi sordum kendi kendime fakat zaman ilerledikçe ve konular konuşulup gösterildikçe daha dikkatimi topladım ve bir şeyler öğrendikçe program çok hoşuma gitmeye başladı. Bu da insanlar arasında iletişimin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bugün bizi aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.
 • Sevgili hocam açıkçası bu eğitime gelirken bana burada neler aktarılacağı hususunda herhangi bir bilgi aktarılmadı. Yani gelirken ben neyin eğitimini alacağım soru işaretleriyle geldim. Şu ana kadar o kadar çok insan gelip gitti ki iş hayatımda. Tabii ki her gelene işi aktardım. Bildiklerimi öğrettim. Öğrenme süreleri tabii ki uzun sürdü. Bu 1-2 kişiyle sınırlı kalsa hiç problem değildi belki ama insan sirkülasyonu çok olunca ve her gelenden işin bir ucundan tutmasını istediğimiz için tabii ki öğretiyoruz ve her seferinde uzun bir zaman. Ama artık daha kısa sürede nasıl daha uzun bir bilgi aktarımı yapabileceğimi ve bu işi nasıl zevkli bir oyuna dönüştürebileceğimi biliyorum. Teşekkürler.
 • Sn. Şemsettin Akçay öncelikle bizlere bu değerli zamanınızı ayırdığınız için size çok çok teşekkür ederim inanın ben bu iki gün içinde hem huzur hem de neşe bulduğuma inanıyorum. Ama her şeyden önce meğer bilmediğim çok şey varmış. Bunları da sizden öğrendim biliyor musunuz ben ilk okul mezunuyum ve keşke param ve zamanım olsaydı da sizden öğrenmem gereken her şeyi öğrenseydim. Ama şu bir gerçek sizi hiç unutmayacağım çünkü eski bir ata sözü vardı bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demişti. Size çok teşekkür eder ve size ömür boyu sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür dilerim Allah’tan.
 • Sunum akışı oldukça iyi. Bilgilerin bizim bildiğimiz fakat cümleye dökemediğimiz ve anlatacak literatüre sahip olamadığımız bilgiler olması benim eksik yanımı tamamladı. Yalnız bu bilgileri ilerde gözden geçirme, tekrarlama,pekiştirme amacıyla verdiğimiz mindmap çıktısı bu anlamda yetersiz. Acaba web sayfanız bu kapsamda feed back yapmaya yeterli mi? Verilen örnekler arttırılabilir mi? Teşekkür ederim.
 • Sunum tekniğinizi,katılımcıların daha rahat takip edebileceği (eğitimi alan gruba göre) bir yöntem seçerek yapmalısınız. Eğitimi alan personelin daha fazla oranda katılımını sağlamanız faydalı olacaktır. Eğitim verdiğiniz kesimin iş alanları ile ilgili ön bilgiye sahip olmanızın daha yararlı olacağını düşünüyorum.
 • Şemsettin Akçay Bey çok iyi ve gerçekten işini biliyor.
 • Verilen bu eğitim gelecek hayatımız da önemli bir kazanım sağlayacaktır. Bu eğitimin bankada karşılaşılan personel ve müşteri örnekleri (iyi-orta-kötü) karşısında nasıl davranılması gerektiği örneklerle verilmesi halinde daha başarılı olacağı kanısındayım. Ayrıca bu davranış şekillerinin nasıl olacağına dair notların dağıtılması da önemli. Başarılar diler, saygılar sunar teşekkür ederim.
 • Yaklaşım tarzınızın genel olarak yumuşak olması olumlu ancak zaman zaman değer vermeme duygusu uyandırıyorsunuz. Belki de sizce bu bir eğitim tekniği ama bendeki etkisi açık fikrimi paylaşmama olarak gösteriyor. (Ne kadar ilgileniyorsunuz bilmiyorum) Bunun dışında verdiğiniz bilgiler ve eğitimin sıkmadan aktarılması güzel. Her şey için teşekkürler.
 • Açıkçası ilk bakışta, belki de isminden olsa gerek, bu dersten hoşlanmayacağım veya ilgimi çekmeyeceği kanaati hakimdi. Ancak dersin gidişatı o kadar ilgi çekici idi ki dersten çok yararlandım diyebilirim. Burada size de gerçekten büyük pay düşüyor. Dersten kopmak mümkün değil (çekicilikten dolayı). Takım ruhunu en azından kapmaya başladık. Her şey için teşekkürler. Hayatınızda başarılar.
 • Aldığım eğitim 2 gün ile sınırlandırılmamalıydı. En az 4-5 gün olmalıydı. Bundan sonraki zamanlarda aynı tür eğitimi almak isterim. Yine de 2 gün bakış açımı değiştirdi. Eğitim süresince katılımcıların motive olmasını sağladınız. Bizim düzeyimizde sundunuz, içeriği oldukça verimli ve etkili idi. Benim önerim bu eğitimin müdür, genel müdürü düzeyinde bizim üst düzey yöneticilerimize de verilmesi.
 • Almış olduğumuz 2 günlük eğitimin faydalı olduğunu, daha önce görevim esnasında uygulamış olduğum teknik ve yaşam tarzını yeniden bana hatırlatmış oldunuz. Teşekkür ederim. Başarılarınızı artarak devam etmesini dilerim.
 • Anlatılan konuların hem kişilerin kişisel gelişiminin geliştirilmesi hem de iş ortamında yapılacak işlemlerin kolaylaştırılması ya da sorunların çözümlenmesinde çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Mutlu ve sorunsuz kaliteli bir yaşam istiyorsak öncelikle kendimizi tanımamız, doğru olmadığını düşündüğümüz yanlarımızı düzeltmemiz gerektiğine inanıyorum. Şemsettin Akçay bey ve Dilek hanımın konularına çok hakim iyi bir anlatıcı olduğunu düşünüyorum.
 • Aslında söylenecek fazla bir şey yok. Hiç şüphesiz iyi bir eğitimcisiniz. Beraber olduğumuz 4 gün boyunca çok güzel ve bir o kadar da günlük yaşamda kullanılabilecek şeyler öğrendim. Yarın daha başka olacak benim için. Gönüller dolusu teşekkürler.
 • Bana birşeyler kattığınız ve pozitif olmayı öğrettiğiniz için teşekkürler
 • Başarılarınızın devamını diliyorum. Umarım 2010 yılında düşündüğünüz yerde olursunuz.
 • Ben böyle bir eğitime ilk kez katıldım. Gerçekten büyük bir haz aldım. Şemsettin Beye hayran kaldım. Konuşması, anlatım tarzı, olayları yorumlaması beni çok etkiledi. Keşke bu tür uygulamaları daha öncede yapsalardı. Hatta her ay yapılsa. Seve seve gelirdim. Kendi yaptığım hatalarım gözümün önünden birer birer geçti. Bundan sonra davranışlarımın daha iyi olması için kendimle uğraşacağım. Eğitim çabuk bitti. Ama güzel ve iyi konular öğrendim. Mutlu bir şekilde ayrıldığımı söyleyebilirim.
 • Bence bu eğitim verilen bilgilerin verilmesi için çok güzel hazırlanmış. Yani amaç bir insanın topluluk karşısında bir konuyu etkili bir şekilde karşı tarafa aktarmasını sağlamak ise, bu giriş için çok güzel bir eğitim. Siz de bu programı gayet iyi yönettiniz. Çok teşekkür ederiz.
 • Bilmediğimiz çoğu şeyi öğrenmenin yanı sıra bilip de belirli bir sisteme oturtamadığımız, adlandıramadığımız şeyleri öğrenip anımsadık. Eğitimlerin belirli aralıklarla yapılması(şimdiye kadar yaşadığın en uzun süre 90 dakika) bazen 2 saat sürmesi ayarlanamayan bir şey mi? Yine de her şey için teşekkürler. Dostça kalın.
 • Bir işi en iyi yapmanın temelinin o işi sevmek olduğunu öğrendim. bilginin paylaşılması gerektiğini öğrendim. kendime güvenim arttı. Sanki bazı sinirlerimi aldırdım. borsa oyununda, paylaşmayı, bodyde arkadaşlığı. ekip ruhunu. Japon kültüründen bazı örnekleri, kendimizi biraz daha zorlarsak potansiyelimizin artacağını öğrendim. Tabii ki bunlar sizin sayenizde oldu. Teşekkürler. Sizleri gökyüzündeki yıldızlara benzetiyorum, yalnız aranızda bir fark var, onlar milyonlarca siz ise bir tanesiniz.
 • Bize ayırdığınız zaman ve bilgileriniz için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgileri yaşamıma geçirmeyi kendime hedef ediniyorum. Kelebek olmaya karar verdim. Ayrıca “mercimek çorbanızın” tarifini öğrenmek istiyorum.
 • Bu 4 günlük eğitimin bana çok şey kattığı düşüncesindeyim. Eğitim süresince sıkılmadım (buz kırma, hikaye ve çeşitli oyunlar gibi). Siz değerli hocamızın güler yüzlü olmasının çok büyük önemi de var tabii ki. Eğitimde sıkıldığım tek nokta tabii ki bu da benden kaynaklanıyor. Tek kişilik sunumdaki problemimdi. Bu da olaya tam anlamıyla hazırlanamamam ve aşırı heyecanlı olmam. Sizlere çok teşekkür ediyorum.
 • Bugün bir insanı dinlemenin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Ayrıca konuşurken karşımdaki insanı etkilemek için neler yapmam gerektiğini öğrendim. Düzenlediğiniz programda soru cevap kısmının olmasını istiyorum.
 • Çok faydalı ve zevkli bir ders olduğunu düşünüyorum. Umarım bunları uygulama fırsatımız olacak bir durumda çalışırız. Teşekkür ediyorum. Görüşmek üzere.
 • Ders nasıl bir ekip olabiliriz konusunda faydalı bilgiler verdi. Hocamız sınıfımızı çeşitli ekiplere bölerek demokratik bir ortamda tartışma ortamı sağladı. Ayrıca pozitif enerjisiyle bizim bu yaz mevsiminde rahatlamamızı sağladı. Sonuç olarak bizi birbirimizle kaynaştıracak etkinlikler yaptırarak bizim bir ...... Bankası olarak ekip olduğumuzu aynı hedefi amaçladığımızı bize hatırlattı.
 • Ekip çalışması adıyla aldığımız eğitim genel itibariyle çok faydalı oldu. Ama bence bazı konuları fazla tartıştık. Örneğin; lider koç tartışması çok uzun sürdü ama kesin neticeye ulaşılamadı. Daha çok şey yapabilirdik. “Hocam bir ara verelim mi?” seslerinin en az yükseldiği ders bu dersti herhalde. Eğitim dönemimizin sonunda, tam sıkılacağımız bu günlerde bu kadar bu kadar zevkli bir ders geçireceğimi hiç tahmin etmemiştim. Bu tip derslerde hocalar sınıftan 1-2 kişi seçer ve devamlı o kişilerle takılırlar. Bu durum çoğunlukla olumsuz sonuçlanır. Böyle bir şey yaşamamız çok sevindirici. Keyifli, katılımlı bir ders oldu.
 • Genel olarak tüm yaşamımıza uygulayabileceğimiz, yararlanabileceğimiz ve kendimizi geliştirmek adına gerekli olabilecek konular aktarıldı. Bu sayede sadece kariyer yaşantısında değil, yaşam için,kendimizi tanımak için ve daha kolay yaşayabilmek içi bazı pratik yöntemler verildi. En etkilendiğim nokta, kişinin sadece düşüncesiyle bir çok şeyi etkileyebileceği olsu (su deneyi,pirinç=
 • Hayatımda ilk kez böyle bir seminere katıldığım için eleştiri yapamayacağım. Memnun olduğumu belirtip size saygılar sunar mutlu günler temenni ederim.
 • Her şeyden önce bizim için göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederim. Anlattığınız ve uygulattığınız çalışmalarda gerçekten birçok şey öğrendim. Zaman zaman siz anlatırken kendime çok kızdığım, zaman zaman gerçekten gururlandığım anlar da oldu. Eğitimin ne kadar faydalı bir şey olduğunu bir kez daha anladım. Gerçekten çok iyi bir öğretici ve konuşmacısınız. Sizi tanımış olmak gerçekten benim için çok önemli ve asla bir kez daha yakalayamayacağım güzel bir anı oldu. Şunu da söylemek istiyorum ki çok tonton ve şeker bir insansınız. Saygılarımla.
 • Hocam buraya ilk geldiğimde şöyle dedim. “bu adam bana ne verebilir” benim burada ne işim var. Benim için bu sadece bir tatil. Ama siz bana hayatın çok başında olduğumu hatırlattınız. Şanslıyım; çünkü böyle çok kıymetli bir firmada çalışıyorum. Bana değer veren insanlarla beraberim. Şanslıyım; çünkü sizin gibi çok değerli birini tanıdım. Eğer kısmet olursa sizinle tekrar beraber olmayı çok isterim.
 • İki gün süreyle aldığımız eğitimin verimli, keyifli, düşündürücü ve uygulanabilir tekniklerin öğrenimi ile geçtiğini düşünüyorum. Ara ara dinlettiğiniz sunduğunuz müzik çarkınız ile ne kadar sakin, hoş görülü ve güler yüzlü olduğunuz ve bu özelliklerin bir insanın yaşamına hakimiyetiyle iş ve özel yaşantının ulaşabileceği güzelliklere iyi bir örnektiniz gerçekten. Bire bir teori öğrenme gayretine girmedim doğrusu. Gayretleriniz için teşekkürler, umarım bir gün bir yerlerde sizin engin deneyimlerinizden faydalanma olanağına sahip oluruz.
 • İlginç, farklı bir vizyondan bakış. Tüm yöneticilere verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
 • İnsan kaynakları görevlisi olarak çalışmaktayım. Eğitim daha çok satış inoyasyonu üzerine olsa da kendime faydalı olacak bilgileri toplamaya çalıştım. teşekkürler.
 • İyi bir eğitim verildiğini ve aldığımı düşünüyorum. Yönetim Becerileri eğitimi şube müdürlerine verilmesi düşüncesine mutlu olduk. Anlatım ve sunumunuz ile profesyonel olduğunuzu düşünüyorum. Beşeri ilişkilerin, yaklaşımınız, konulara hakimiyetiniz ile öne çıkıyorsunuz. İlerlemiş hizmet yılıma rağmen böyle bir eğitimi ilk defa alıyorum. Mahiyetimde çalışan personel ile anlattıklarınızı ve olması gerekenleri paylaşacağım. Çok teşekkür ederim.
 • Kendimi eğitmem konusunda çok büyük yardımcı oldu. Beynimi daha farklı kullanmayı öğrendim. Beni ileriye dönük başarıya daha yaklaştırdığına inandım.
 • Konu hakimiyeti, anlatım ve görsel destek olarak dersin işleyiş tarzı iyiydi. Özel sektörden ziyade derste kullanılan örneklerin kamuya yönelik olmasının daha uygun olacağı kanaatindeyim. Sivilden aldığımız bir eğitim olarak bizim için de yeni bir tecrübe. İyi bir öğrenci olmadıysak kusurlarımız af ola.
 • Kurum kültürünü yenilemek yerleştirmek ve geliştirmek açısından ...bankasında bu eğitimin diğer yönetici kademelerinde de tekrarlanarak devam etmesini tavsiye ederim. Anlatılanların ... bankasında geçerliliğinin olabilmesi şu aşamada hayal gibi gelse de, bir yerden başlamak gerektiğini düşünüyorum. Umarım benden sonra etkin olur ve kuruma kazandırılan şeyler çok olur. Anlatılanların katkılarına da çok teşekkür ederim. Katıldığım keyifli ve faydalı programlardan biriydi.
 • Öncelikle büyük bir program hazırlamanızdan dolayı sizi teşvik ediyorum. 2 gün boyunca gerçekten çevremize bakış açımızda küçümsenmeyecek ölçülerde değişiklik olduğuna inanıyorum. Ancak vermiş olduğunuz örnekler ve kişilerle diyaloglarımız konusunda iyi yönden görmek istiyorum. Şubelerde öyle insanlarla çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Ters yönlerde iki insan gibi düşünün. Bu konuda sizlerin anlattığı uygulamaları yapsak ta başarı alacağımız konusuna katılmıyorum.
 • Sayın Akçay, öncelikle iki gününüzü bize ayırdığınız için teşekkür ederim. İki günlük kurs boyunca attığımız her adımda duyduğumuz her kelimede öz eleştiri yaptım. Hep kendimi sorguladım. Ben bu işi nasıl yapıyorum, hatalarım neler diye. Öğrendiğim ilk şey başarılı ve mutlu olmak için öncelikle iş ve özel yaşam dengemi iyi kurmak. Ve eğer bunu çok iyi başarıp personelime de yansıtabilirsem, ekip olma yolundaki çabamızda olumlu bir adım atmış olacağız. Amacım var, iyi bir yönetici olacağım ve sizi arayacağım. Saygılar.
 • Sayın eğitimci, iki günlük süre zarfında verilen Yönetici becerileri geliştirme konusundaki semineri çok yararlı buldum. Biz yöneticileri aydınlattığınız, yön gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Çok tecrübe kazandım diyebilirim.
 • Sayın hocam konuyla ilgili biri olarak çok keyif aldım. Sürenin çok kısa olması tek dezavantajdı. Bu tür eğitimlerin daha uzun süreli olması ve bol örnek olaylar anlatılması gerektiği düşüncesindeyim. Umarım bu tür eğitimler devam eder. Ancak şunu da okumalı ve bu konularda kendisini geliştirmeye çalışmalı. Katkılarınızdan dolayı teşekkür eder saygılarımı sunarım.
 • Sayın Şemsettin Akçay Bey, bu toplantıda sıkılmadan, usanmadan sizi dinledik. Hoş ve nezih bir toplantı idi. Davranış şekillerini öğrendik, insanları nasıl etkileyebilir, ikna edebiliriz. Yaşantımızı nasıl yönlendirir, hayata nasıl bakabiliriz onu öğrendik. Teşekkür eder yaşamınızın mutlu ve güzel geçmesini dilerim. Toplantı iki gün daha uzun olmalıydı.
 • Seminer katılmadan önce problemlere bakış açımızın daha farklı olduğunu,sorunları gözümüzde fazla büyüttüğümüzü gördük. Seminer sonunda bunların ne kadar anlamsız olduğunu anladık. Kendimizi tanımamız için ne yapılması gerektiğini gördük. Beşeri ilişkilerin iş hayatında nasıl verimli hale gelebileceğini anlamış olduk. Seminerde karşılıklı fikir alış verişi sonucu sorunların yalnız tabandan kaynaklanmadığını, tavandan kaynaklanan sorunlar olduğunu gördük. En önemli sorunları çözebilmek için sorunları değiştirmek yerine kendimizi değiştirmemiz gerektiğini öğrendik. Saygılarımla.
 • Sevgili hocam ben, hayatın önemini sizin oluşturduğunuz bu dört günlük ortamda hissettim. İyi bir insan olmanın önemini kavradım. Dürüst olmayı, kendimi kırk altı yıl sonra tanımayı; ne çok hayatımda kalpler kırdığımı ve utandığımı gördüm. Bu dört günde, iç hesaplaşmanın ne demek olduğunu anladım. Ben yıllarca asıl önemli olan eğitimi, insanı ve kendimi sevmeyi almadığımı anlamış bulunmaktayım. Öyle enteresan ki; artık saklayacak ve korkacak bir benlik yerine; her konuda faydalı olmayı isteyen biri oldum. Böyle hissediyorum. Çok teşekkür ederim.
 • Sn. Şemsettin Akçay. Şu iki günde bize verdiğiniz bilgiler ve anlattığınız anılar bende bir çok yönümün ortaya çıkmasında yardımcı oldu. Kullandığınız sade dil mükemmel. Yalnız toplantılarda içine kapanık, kendini ifade edemeyen kimselere biraz daha çok zaman ayırırsanız. O arkadaşlarımın daha fazla katılımcı olacağına inanıyorum ve sizde gerçekten bu cevher var. Zaten öyle olmasaydı şu an burada olmazdınız. Tekrar tekrar teşekkürler.
 • Sunum iyi, dinleyicilerle etkileşim iyi, eğitim dokümanları daha zengin olabilir. Şekillerle anlatım pratik ancak dinleyiciye hitap etmeyebilir. Sonuç olarak; kendi adıma anlatılmak istenenleri aldığıma inanıyorum. Teşekkürler.
 • Sunum metninin göze hitap etmesi, çok uzun metin yerine konu başlıkları şeklinde olması ve sizin anlatılmanızı destekleyen kelimeleri içermesi,konunun anlaşılması açısından yararlı buldum. Ticari bir kurum olmamanız ve yetişme /bilgi birikimi açısından farklı düşüncelere sahip olmanız ve bize farklı bir bakış açısı sunmanız beni çok mutlu etti.
 • Şemsettin Akçay bey, gerçekten çok güzel 2 gün geçirdim. Tüm derslerde; keşke bankadaki diğer arkadaşlarım da bu seminerden yararlansa diye düşündüm. Sizden ricam ; tüm personele bu bakış açısını öğretebilmeniz, geçici öğrendiklerimi ben çevreme anlatacağım. Her şey için teşekkürler.
 • Verilen derslerde örneklemeler kullanılması çok olumlu bir yaklaşım. Anlatımlarda biraz daha diyalog yapılırsa izleyicilerin derse katılması açısından daha iyi diye düşünüyorum. Derslerdeki güler yüzlü anlatım ve akıcı konuşma son derece olumlu. Saygılarımla.
 • Yapmış olduğumuz eğitimin genel olarak oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Eğitimin veriliş şekli, uygulanan yöntemler kalıcı olması açısından çok başarılı. Daha önceki sistemlere kesinlikle benzemiyor. Benim kendime sorduğum soru ise belki bu eğitimin çalıştığım yerde yapılmaması daha iyi olabilirdi. Çünkü salon dışındaki ben kendimi çalışıyor pozisyonundan asla çıkaramadım. Bir turizm mensubunun eğitim yeri bence çalıştığı otel olmamalı. Her şey için çok çok teşekkürler. Sizi çok sevdik.
 • Aldığımız 8 günlük eğitim süresince bize en faydalı ders oldu. İki gün boyunca hiç sıkılmadan kendimize yeni bir şeyler kattığımıza inanıyorum. Çok teşekkürler.
 • Almış olduğumuz bu eğitimin bana artı şeyler kazandırdığını fark ettim. Daha çok şeyler öğrenmek ve onları güncel yaşantımızda uygulamak gerektiğini düşünüyorum. Şu 2 günlük sürede öğrendiklerimizin ilerideki yaşantımızı daha düzenli, daha rasyonel, daha akılcı sürdürebileceğimizi müjdeler gibiydi. Her şey için teşekkürler.
 • Anlatım stilinizdeki sakinlik beni şaşırttı. 1 hedef belirlemeye gelince zor geldi bana. Düşüncede kalmayıp onları yazınca kendime daha dürüst olup sonuca gitmem gerekecek. Teşekkürler.
 • Başarılı bulduğumu söylemeliyim. Bu genel bir kanı. Aralardaki aktivitelerin ve problem çözümlerinin uzunluğu zaman zaman sıkıcı bir hal aldı. Genel olarak eğlendirici ve bilgilendirici oldu. Çok teşekkürler.
 • Ben bu defaki eğitimin 1.gruba göre daha amacına uygun olduğunu düşünüyorum. Geçen defa daha çok motive edici etkisi vardı. Ancak bu kez durum farklıydı. Ben bu eğitim sürecinin hedeflenen amaca ulaşmasında doğru yolda olduğunu görüyorum. Ancak; Bence bu önemli sürece seçilen personelin biraz daha titiz olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Bana göre; Bu süreci daha da kısalttığı gibi beklenen verimin alınmasını da sağlayacaktır. Herşey için teşekkürler...
 • Bence çok verimli geçti. İnsanlar eksiklerini gördü ve bundan sonra da daha kendisine bir çekidüzen ve insanlara yardımcı olacaklarına inanıyorum.
 • Bir kaç bölümde tempo düşmesine rağmen iki gün boyunca rahatlıkla dinlene,katılım sağlanan ve katkı sağlayan bir program. Şef yardımcısı düzeyinden başlayarak herkese tavsiye ederim.
 • Bize biraz geç verilen bir eğitim (kurumumuzdan dolayı) fakat bizim daha erken almamız veya elemanlarımıza aldırmamız gereken bir eğitim.Gördüğüm en güzel eğitimlerden birisi olduğuna inanıyorum.
 • Bu benim üçüncü defa eğitime katılmam. Eğitimcinin eğitimi,proje ve standartlar,son olarak dehartman eğitimcileinin eğitimi. Önceki eğitimlere göre konuların zorlaşmasına rağmen belirli bir yol aldığıma inanıyorum. Ama daha öğrenecek çok şeyler olduğuna inanıyorum. Herşey için teşekkür ederim.
 • Bugün toplam 5 saatlik, sizin tarafınızdan aldığımız, özellikle aldığım iletişim ile ilgili seminerin beni geliştirdiğine inanıyorum. Özellikle, patron ve işçi ilişkisinde benim patron olmam ve işçiye kendimi çok fazla ifade edememem beni düşündürdü. Belki de ilk defa böyle bir şey yaşadığımdan dolayı olabilir. Bugün sizin tarafınızdan aldığım pozitif enerji ve insanları motive etmeniz ve bizlerle olan iletişim, beden dili ve çok daha önemlisi bizlere bir şeyler verebilmeniz çok güzeldi. Teşekkürler.
 • Çok faydalı, kişisel veya kurumsal başarıya ulaşmak isteyen, işyerlerinde doğru ve güzel iletişimi sağlamak isteyen herkese tavsiye ederim.
 • Ders ortamı oldukça demokratikti. Hocamız arkadaş gibi davranarak derse aktif katılım sağlandı, eğlenceli vakit geçirdim ama anlatılanlar biraz havada kaldı, mesleki gelişimime olacak katkıları müşahhas örneklerin eksikliğinden dolayı yetersizdi. Çok verim alamadım.
 • Ekip çalışması dersi; ufkumuzu genişletti. Farkında olmadığımız ama yaptığımız bazı hareketlerin önemli olduğunu ve tekrarlarında (aynı eylemlerin) daha dikkatli ve bilinçli olmamız gerektiğini göstermiştir. Ekip çalışması kavramının yaraları anlatıldı. Liderlik, koç ve takım kavramları irdelendi. Bu kavramları iş yaşantımızda nasıl kullanabileceğimizi anlamaya çalıştık. Eğitim gayet başarılı sonuçlanmıştır.
 • Genel teorik bilgilerin verildiğini fakat her kurumun işleyişinin farklı olduğunu yine de bu bilgilerden yararlanarak bir çok işlerin başarılacağını söyleyebilirim. Genel kültür ve keyif verici bir eğitim oldu. Müdür ve üst yöneticilerime tavsiye ederim.
 • Hayatımda yeni bir sayfa, değişim yaratmak için sarfetmiş olduğum çabaya yeni bir tetikleme almaktan mutluyum. 2010 yılında sizleri ve kendimi hedeflerimize ulaşmış görmek dileğiyle saygılar.
 • Her şeyden önce böyle bir imkanı bize tanıyan değirmen restaurantına teşekkürlerimi sunarım. Şunu belirtmek isterim ki Şemsettin Bey sizinle tanıştığıma çok memnun oldum. Ruhunuzdaki yumuşaklık adeta yüzünüze yansımış. Aslında ben insanları çok dinlemeyi sevmem ama sizi dinlerken sıkılmadan dinliyorum. Dinledik sıra dinlettiriyorsunuz kendinizi inşallah hayat boyunca sizin kadar iyi insanlar karşımıza çıkar. İnanın ki bir insanın yaşam boyunca anlatamadıklarını anlattınız. Gerçekten beni o kadar etkiledi ki konuşmanız. Size canı gönülden teşekkürlerimi sunarım. Şunu belirtmek isterim ki tekrar böyle bir toplantıda sizinle olup konuşmalarınızı mütevazı bir şekilde dinlemeyi temenni ederim.
 • Hocam daha önce böyle bir etkinliğe katılmamıştım ve şimdiye kadar geçen zamanımı da bir takım gereksiz uğraşlarla doldurduğum için içimde kendime dair bir pişmanlık var. Umarım bundan sonra elimden geldiğince daha fazla zaman ayırarak bu tür etkinliklere katılmaya devam edeceğim. Sizin adınıza çok mutluyum, insanları (genellikle bilgisiz kesim) iyi yönlere itiyor ve içlerinde sakladıkları duyguları açıkça göstermesini sağlıyorsunuz. Ne konuda olursa olsun insanlar kendilerine olan özgüvenleri kazanıyorlar. Bu çok mutluluk verici sizin on numara bir eğitici olduğunuzu ve bu fikrimin de, olduğum zaman içinde değil ileriki zaman içinde daimi olacağının bilincindeyim. Kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Yazımın ve dilimin kusuruna bakmayın, sizi birazcık gerdim galiba, ama sonradan da çok pişman oldum. Ülkemizin başındakiler bizi düşünmüyorlar ama biz hala mücadele etmeye çalışıyoruz. Kendinize iyi bakın.
 • İki gün yapılan Yönetim Becerileri semineri faydalı olduğunu, ancak sürenin biraz daha uzun olması(5gün) gereklidir.
 • İlk bu eğitime geldiğim gün aman ne diye geldim buraya diye düşündüm. Biraz işten kaçış, biraz da tatile gidemediğim için yaşadığım il sınırları dışına çıkarak rahatlamaktı diye düşündüm. Ben normal hayatımda da pek heyecanlanmayan düşündüklerimi hiç çekinmeyen rahat bir şekilde söyleyen biriyim. Bugün ise bu eğitime iyiki gelmişim, bazı şeyleri boş konuşuyormuşum, konuşacağım konuda azıcık araştırırsam çok daha iyi bir konuşmacı olup, karşımdakini bu şekilde etkileyerek, daha olumlu şekilde eğitebilirim diye düşünüyorum. YANİ BU EĞİTİME İYİKİ GELMİŞİM DİYORUM TEŞEKKÜRLER
 • İnsanın kendisini geliştirmesi açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Gerek iş hayatımda gerekse arkadaş ve personelimle ve ailemle olan ilişkilerde nasıl davranırsam karşı taraftan beni mutlu edecek, üzmeyecek hareketlerle katılabileceğimi bu eğitimde öğrenmeye çalıştım.
 • İyi bir eğitim verildiğini ve aldığımı düşünüyorum. Yönetim Becerileri eğitimi şube müdürlerine verilmesi düşüncesine mutlu olduk. Anlatım ve sunumunuz ile profesyonel olduğunuzu düşünüyorum. Beşeri ilişkilerin, yaklaşımınız, konulara hakimiyetiniz ile öne çıkıyorsunuz. İlerlemiş hizmet yılıma rağmen böyle bir eğitimi ilk defa alıyorum. Mahiyetimde çalışan personel ile anlattıklarınızı ve olması gerekenleri paylaşacağım. Çok teşekkür ederim.
 • Kendimi geliştirebileceğim, zenginleştirebileceğim kontrol edebileceğim bir çok yöntemin olduğu görüyorum. Zaman daha çok olsaydı daha iyi olacaktı. Ben bu seminerden sonra hep yaptığım gibi yine zor olanı seçeceğim. Teşekkürler.
 • Konuları anlatış biçiminiz, ses tonunuz,verdiğiniz örnekler çok yerinde idi. 2 günlük ders programınızdan bundan sonraki yöneticilik yıllarınızda yararlanabileceğimiz, karşılaşacağımız olaylarda, değerlendirirken bunun bir de başka yönü olabilir ama nasıl diye düşünmemiz gerektiğini öğrendik. Teşekkürler.
 • Küçük anahtarlardansa, köklü bir anlayış değişimi ve farklı bir bakış açısı elde etmeyi bekliyordum. Eğitim süresince pek çok farklı arguman kullanıldı ve pek çok aktivite... Özellikle bu aktiviteler gerekenden uzun bir zamanı işgal etti diye düşünüyorum. Eğitim süresince bir bütünsellik yakalayamadığımı düşünüyorum. İşletme mezunu olarak bildiklerimin ötesine geçen ve uzun vadede kullanabileceğim yöntemler-kavramlar elde edemedim. Ancak dersinize katılmaktan zevk duydum. Eğitim için teşekkür ederim. Başarılar.
 • Öncelikle çok teşekkür ederim, eğitim verip bizi bir arada olduğumdan dolayı teşekkür ederim. Çok iyi olduğuna inanıyorum. Çok başarılısın, başarıların devamını dilerim.
 • Sayın hocam size her şey için çok teşekkür ediyorum. İnsanız, beşeriz mutlaka hepimizin eksiği vardır. Tamamlamakta bizim görevimiz olmalı. Bizler eksikliğimizi tamamlamak için bir çok konuda sizden yardım aldık. Artık sizden öğrendiğim gibi ”ben dili” ni kullanmayı, takım ruhunu yakalamayı, takım kurmayı, mutluluğu yakalamayı, paylaşmayı, başarmayı elimden geldiğince bende başkalarına ulaştırmayı istiyorum. Siz bizim gelişmemiz için bir köprü görevi oldunuz. İsterdim ki sizden daha fazla yararlanmayı. Ancak bu bu kadardı. Zaman yetersiz. Son olarak size her şey için tekrar teşekkür eder zamanın bir gün yine bizi karşılaştırmasını Yüce Hakk’dan temenni ederim. Selam ve dua ile.
 • Sayın Şemsettin Akçay bey, iki gün gerçekten keyifli idi. Bence bankamızdaki üst düzey yöneticilere de bu ders verilmeli. Samimi ve sakin tavırlarla ders anlatmanız güzel. Bir de dersinizden duvarda şekil yapma örneğini lütfen çıkarın. Ders programınızı Ankara Balgat şubesinde de verin ki bunun yararını bizzat görün diyorum. Benim için yararlıydı gerçekten çok teşekkürler. Başarılar.il de konuşarak, tartışarak kah gülerek
 • Seminer programı geldiğinde en gerekli dersin bu ders olduğunu düşünmüştüm. Bu iki günün sonunda gördüm ki çok haklıymışım. ğil daha uzun süreli ve mimkün olduğu kadar daha fazla personele verilnmesini isterdim.Bu eBu güzel iki günün sonunda en önemlisi olaylara ön yargı ile yaklaşmamayı öğrendim. Bize verdiğiniz pozitif enerji için size çok teşekkür ederim. Bize çok şey kattınız,bundan emin olabilirsiniz.
 • Sevgili hocam öncelikle hem kendimin hem de şirketimin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 1,5 yıl bize eğitim vermesi için görüştüğümüz fakat zaman ayarlamasını yapamadığı için bize eğitim veremeyen çok sevdiğimiz bir dostumuzun sayesinde sizinle tesadüfen tanıştık. Bence bu bizim şansımız size bize öğrettikleriniz için teşekkür ederim. Bu dört günde belki bu güne kadar öğrenmediğim kadar çok şey öğrendiğime inanıyorum. Daha öğrenecek çok şeyimin olduğunu ve benim bildiğim birçok şeyi arkadaşlarımın bilmediğini öğreneceğim ve öğreteceğim. Her şey için teşekkürler. Sevgiler.
 • Şemsettin Akçay hocam,s izinle çalışmak gerçekten çok büyük zevkti. Sizin bilgilerinize iş ortamında ve ailemle paylaşacağım. Verdiğiniz eğitime çalışıp daha çok bilgili insan olacağım. Seni seviyorum Hocam.
 • Verilen eğitim bence eğlenceli ve faydalı oldu. Fakat bunları sadece 33 kişinin görmesi gerçek hayatta uygulanmasını güçleştirir. Belki herkes aynı eğitimden geçse daha faydalı olabilir.
 • Yararlı bir eğitim, çalışan ve yönetici ilişkilerine farklı bakış açısı getirerek daima pozitif ortamların yaratılması ile hem kurum hem kişilik gelişimi ve bunun sonucunda da kurumun daha iyiye götürülmesi açısından oldukça faydalı diye düşünüyorum. Her konuda personel için verilmesi gerekir.
 • Alınan eğitimin uygulanması için diğer bireylerin de bu eğitimi almış olması gerekir. Faydalı bir eğitim olduğu söylenebilir fakat sürenin kısa olmasından dolayı anlatılanlar biraz havada kalıyor. Ama takım olgusunun önemini anlamak için çok faydalı.
 • Anlatım şekli ve tavrı çok iyi. Konular ilgi çekici ve hatta bugüne kadar bildiğimiz şeklin aksi yönünden bakışı öğrendik. Başarının , kişinin kendi açısından sağladığı kazanç olduğunu, başkaları karşısındaki seviyesinin olmadığını öğrendik.
 • Başarının sırrının bilgiyi sürekli tazelemek ve güncellemek olduğunu yeniden kavrama şansına sahip oldum. Sizden ricam eğitim seminerlerinde eğitim konusu ile birlikte eğitimin önemini vurgularmısınız... Çünkü ben bu tarz seminerler için işverenimden ücretsiz izin alıyorum (işverenim işletme mastırını A.B.D.’de yapmış)
 • Ben bu dersten çok keyif aldım. Özellikle son zamanlarda art arda aldığımız hukuk, muhasebe derslerinden sonra daha hayata dair daha güncel şeyler duymak, dinlemek beni sevindirdi. Daha önce hiç bu tarz bir ders almadım o nedenle ders müfredatı hakkında bir şey bilmiyordum. Ama mesleki hayatımın henüz başlangıcında bu içeriğe sahip bir şeyler öğrendiğim için şanslı olduğumu düşünüyorum. Çünkü diğer alanlara dalıp böyle bir formasyonu edinmek pek mümkün olmuyor. Umarım öğrendiklerimi uygulayabileceğim güzel ekiplerin sunulmasına öncü olabilir ya da bulunduğum ekiplerde başarılara imza atabilirim. Hocam, alanınızda çok ciddi bilgi birikimine sahipsiniz ve bunu aktarmaktan keyif aldığınız da belli. Teşekkür ederim. Sizi dinlemek tekrar bana keyif verdi.
 • Bireye kendini farketmesini, öz eleştiride bulunmasını ve de sınıf öğretmenliğimde sunumlarımı nasıl yapmam gerektiğini öğrettiniz. Teşekkürler
 • Bize bizi tanıma fırsatı yarattığınız, konuşmayı, dinlemeyi ve her şeyden önce anlamayı öğrettiğiniz için kendi adıma size çok teşekkür ediyorum En başta bu mesleği seçtiğiniz için size teşekkür ediyorum.
 • Bu bir günlük eğitim süresince sizden almış olduğumuz bilgilerden gayet iyi faydalandık.İnsanların aslında bir çok şeyi bildiği fakat uygulamadığı veya hatırlamadığı bilgileri tekrar hatırlatmış oldunuz.İş haritasının önemini, suyun önemini, insanların gelişim, koçluk ,liderlik ve yönetici olarak gibi konularda bilgi sahibi olduk.
 • Bugün uygulanan aktif dinleme ve aktif iletişim aslında günlük hayatımızın en önemli kavramlarını kapsamakta. Gün içinde diğer insanlarla kurduğumuz iletişimin ne kadar sağlıklı ve yararlı olduğu o kişiyi ikna edebilme ya da o kişinin anlatmak istediğini anlayabilme yani iletişimde paylaşım esasını içermekte. Bu yönden çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Eğitimci olarak sizinde yaklaşım ve anlatım olarak profesyonelce davranışınız çok olumlu. Bu konudaki her bilginizi bizle paylaştığınız için teşekkürler. Mavi önlük çok enteresan. Sizin iş kıyafetinizde bu olsa gerek. Saygılar.
 • Çok güzel bir eğitimdi. Hayatımızda yaşadığımız ve yaşamak istediğimiz bir çok kesit yaşandı, kafamızda ve kalbimizde. Belki hepimiz ekip olduğumuzu iddia ediyorduk. Fakat kendimizi bu ekipte nasıl bir rol üstlendiğimizin farkında değildik. En azından ben değildim. Bunu bu eğitimden sonra öğrendim. Teşekkür ederim. Bir de yaşamak istediğiniz şeyler demiştiniz. Onları söz teker teker hayata geçireceğim. Çok güzel bir günde başlamıştık. Yine çok güzel bir gün fakat artık güneş daha parlak. Herşey için teşekkürler
 • Derse katılımı sağlama çok iyi, Etkileşim yüksek, İçerik sunumu iyi, Verimli bir çalışma, Farklı ve yapıcı bir eğitimdi, teşekkür ederiz.
 • Ekip çalışması konusunda uygulamalı örnekler faydalı oldu. Bunun yanında bu konunun biraz daha bizim işimizle ilişkilendirilmesi faydalı olurdu. Gösterilen film, konunun kapsamının anlaşılmasında çok faydalı oldu. Bunun üzerine yapılan tartışmalar da dersin öğreniminde yeni kapılar açtı. Ancak yapılan beyin jimnastiği oyunlardan hiç zevk almadım. Bu uygulamanın konumuzla ilgisini de anlayamadım. Hocamızın yurtdışı görgülerini paylaşmak hoşuma gitti. Ekip çalışmasının yurtiçi ve yurtdışında nasıl anlaşılıp uygulandığını karşılaştırmak yararlı oldu. En son olarak da hocamızın bize yaklaşımı oldukça olumluydu. Zaman yönetimi dersinde de aynı verimi alabileceğimi umuyorum.
 • Genelde yaptığımız davranışları siz açıkladınız. Örneğin; ben tüm personelin yaş gününü unutmam, günaydın derim vs. ama bunların personeli ne derece mutlu ettiğini veya derecesini hiç düşünmedim. Kurs bana bunu hatırlattı. Hoş görü olma sınırlarında zorlanıyorum. Frenlemeye çalışacağım. Şuna karar verdim. Sicilleri doldururken onlarla beraber yapacağım. Sorun çözme üzerine odaklanacağım. Bana sorun getirene cevabını da sen ver diyeceğim. Yani sen benim yerimde olsan ne yaparsın, diye. Teşekkürler.
 • Hayatımdaki bütün temel taşları “ben” değil “biz” üzerine oturtmam gerektiğini öğrendim.
 • Her şeyden önce bu 2 günlük eğitici ve bir o kadar da eğlenceli eğitim için kendi adıma teşekkür ederim. Genelde insanlar hep yanındakinin duygusunu kazan ve arkadaşını içine atan, itekleyen kişiler. Bu ders sayesinde bu 33 kişilik grup umarım bizim takım olduğumuzu anlamıştır. Çünkü inanın burada da huyu bozan insanlar var. Bu 2 günün ardından kendi adıma olaylara daha farklı açılardan bakabileceğimi anladım. Bundan sonra kulaklarınız çınlarsa çok şaşırmayın, tüm arkadaşlarımla bu 2 günü paylaşacağım.
 • Hocam hayatımda öğrendiğim şeylerden daha çok şey öğrendim şu iki günde 1 dakikanın ne kadar uzun olduğu sen ben konuşmaları ve her şeyden önemlisi insanın değeri, öğrendim, her şey için teşekkürler hocam.
 • İki günlük eğitim sürecinde; kafamda dağınık olarak (serpilmiş) bilgilerin, soru işaretlerimin ve bilmediğim bir çok şeyin birleşerek beni daha güzel bir noktaya getirdiğini görüyorum. Artık daha karalı,daha disiplinli ve daha hırslı olacağım. İyi ki bu eğitim vardı, iyi ki sizi tanıdık. Sağ olun.
 • İlk eğitimden sonra 2.sine katılmak gibi bir düşüncem yoktu açıkçası. Belki bunun sebebi ümitsizliğe kapılmamdı. Ama birini;çok samimi söylüyorum bu kişinin adı Şemsettin AKÇAY!Bu kadar dört gözle beklediğimi hatırlamıyorum. Şimdi nasılım? En azından kendime olan güvenim daha bir pekişti. Beni huzursuz eden bir çok noktaya daha farklı bakış açılarıyla bakmanın doğru olacağını, negatif durumlarda bile pozitif sonuç çıkarabileceğimi farkettim. Çözümü yokmuş gibi görünen sorunların bile mutlaka bir çözümü olduğunu artık biliyorum. Kendimi şanslı hissediyorum. Bundan sonra rüzgar ne yönden eser bilmiyorum.
 • İnsanlara değer verip, onlara başka pencerelerden bakmayı, insanların ne düşündüğünü öğrenmek için onları dinlemeyi, başarmanın yolunun bizden geçtiğini, sevmeyi, sevilmeyi, ön yargılı olmamayı, karar verirken toplumdaki veya çevremizdeki insanlarla paylaşarak karar almayı, kendimizi ve insanların değiştirmenin yolarını, değişimin kendimizden başlaması gerektiğini öğrendim. Sevgi ve saygılarımla teşekkür ediyorum.
 • İyi bir konuşmacı olmanın, iyi bir dinleyici olmanın inceliklerini ne gibi aşamalar gerektiğini beden dilinin neler ifade ettiğini, anlamayı anlatmanın ne olduğunu sayenizde öğrendik.
 • Kesinlikle buraya gelmeden buradan çok şeyler aldığımı düşünüyorum. Çok zayıf yönlerimi ortaya çıkardınız. Ama şöyle oturup düşününce bunların her şeyi kendin bile yapabilirsiniz ve eğitim görmenize gerek yok. Size çok teşekkür ederim.
 • Konusuna vakıf eğiten, aynı zamanda katılımı sağlayan ,insanları uyutmayan, verimli bir profesyonel. Teşekkür ederiz.
 • Mali İşler Direktörü olarak çalışmaktayım. Kurumsal yapıyı şirket bünyesinde oturtmak ve iş geliştirmeye yönelik olarak üstlenmiş olduğum ayrı bir misyonum daha var. tarafınızdan verilmiş olan eğitimi son derece faydalı buldum. İnşallah diğer eğitimlerinizi de izleme fırsatı bulurum. Teşekkürler..
 • Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Sizi dinlemekten sonsuz bir zevk aldım ve sizinle tanışmaktan çok mutlu oldum ve çok teşekkür ederim.
 • Sayın hocam sizi çok sevdik. (sevdim). Siz bizim idolümüzsünüz sizin gibi olaylara halim, sevecen, tatlı, sinirlerine hakim, kelimelerini yumuşak söylerken her biri bir altın niteliği kazandıran birisiniz. İnanın siz bu sevgiye ve size verilen bu değerlere fazlasıyla layıksınız.
 • Sayın Şemsettin Akçay Bey, inanın hiç böyle bir eğitimle, hiç böyle bir sistemle karşılaşmadım. Eğitim programlarınızın her bir safhasında farklı bilgi, pratik ve teknikler var. Sizinle bilgilerimle devam ettiğim sürece, hem bir eğitmen hem de hayatını başarılı tamamlamış bir insan olacağıma inanıyorum. Bilgi alış-verişlerimi eğitim bittikten sonra bile sizinle Internet veya telefon sistemi ile alacağım. Sizi çok seviyorum. Başarılı eğiticinin başarılı öğrencileri olur.
 • Seminer programını okuduğumda en zevkli bölümün yönetim becerileri olacağını tahmin etmiştim. Buraya gelirken rahat bir şekilde geldim. Ayrıca da öğrenmeye açık olarak. Çünkü çok ihtiyacım vardı. Seminer günü siz,hocam sınıfa girdiğinizde güler yüzünüzle ve davranışlarınızla bizi daha da rahatlattınız. Verdiğiniz bilgiler, yaşadığımız olaylar ve yaşayacağımız olaylar bire bir anlattınız. Akşam eve gittiğimde de eşimle ve çocuğumla paylaştım. Bu gün sende bayağı bir değişiklik olmuş dediler. Bu seminerin 2 gün değil sizin dediğiniz gibi 4-5 gün olması bizi daha da geliştirirdi. Ama en azından yol gösterici bir ışık oldunuz. Bundan sonra kendimizi bir yönde geliştireceğimize ve şubelerimize döndüğümüz de daha farklı bakacağımız inancındayım. Size çok teşekkür ediyorum.
 • Sevgili hocam, açıkçası geldiğim gün ki sabaha kadar gerek sizin gerekse bu eğitimin bana getirileri ve götürüleri hakkında hiç de bu kadar iyi niyetli değildim. Hayatımın hiç bir bölümünde bu kadar kısa bir süre içerisinde kendimle ilgili gerek iş gerekse özel hayatımda değiştirebileceğim ya da değiştirebilecek bir olay veya kişiyle karşılaşacağımı sanmaz, hatta aklıma getiremezdim. Sizden ve öğrettiklerinizden sizinde inanamayacağınız kadar çok büyük sevinçle ve hazla bir çok (kendimle) ilgili haz duydum. Bırakın iş yaşamını bundan sonraki hayatımda her zaman aklımda olacaksınız. Elimden geldiği kadar sizin bana öğrettiğiniz gibi her şeye pozitif bakacağım, buna inanabilirsiniz. İş yaşamımda da bunu çok samimi söylüyorum. Bir gün bir yerlerde çok iyi pozisyonlarda sizinle karşılaşıp yazdıklarımı beraber okuyup, yaşadıklarımıza sizinle beraber güleceğiz. Sizi tanıdığıma inanın o kadar çok memnunum ki bunu sözlerle ifade edemem. Bana öğrettiklerinize teşekkürler. Ayrıca bundan sonraki öğretecekleriniz içinde şimdiden çok çok teşekkürler.
 • Şemsettin Bey gerçekten çok samimi içten ve doğallığınız için teşekkür ederim. Çünkü daha önceki katıldığım seminerlerden daha keyifli, daha verimli ve zevk aldığım bir seminerdi. İnanıyorum ki ileriki yaşantımız için azda olsa kısa bilgilerle bir şeyler vermeye çalıştınız. İnanıyorum ki bu bilgiler hayatımızda faydalı olacaktır. İnşallah seminerleriniz daha çok esprilerle daha dikkatlerin toplandığı bir seminer yaşantınız olur.
 • Verilen seminer yararlı olmasına rağmen süre olarak çok azdı. Aldığım bilgilerin, düşünce tarzında ve kararlarımda etkili olacaktır. Teşekkürler.
 • Yaşamı tercüme ediyorsunuz. Yaşadıklarımızı kelimelere sıralıyorsunuz sağolun çok ihtiyacımız var.
 • Anlattıklarınız gerçekten günümüzde yaşadığımız olayları kapsıyor bu nedenle verilen ders bende kendi kendime bir çok soruyu sormama neden oldu.
 • Başta Şemsettin Akçay Hoca olmak üzere böylesine güzel 5 günü yaşatan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Tek kelime ile “MUHTEŞEM"
 • Ben bu eğitimden kendim için çok şey aldım kendi eksikliklerimi fazlasıyla fark ettim kendimi ve yaşamak istediklerimi hiç ön plana çıkarmayıp olumsuz şeyler yaşamayı. Yaratıcılığımı, hayal gücümü neredeyse iki kişinin karşısında konuşmayı unutmuş vaziyette olduğumu ve bu gün ki yaşamda ilerlemek yerine gerilemişim ve siz bu eğitimle bana bunları fark ettirdiniz. Hani kış uykusundan uyanda gözünü aç etrafa bak gibi + bu ortamdan çok şey bilgi öğrendim önce seminerinize katılan arkadaşlardan birine sorduğumda anlattığımda zaten bir şey anlamazsın yaşamalısın demişti. Öncelik iş yerimizde böyle bir seminerle ve böyle bir mükemmel hocamızla bu eğitimi bizlerle imkan etmeleri beni açıkçası mutlu etti. Hayata bakış açım bir çok konuda değişti.
 • Bireysel gelişimimizi sağlamak, tamamlamak adına çok yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Günlük hayatımızda yaptığımız ya da farkında olmadan yaptığımız davranışları pratik olarak görme şansımız oldu. Özellikle olayların örneklerle desteklenmesi eğitimin başarıya ulaşabilmesi için çok önemli bir unsur. Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
 • Bize verdiğiniz bu değerli bilgiler için öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum. Toplumu, insanları, hayatı anlamanın en önemli kilit taşlarını gösterdiğiniz konferanslarınızla, insanların kendilerini daha kolay yetiştirebileceği kanaatindeyim. Gruba hakimiyetiniz, tatlı ve akıcı anlatımınız ve konuyu oyunlarla zevkli, eğlenceli hale getirmenizin kuşkusuz verdiklerinizi almamız anlamında çok faydası oldu.
 • Bu dersle birlikte, gerek meslek hayatımda gerekse özel hayatımda olaylara daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşabileceğimi düşünüyorum. Sorunları çözerken daha sistematik davranabileceğimi öğrendim.
 • Bugüne kadar aldığım eğitimlerin en keyiflisi idi. Süre yeterliydi. Eğitici konusuyla çok uyumlu birisiydi. Bana bu eğitim konusu ve bankacılık sektörü dışında ilgi alanlarıma yönelme konusunda şevk ve cesaret verdi. Tesis iyi donanımlıydı. Atmosfer güzeldi. Katılımcı arkadaşlarla hepsiyle birlikte olmak çok iyiydi. Şemsettin Akçay beyin benzer konularda başka bir eğitimine katılmayı çok arzu ederim.
 • Çok güzel bir eğitimdir. Bu eğitimin turizmde çalışan herkes bu eğitimi alması kesinlikle gerekli düşünüyorum. Verdiğiniz eğitim herkes alması gerekli olduğunu düşünüyorum.
 • Dersin akışı gayet güzeldi. Sadece bir kulak misafiri olarak girdim. Fakat sonra ders sonuna kadar kaldım. Dinleyicilerin yorumlarının da ders içinde biraz daha fazla yer alması bire bir iletişim açısından daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.
 • Ekip olmanın önemi ve ekip olmayla daha fazla şeyin başarılabileceğini, ekip arkadaşlarımın birbirine sonuna kadar güvenmesi, saygı duyması ve tam bir dayanışma içinde olması gerektiği imkansız gibi görünen şeyleri yapmanın aslında çok basit yolları olduğunu, çok farklı düşüncelere sahip olsak da kendi kurumumuz içinde kurum olarak bir ekip olduğumuzu, bir ekip içinde bir liderlik olması gerektiğini öğrendim. Ayrıca önümdeki tek engelin ben olabileceği düşüncesi mantıklı geldi. Öyle olup olmadığımı şimdi bilemem ama bunu deneyeceğim.
 • Gerçekten her şey için teşekkürler. Siz çok iyi bir eğitimcisiniz.
 • Hayatımızda kullanabileceğimiz ilginç hikayeler anlattığınız için size teşekkür ediyorum. Bir kadın olarak ; sınıftaki “baskın erkek tiplemesi” arkadaşlara karşı kadın cinsiyetinin onların anladığı şey olmadığını gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Kısıtlı zaman içinde bize bir şeyler anlatma çabasında olmanız beni çok sevindirdi. Beni psikolojik olarak ciddi anlamda sarsacak sonuçları olmayacaksa (ki sonuçları öğrenebileceğim) deneylerde yer almayı gönülden arzu ederim
 • Her şeyden önce bu günkü eğitim kadar zevk aldığım bir eğitim hatırlamıyorum. Nedenine gelince evli ve 2 çocuk sahibiyim. Çocuklarımın eğitiminde yapmamız gereken davranışlardan kısa pasajlar halinde anahtar vermeniz ve ayrıca eşler ararsındaki sağlanması gereken davranış şekilleri ile ilgili verdiğimiz tüyolar bile hayatımızı kolaylaştıracak ve düzenleyecek hatta yön verecek niteliktedir. Bunların yanında vermiş olduğunu iş haritası bilgileri de işin kaymak kısmı. Hepsi bir tarafa vazgeçmemek gerektiğini öğrendim. Teşekkürler ,saygılar.
 • Hocam ilk önce bize bu duyguları yaşattığınız için size teşekkür ederiz. Önce geldiğimde çok farklı gördüğümü söyleyebilirim. Teşekkür ederim.
 • İki günlük eğitim süresince bize vermiş olduğunuz bilgileri için öncelikle teşekkür ederim. Gerçekten zevkle ve haz alarak katıldığım bir seminer gerçekleştirdim. Konuya hakimiyetiniz ve örnek olaylarla süslemeniz konunun dağılmamasını sağladınız. Gerçekten harika bir kurstu, sonsuz teşekkür ederim.
 • İlk geldiğimde işin gerçeği bir beklentim yoktu. Bir çok eğitim seminerlerine katıldım. 1 gün 2 gün 5 gün sonunda bir şeyler öğrendim. Belgemi aldım ve gittim ama ileriye dönük baktığımda düşündüğümde o eğitimlerden ben de kalan pek bir şey olmadığını fark ettim. Bu benim de hatam olabilirdi. Ama buradaki aldığım 4 günlük eğitimin bana kazandırdıklarını oturup düşünmüyorum. Çünkü yaşıyorum. Kendimi keşfetmenin yollarını öğrendim ve daha da geliştirmenin olduğunun farkına vardım. Diğer bir konu sizinle ayak üstü bile olsa konuştuğumuz sadece benim sorunum ne diye sorduğum soruya bana konuştuğunuz konular ve örnekler daha çok şeyler yapmam gerektiğini ve yapacağımı öğretti. Bana öğrettiğiniz için teşekkür ederim.
 • İnsanların hayatlarında bazen iyi ki gittim, iyi ki tanıdım diye bahsettiği kişiler vardır. Ben bu iki günden sizden bir dosttum gibi iyi bir elektrik aldığımı ve sanki çok eskilerden beri tanıdığım bir dostumla konuştuğum hissine kapıldım. İş hayatıma,özel hayatıma başka bir gözlükle bakabilme potansiyelimin bulunduğunu bana hissettirdiniz. Umarım yöneticileriniz sizin raporlarınız doğrultusunda hareket ederler ve sizden yönetim, iletişim ile ilgili olarak. Dokümanlarınızı bana gönderirseniz sevinirim.
 • Kesinlikle buraya gelmekten mutluluk duydum. Bir çok öğrenmediğim kelime vardı. Onu siz bize öğrettiniz 2 gün içinde. Hayatımızda neler olduğunu biraz olsun anladım ve öğrendim. Teşekkürler.
 • Konuşmalarınız ve görünümünüz hayata pozitif baktığınızı ve yaşadığınızı gösteriyor. Sanırım başarının ve mutluluğun temelinde bu var.
 • Memleketimde böylesine yurtdışı ile bağlantılı, kendisine bilgi ve araştırmaları yükleyip, bunların daha iyiye, bir başaksının hayat görüşüne pencere açılmasına neden olması, gelecekte daha güzel günlerin yaşanmasına katkıda bulunması yönünden içim çok rahat. İnşallah çoğalırız. Burada bu kalmaz ve hayatımıza geçer. Çok daha fazla insanlara anlatmamız lazım. İstek ve azim ile gelinen bu noktayı daha da ileriye taşıyacağıma inanıyorum. İsterdim ki benim bir üst veya alt servis elemanlarımızın da faydalansın ve top yekun takım ruhunu bir araya getirmemiz uzun yıllar almasın. Ben şimdi nerden başlasam diye düşünüyorum. Bana bu bilgi ve bakışı görmem yönünde eğitim almamızı isteyen yetkililerimin bize verdiği bu değer karşısında kendimi zorlayacağım. İnşallah bize bu eğitimi verenler bizim fikirlerimize değer verir. Teşekkür ederim.
 • Öncelikle ders olağan ders anlayışından çok farklı bir modda geçti. İçeriğin görsel yardımcılarla desteklenmesi, içinde eğlenceli öğelerinde bulunması ve özellikle hocanın eğlenceli anlatımı dersin oldukça verimli geçmesine neden oldu. Süre olarak belki daha fazla vakit ayrılması gerekliydi. Teşekkürler. Tekrar karşılaşmayı çok isterim. Çok çok teşekkürler.
 • Sayın hocam, 15.08. itibariyle başladığımız gün ile 19.8. Cuma günkü “ben”i hakikaten gözle görülür şekilde değiştirdiniz. Tarz olarak anlaşamyız gibi bir önyargıyla yaklaştım sanki ilk günlerde çünkü çok yorgundum ve size kendimizi anlatmakta güçlük çektik. Sizi çok başarılı buluyorum. Umuyorum sizin verdiğiniz bilgi ve dünya görüşü bana da yansımıştır. Zaman gösterecek. Her zaman başarı ve mutluluk dileklerimle, Sağlıklı bir hayat diliyorum.
 • Sayın Şemsettin Akçay Bize akıl ve tecrübe verdiğiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.
 • Seminere başlarken, çevremdeki ve iş hayatımdaki insanların nasıl yönetileceğini öğreneceğimi bekliyordum. Bu beklentimi tamamen onların neyi, nasıl yapmalarının gerektiği, ne şekilde yönlendirilebileceği şeklinde de ifade edebilirim. Ancak böyle olmadı. Anladım ki, insan önce kendini yönetmeyi, bu yönetimi insanlara tarafsızca aksettirebilmeyi bunu sonucunda insanların kendi istekleriyle ortak görüşle zaten yönetilebildiğini gördüğünde yönetim becerileri oluşuyor. iyi zamanda, iyi olanla, iyi işler yapıldığında gruplaşılarak yönetiyorsak bizi yöneten tarafından yönetilmeyi kabulleniyoruz. Mühim olan kendimizi en iyi şekilde kullanabilmek ve bunları gösterebilmek. Bu zaten diğerlerini size çekiyor. Yeter ki isteyin. Her şey için teşekkürler.
 • Sevgili hocam, inanır mısın bu eğitime katılmadan önce kafamda bir sürü soru işaretleri vardı. Bize bu yaştan sonra ne gibi katkısı olacak ve ne kadar başarılı olacak. Ama siz gerçekten çok farklıymışsınız. Daha önce nerdeydiniz? Lütfen sizden ricam bunu bütün kitlelere yayın. Eğitim, eğitim, eğitim. Bu hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmalıdır. Bundan yani eğitimcinin eğitimden gerçekten çok güzel ve yararlı bilgilerin çıktığına inanıyorum. Bunun için size sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Başarılar.
 • Şemsettin Bey Konu anlatımınızı çok samimi, sakin, esprili buldum, 4-5 saatin nasıl geçtiğini anlamadım sizin her toplantınıza katılmak isterdim. Tersi bir düşüncem yok. Hayatta başarılar dilerim. Sahi size bir şey sormak isterdim. Japon kimonosunu neden giyiyorsunuz?
 • Vermiş olduğunuz eğitimden dolayı teşekkürlerimi iletirim.
 • Yaşamımın bundan sonrasında konuların daha özüne inip ne anlatılmak istendiğini, veya nasıl anlamam gerektiğini, farklı olarak olaylara bakmayı ve hedeflerimi daha belirginleştiğini öğrendiğimi düşünüyorum. Böyle bir eğitime katıldığım için kendimi şanslı görüyorum.
 • Anlattıklarınızdan sonra kendimi kontrol ettim. Doğrusu kötü bir yönetici olmadığımı gördüm. Bundan sonraki uygulamalarımda, anlattıklarınızdan dikkatimi çeken noktaları göz önünde bulunduracağım. Teşekkürler.
 • Başta Şemsettin Hoca olmak üzere böylesine güzel 5 günü yaşatan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Tek kelime ile “MUHTEŞEM.”
 • Ben bu eğitimin çok sıkıntılı olcağını sanmıştım, kendime mim koyduğumu farkettim. Ama bu eğitimimiz çok neşeli geçti. Tüm ekip arkadaşlarım çok cana yakındı. Siz de her zamanki gibi mükemmel. Ben biraz fazla konuşmasını sevmediğim için tekli sunumlarda biraz sıkıldım. Ama birşeyler öğreniyordum o yüzden bunu atmam gerektiğini biliyorum.
 • Birinci günden itibaren kendimi ölçmeye başlamıştım. Acaba sunumları nasıl yapacağım,ne konuşurum diye? Ama 3 gün sonunda anladımki artık eskisi gibi ne yaparım diye kendimi sorgulamıyor ve heyecanlandırmıyordum. Tam tersi sunumlarda bilhassa tek kişiliklerde öne çıkmak istiyorum. Gerçi pek fazla atılmadım çünkü diğer arkadaşlarda da bu istek vardı. Sadece sanki diğer eğitimcilere nazaran biraz daha yorucu geçti. Neticede iyi yoldayız. TEŞEKKÜRLER...
 • Bize verdiğiniz eğitim güzel geçti. Çok teşekkür ederim.
 • Bu dört günlük eğitim süreci içerisinde departman eğitimcilerinin,eğitimin nasıl yapılacağını daha iyi anladığımı düşünüyorum,çünkü varım.
 • Bugünkü eğitimin çok verimli geçtiğini düşünüyorum.İş haritaların keşke ilkokuldayken öğrenebilseymişim. Çünkü ders çalışmak benim için hep çok sıkıcı olmuştur ve bunu becerebilirsem bundan sonraki hayatımda kullanmayı ve ilkokula giden iki küçük kuzenimde denemeyi planlıyorum. Beynimiz ve su ile ilgili anlattıklarınız ve gösterdiklerini etkileyiciydi. Su ile ilgili deneyi mutlaka yapmalı, bir de kendi gözlerimle görmeliyim. Çok teşekkürler.
 • Çok iyi bir anlatımcısınız. İnanın sizden çok şey aldım. Çok ciddi anlamlı ve geniş kapsamlı ders işliyorsunuz. Sizi bunun için tebrik ederim. Yürek tükettiniz. Kendinize iyi bakın.
 • Dil aklın ayak izi olduğuna göre, iletişim kurduğumuz dilin önemi üzerine, söylenen bu sözlerin ve sizin ne kadar değerli olduğunuzu öğrendik. Önemli olan bir şey söylemek değil, bir şeyi farklı söyleyerek hem karşıdaki insanın aklında bir iz bırakarak söylemektir. Dolayısıyla burada hem sizi dinleyerek, hem de interaktif bu eğitimle bir şeyler öğrenerek yaşadık..Saygılar.
 • En başta size ve tabii ki beni bu eğitime gönderen şirketime çok çok teşekkür etmek istiyorum. Şimdi tabii bunu büyük harflerle yazdığım için kızacaksınız ama bazı alışkanlıklardan vazgeçmek çok zor.
 • Gerek sosyal ve gerekse iş yaşamımızda her an yaptığımız ya da karşılaştığımız fakat farkına varamadığımız bazı şeylerin ne kadar önemli olduğunu anlamamıza yarayan bir program oldu. Bakmayı,konuşmayı,dinlemeyi ve anlamayı artık daha net yapabileceğimi umuyorum. Birimlerde iletişim sorunu yaşayan, gerçekten sorunlu çalışanlara da verilmesinin çok daha fazla yararı olacağını düşünüyorum.
 • Hayatın her aşamasında gerek iş gerekse özel yaşantıda insanlar amaçlarına, hedeflerine ulaşmak için planlı, programlı bir şekilde çalışmalı. Teknolojinin sunduğu kolaylıklardan faydalanmalı, insana ve onun yaptığı değerlere,düşüncelere önem verilmeli. Hiç bir amaç ve hedef küçük görülmemeli. Hiç bir amaç ve hedef ulaşılmaz olarak algılanmamalı. Yönetim becerileri adı altında 2 gün süreyle aldığım eğitimde yukarıda belirttiğim düşünceleri geliştirdim ve bunları yapabileceğime inandım.
 • Her şeyden önce çok teşekkür ederim. 5-6 kez değişik firmalardan değişik konulu eğitim seminerlerine katılmış biri olarak, en keyif aldığım ve iş hayatımda enerjimin azaldığını hissederken, birden depolandığımı ve bununla da coştuğumu hissettiğim bir seminerdi. Beni birey olarak silkelediniz. Yaşamımdaki hedeflerim gün yüzüne çıktı tekrar. Eğitimci olmak istemiyorum ama bu öğrendiklerimle sanırım bomba gibi bir departman müdürü olarak şirketime faydalı olacağımı düşünüyorum. Elinize, dilinize ve yüreğinize sağlık. Bu arada inanılmaz etki gücünüzle çok iyi bir psikologda olduğunuzu ekleyebilirim.
 • Hocam ilk öncelikle size çok teşekkür ederim. Bu eğitime katılmadan önceki ve şimdiki düşüncelerim çok farklı. Bu farkı yaratan siz oldunuz. Çok karamsar ve korku içerisinde buraya geldim. Bu karamsarlığım ve korkumun yerini şu an bir umut ışığı aldı. Kendime olan güvenim 1 kat daha arttı. Sizin konu anlatımınız gerçekten çok etkileyici. Çünkü şu 4 gün içerisinde sadece sizin anlattıklarınız ve yaptıklarımız dışında hiç bir şey düşünemedim. Yatmak için yatağa girdiğim zaman bile yaptıklarımızı düşündüm. Sakin oluşunuz açık oluşunuz beni çok etkiledi. Sizi gerçekten bir çok yönünüzden dolayı örnek almaya çalışacağım. Buna inanabilirsiniz. İlginize ve alakanıza tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım.
 • İki günlük eğitim, üç aylık eğitim süresince gördüğümüz derslerin üzerine oldukça eğlenceli ve keyifliydi. Özellikle hızlı okuma konusunda yol gösterici olması benim için daha da önemli oldu. Bireylerin farklı bakış açılarına sahip olabileceği ve değişik alanlarda uygulanabileceğini biraz olsun görmüş oldum. Bize, oryantasyon eğitimimizin başından itibaren ekip çalışmasından çok, bireysel çabalarla işimizde ilerleyebileceğimiz fikri aşılandığı veya bizde böyle bir izlenim bırakıldığı için, bunun aksinin de olabileceği, hatta olması gerektiği konusunda düşünmem için bir fırsat oldu bu eğitim. Bu iki günlük eğitimde benim kişisel olarak cevabını arayıp da bulamadığım, “okuma ve konsantrasyon” konusunda aldığım cevap çok tatmin ediciydi. Beynin okuma eylemi sırasında yeterince meşgul edilmemesi! Bu akşamdan itibaren bu konuda ve hızlı okuma konusunda kendimi yetiştirmeye başlayacağım. Teşekkür ederim.
 • İlk gün kapıldığım karamsarlıktan şu an kurtulmuş bulunuyorum. Pazartesi günü neden geldim derken şu saat itibariyle bir 5 gün daha kalabilirim. Bu da sizin çabalarınız bizlere bir şeyler vermek istediğinizi görmek güzeldi. Eğitim katı kurallardan çok sohbet havasında geçti. Alanınızda iyi birisi olduğunuzu düşünüyorum. Gerçekten sizlerden bir şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Teşekkürler....
 • İnsanların ne olursa olsun yanında çöp kovası olayımda bir çok şey öğreneyim diyeceği ender insanlardan birisiniz. Umarım sizin gibi insanlar etrafımızda çoğalır. Hep böyle kalın.
 • Keyifli bir eğitim süreci idi. Destek olduğunuz için teşekkürler. Biliyorum yazım çok kötü hatta Okan Bey benim yazıma “çivi yazısı”derdi. Bir türlü düzeltemedim. Kusura bakmasın bu arada sizde kusura bakmayın. Arkadaşlarla buralara kadar gelmenin keyfini yaşıyorum, deseklerinizin devamına ihtiyacım var.
 • Konuşmalarınızdan çok memnun kaldık. Bize bilmediğimiz konularda yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederiz. Bizde sizden öğrendiğimiz konuları çevremize, çocuklarımıza aktaracağımızdan emin olabilirsiniz.tekrar size teşekkürler.
 • Merhaba hocam namıma kıssadan hisseyi çıkardığımı söylemek isterim öncelikle. Bilgi dağarcığıma bir şeyler katacağımı tahmin ediyordum elbet ama bu kadarını beklemiyordum. İtiraf edeyim. Namıma konuşursam eğitimden çok zevkli sohbet havası vardı demek gerekir. Kısa sohbetler sohbet tadında ama bilgiyi süzgeçlediğim bir muhabbetin merkezi idi. Hayatımızda dönüm denilebilecek anlardan biridir bu süreç. Teşekkürler.
 • Öncelikle eğiticilerin eğitimi konusunda hayatımda ilk defa eğitime katıldım. Başlangıçta gerçekten çok büyük tereddütlerim vardı. Bunları beş günlük eğitim ile örnek uygulaması çok grup içinde çok iyi bir uyum. Sonuç olarak da bilgi ile donatıldıktan sonra sizin verdiğiniz teknikler ile toplum önünde hitap etmeyi öğrettiniz. Çok teşekkürler. Hayatımda yeni bembeyaz bir sayfa açtınız.
 • Sayın Hocam, 2 günlük vermiş olduğunuz “yönetim becerileri” ile gerçekten samimi bir şekilde çok iyi bir eğitim verdiniz. Özellikle konu içeriğinde gerek kurum içi, gerekse kurum dışı ve olası Dünya ülkelerinden örnekler gördük. Ancak söz konusu eğitim 5 iş günü olsa daha faydalı olacağının kanaatindeyim, saygılarımla.
 • Sayın Şemsettin Akçay Bize ayırdığınız zamanınızın değerli olduğunu biliyorum ve bize ayırdığınız için teşekkür eder ve bize verdiğiniz ve anlattığınız için çok mutlu olduk ve müdürlerimize de böyle bir imkan verdiklerinden dolayı çok teşekkür ederiz ve sizin gibi insanlara ihtiyacımız var.
 • Seminerin amacına uygun olarak sunulduğunu söylemek isterim.
 • Sevgili Hocam, öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Eğitim beklediğimden çok farklı ve faydalı geçti. Sizin gibi özel bir insanı tanımak hepsinden daha önemli. Hayata bakış açınız ile en az bizim kadar keyif aldığınız belli. Hiç bu kadar keyifli eğitim almamıştım. Kendimi bol bol eleştirme, eksiklerimi görme fırsatı buldum. Son olarak sizi bilmeden de olsa kırdıysam özür diliyorum. Ve her şey için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Saygılar ve sevgilerimle.
 • Şemsettin bey umarım bu kadronun dağılmasına izin vermezsiniz. Ben kendi adıma bu dört günde 4 yılda öğrenemeyeceğim kadar çok şey öğrendim. Çabalarınız o kadar güzelki söylenecek fazla bir şey yok. İnsanların ne olursa olsun yanında çöp kovası olayımda bir çok şey öğreneyim diyeceği ender insanlardan birisiniz. Umarım sizin gibi insanlar etrafımızda çoğalır. Hep böyle kalın.
 • Vermiş olduğunuz eğitimin faydalı olduğu kanısındayım. Şubedeki personele iletmeye çalışacağım. Teşekkür ederim.
 • Yaşamımıza yön vermek adına yapılabilecek olan şeylerin sadece kendi elimizde olduğu dikkat çekiciydi. Üzerinde düşünülecek birçok konuyu barındıran, değişime teşvik edici, yararlı bir eğitimdi. Teşekkürler. Gerek anlatımdaki sadelik, gerek anlatış şeklinde ki ifadeler sakin ses tonu, sabır ve bazı sorulara yaklaşılan olgunlukla, gördüğüm en iyi konuşmacılardan biri olduğunuzu düşünüyorum. Takip edilmesi kolay, iletişime açık ve fikirlerinize sahip çıkan bir eğitmensiniz. Tekrar teşekkürler.
 • Beklentimin ötesinde, pratikte uygulayabileceğim şeyler öğrendim. Bu programı tüm yönetici ve yönetici adaylarına belli periyotlarda verilmesinin eğitimdeki yetkililere önermeyi diliyorum. Çok farklı kurumlardan edindiğiniz izlenimleri paylaşmanız bizi daha mutlu etti. Bu ve benzeri seminerlerin daha uzun olması gerektiği inancındayım.
 • Ben bu iki günlük eğitimde, karşılaşacağım her türlü problemlerim üstesinden geleceğimi inanıyorum.
 • Bize verilen bu eğitimi çalışma hayatımda ve diğer yaşantımda ne kadar daha iyi bir çalışma yapabileceğim ve işlerin daha düzenli ve problemsiz sürdürebileceği konusunda faydalı olmuştur.
 • Bu dört günlük eğitimin amacına ulaştığına inanıyorum. Sadece eğitimci olmak, insanlarla bir şeyler paylaşmak haricinde çeşitli kazanımlar oldu. Farklı birimlerin bir araya gelmesi; konum, yaş, şehir mevhumunun ortadan kalkması çok hoştu. Sunum tekniklerinden çok; birliktelik, algılama farklılıkları benim için daha ilginç yönleri oluşturdu. Küçük bir eleştiri, kimi zaman eğitimin yavaş ilerlediğini, vakit kaybettiğimizi düşündüğüm oldu. Her şey için teşekkürler. Tekrar görüşmek üzere.
 • Bundan sonraki dönemlerde yöneticilik pozisyonunda ortaya çıkabilecek sorun ve problemlerle karşılaştığımda nasıl bir tutum içinde olmam gerektiği konusunda iyi bir eğitimdi diyebilirim. Kişilerle iletişim hayatta oldukça zor bir durumdur. Ancak yönetim becerileri ile bu iletişimin sağlanabileceğini ve yönetici pozisyonunda kişileri doğru yönlendirebileceğim kanısına vardım. Bence “yönetim becerileri eğitimi “ 2 gün ile sınırlı kalmamalıydı. Bu eğitim, isterdim ki 1 hafta sürsün. Ama yine de bana birşeyler kattığı düşüncesindeyim. Şemsettin Akçay’a teşekkürler ve başarılarının devamını dilerim.
 • Çok keyifli, eğlenceli olduğu kadar düşündürücü bir eğitimdi. Ders süresi boyunca dersten hiç kopmadım. Bu eğitim fırsatını verdiği için banka yönetimine ve sizlere çok teşekkür ederim.<
 • Dinlendim, eğlendim, öğrendim....Öğrendiklerimi de uygulamaya çalışacağım. Henüz ayaklarım ıslanmadı ama gider gitmez ıslanacağına emin olabilirsiniz. Teşekkürler.. Benim için, bizim için ayaklarını ıslatana binlerce teşekkürler..Sevgiler saygılar..
 • En çok sevdiğimiz yemek adını sormuştunuz. Cevabım yaprak sarması olmuştu. Siz çok aç olduğum bir anda bir tencere yaprak sarmasından sadece tadına bakacak miktarda yememe izin verdiniz.
 • Giyim tarzınız, konuşma şekliniz, araç gereci kullanış biçiminizle sıra dışı olduğunuzu düşündüm. Örneğin aralarda müzik kullanıyorsunuz. Bu eğitim alanlar üzerinde pozitif bir duygu uyandırıyor. Demokratik bir ortam gibi. Bu dersle ilgili olarak bildiklerimi pekiştirdiğimi ve bilgilerimi arttırdığımı düşünüyorum. Ancak ya süre yetmedi ya da konunun örneklerde uzadığını, dolayısıyla eğitimde bir şeylerin eksik kaldığı duygusuna kapıldığımı söyleyebilirim. Teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.
 • Her adımda ve her geçen gün yeni bir şeyler öğrenmek beni çok mutlu ediyor. Bu mutluluğumu öğrendiklerimle başkalarına da yansıtıyorum ve onlar da mutlu oluyorlar. Burada öğrendiğim NLP ile kim bilir kaç kişiye yardım edebilirim diye düşünmeye başladım. Belki de bir dahaki eğitime sigarayı bırakmış olarak geleceğim. Teşekkürler Hocam.
 • Her şeyin başı eğitimdir. İyi ya da kötü eğitim dahi hiç eğitim olmamasından iyidir. Ama eğitimin de hedefi olması gerekir. Sırf bu eğitimi vermek ya da bizim için almak yeterli değil. Eğitimin pratiğe dökülmesi şarttır. Bu nedenle eğitimin önce şef ve müdür konumundaki insanlara verilmesi, daha sonra onlardan eğitimin pratiğe dökmeleri istenmesi gerekir. İkinci aşamada alt kademedeki insanlara verilmeli. Birde tepeden inme yönetimlerde bu tür eğitimlerin en azından o iş yerlerinde işe yarayacağını sanmıyorum. Eğitmenimize gelince gerçekten tam anlamıyla bir eğitmen. Bana göre dört dörtlük. Başarılar dilerim.
 • Hocam seninle iki gün zaman zarfında anlatmış olduğun bilgiler çok önemliydi. Anlatma tarzınız ve örnekleriniz olumluydu. Benimde sizin gibi güzel hocalardan güzel şeyler duymak çok güzeldi. Ben çok dersler çıkardım. Sana çok teşekkür ederim. Ve kişileri aydınlatman çok güzeldi. Arı hayatında başarılar dilerim.
 • İki günlük eğitimin biraz kısa olmasına rağmen eğitici, eğlenceli verimli olduğunu düşünüyorum. Özellikle yaşama hangi açıdan baktığımızı görmemiz, bizim yöneticilikte en çok kullanacağımız kriterlerden biridir. Yükselmemizle ilgili aldığımız bu kurslarda en güzel iki gün bu dersti. Teşekkürler.
 • İlk günde yazdığım gibi bu eğitime ,öğrendiklerimize ilave yeni şeyler öğrenmek için geldim.Ve bilgi dağarcığımı biraz daha genişlettim.Teşekkür ederim.
 • İnsanlarla olan ilişkilerimde nasıl davranışlar içerisinde olmam gerektiğini, onları veya kendimi geliştirmenin yollarını kısmen öğrendim. İnsanın kendisine bir hedef ön görmesi gerektiğini öğrendik. Sorunları söylerken, cevapları da veya çözümleri de bulmamız gerektiğini.
 • Kısa süre çok konu başlığı sığdırılmaya çalışılmıştı. Dersin ana konu başlıkları daha belirgin verilmeliydi. İş haritası,hızlı okuma,tanıtıcı ve öğretici film, koçluk bu konularda sadece biri üzerinde yoğunlaşmalıydı.
 • Konuya ve kişilere hakim olma yeteneğinizi çok olumlu buldum. Çünkü beni 5.5 saat burada sıkılmadan tutabildiniz. Özellikle örneklerinizi kendi aile ortamınızdan seçerek vermiş olmanız daha etkileyici. Konumuz içerisinde renklerden söz etmiştik. Üzerinizdeki mavi renk ise aslında rahatlatıcı olması gerekirken gözleri yoruyor. (Tek olumsuzluk) Bugün emin olabilirsiniz ki özellikle dinleme konusunda çok şey öğrenmiş oldum.
 • Merhaba Hocam, Ben ......... olaraktan yarım gün olarak bu salonda arkadaşlarla birlikte geçirmiş olduğumuz saatleri yazmaya kalkışsam inanın ki bu dosyaya sığdıramam.Bu duygu ve düşüncelerimi dile getirirken o kadar çok heyecanlıyım ki hayatımda hep insan ilişkileriyle iç içe olmak istemişimdir. Ama ne yazık ki bu benim hep içimde kalmıştır. Çekingenliğimden dolayı bir türlü bu anı yakalayamadım. Öncelikle kurumum adına teşekkür ediyorum ki bizi bugün burada saygı değer eğitimci bir hocayla tanıştırıp güncel yaşamımıza katkıda bulunduğu için. Hocam tek kelimeyle harikaydınız. Emin olun ki abartmıyorum.
 • Öncelikle eğitimden dolayı teşekkür ediyorum. Burada sizin hakkınızda bir şeyler yazmanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Özelikle su deneyini kendim deneyip inanırlığını geliştirmek istiyorum. Sonuç olarak, bana fazlasıyla yararlı olduğunu düşündüğüm eğitim için teşekkür ederim.
 • Sayın hocam, Almış olduğumuz yöneticiliği geliştirme eğitimi anlatım ve örnekleme bakımından mükemmeldi,Katılımcıların sürekli ilgi altında tutulmaları sağlanmıştır. Benim için yapılmasında yarar sağlayacağı açıktır. Verdiğimiz hizmetten dolayı teşekkür eder saygılarımı sunarım.
 • Sayın Şemsettin Akçay bize bu iletişim ve eğitim kursu verdiğiniz için size ve bu toplantıyı hazırlayan değirmen restoran yöneticilerine teşekkür ederim. Bu seminerde takım çalışması ve ekip olarak bir bütün olmamız gerektiğine bize iyi bir şekilde olmamızı gerektiğini bir nebzede olsa anlattınız için size teşekkür ederim. Teşekkürler.
 • Seminerin hem iş hayatımızda hem de normal hayatımızda faydalı olacağı kanaatindeyim. Vermiş olduğunuz seminer hiç düşünmediğimiz farklı konuları farklı anlamamızı sağladığı kanaatindeyim.
 • Şemsettin Bey verdiğiniz bilgiler beni çok aydınlattı, dağarcığımı daha çok genişlettiğime yardımcı olduğunuza inanarak aldığım bu pozitif değerleri ben de etrafıma yansıtmak isterim ve bundan sonrada yapacağıma inanıyorum. Bunda sizin yumuşak konuşmanız ve sıcak davranışınız ve ikna etme kabiliyetinizin rolü çok büyüktür. Teşekkür ederim.
 • Vermiş olduğunuz eğitimin umarım hakkını verebilir,sayenizde öğrendiklerimi hayata geçirerek yeni yeni başarılara imza atarım. Bu eğitimde bana tuttuğunuz ayna ile hedeflerime ulaşmak için daha çalışmam gerektiğini ve daha sistemli metodlar kullanmam gerektiğini, duruşumu ve sesimi daha etkili kullanmam gerektiğini öğrettiniz. İyi bir eğitimci ya da yönetici adayı olarak şu anda tarafınızdan seçilmediğimi biliyorum. Bu eğitimi aklımdan çıkarmadan pekiştirerek, zenginleştirerek hedeflerime ulaşmak istiyorum. Çok çok teşekkür ederim.
 • Yaşamımızın her anında kullandığımız iletişim, hayatımızı yönetim becerisini kazanmakla ilgili katıldığım bu eğitimi almayı herkese tavsiye ediyorum. İki günlük eğitimde gerçekten çok güzel şeyler öğrendim. Teşekkür ederim.
 • Ben buraya geldiğimde yabancı bir topluluk karşısında konuşmaya çekiniyordum ve konuşamıyordum. Şimdi bir nebze bu konuşma korkumu attığıma inanıyorum. Bir de sorunları anında yani sorun olduğunu anladığım anda tartışıp çözüme ulaşmayı anladım. Kimsenin arkasından konuşmakla sorunlar çözülmüyor sadece artıyor direk yüzleşmek gerek karşımda kim olursa olsun yani hocam kendime özgüvenimin bir nebzede olsa kazandığımı ve karşımdaki insanlara sessiz kalmakla değil konuşarak çözüm getirmem gerektiğini anladım. Teşekkürler.
 • Bizlere çok fazla şeyler öğrettiniz bizlere özel ve iş hayatımızda yaptığımız bir çok hataları güzel ve zevkli bir şekilde aktardınız. Sizden öğrendiğim bir çok şeyi emin olun ki hayata geçireceğim. İnşallah en kısa zamanda sizinle tekrar buluşuruz ve her şeyimizi paylaşırız. Sizin gibi eğitimcilere inanın ki bizlerin çok ihtiyacı var iyi ki varsınız. Teşekkürler. Bu arada yıllardır yapamadığım daha doğrusu bırakamadığım bir kötü alışkanlığımı sizin sayenizde yenmeyi başardım.
 • Bu eğitim ,benim sadece yönetici olarak değil hayatımın her rolünde (eş ve anne olarak) öğrenmek istediğim konulara sadece bir kapı açtı. Bu kapıyı aralamam için de teşvik etti. Her zaman insan psikolojisi ve insan davranışları konularına ilgi duymuşumdur. Ama konunun ne kadar derin olduğunun da farkındayım. Süre olarak gerçekten çok kısa planlanmıştı. Ama maalesef Bankamızın yaşadığı olağanüstü zor dönemde bulunduğumuzdan, müdürlerimiz ve arkadaşlarımız açısından bizim bu kadar süre ile bu seminere katılmamız bile oldukça lükstü. Banka olarak bizim şu anda böyle bir lüksümüzün olmadığına inananların çoğunlukta olduğu bir ortamda çalışıyoruz. Umarım siz ve sizin gibi düşünenlerle çalışma ortamı yaratabiliriz. Fakat insanın 7 yaşından sonra eğitilmesinin çok zor olduğu ama kendimizi eğitmenin mümkün olduğuna inanıyorum. Beni daha fazla mutlu edecek bir konuda bir atılım yapmak imkanım her zaman var ve bunun için size ihtiyacım olduğunu ve gerçekten size ulaşabileceğimi biliyorum. Eşiniz gibi ben de 39 yaş sonrası T.sanat musikisi dersleri alıp UD çalmaya başlayanlardanım. İstenirse her şeyin yapılabileceğini biliyorum. Size çok teşekkür eder mutlu bir gelecek dilerim.
 • Buraya gelirken gerçekten bu eğitimde diğer eğitimlerimiz gibi geçeceğini düşünerek ne gerek vardı; İstanbul’dan kalk .... Otele gel diye düşünüyordum. Ama şunu gördüm ki bu eğitime gerçekten ihtiyacım varmış. Hayatım boyunca hep çekingen kalıp olayları izlemeyi tercih ettim. Bu eğitim bana dışarıda değil oyunun içinde rol almamın gerektiğini gösterdi. Bununla birlikte hayat boyunca soru işaretlerimi kaybetmeyeceğim. Her şey için teşekkür ederim.
 • Çok memnun oldum. Çok teşekkür ederim. Fikir aldığım için.
 • Dört günlük eğitim süresince öncelikle kendimi çok mutlu hissettim. Eğitimin zevkine hiç bu kadar varmamıştım. Buraya gelirken son derece sıkıcı 4 gün geçireceğimi umuyordum. Yanılmışım. Bu şekilde güle oynaya farkına varmadan pek çok şey öğrendiğime inanıyorum. Bu öğrendiklerimi de en kısa zamanda başkalarına öğretmek ve uygulamak için can atıyorum. Ordudan ayrıldıktan sonra girdiğim bu meslekte, ilk olarak bu eğitimi aldım. Çok faydalı olduğu inancındayım. Ben kendi adıma bu dört günde 4 yılda öğrenemeyeceğim kadar çok şey öğrendim. Çabalarınız o kadar güzel ki söylenecek fazla bir şey yok.
 • En fazla yararlanılan kısımlar Kariyer Planlama ve Performans yönetimi olmuştur. Hazırlıklı ve kapsamlı bir ders sunumu için teşekkür ederim.
 • Giyim tarzınız, konuşma şekliniz, araç gereci kullanış biçiminizle sıra dışı olduğunuzu düşündüm. Örneğin aralarda müzik kullanıyorsunuz. Bu eğitim alanlar üzerinde pozitif bir duygu uyandırıyor. Demokratik bir ortam gibi. Bu dersle ilgili olarak bildiklerimi pekiştirdiğimi ve bilgilerimi arttırdığımı düşünüyorum. Ancak ya süre yetmedi ya da konunun örneklerde uzadığını, dolayısıyla eğitimde bir şeylerin eksik kaldığı duygusuna kapıldığımı söyleyebilirim. Teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.
 • Her çalışanın ,özellikle de konum, özel sektör vb. Yerlerde çalışma ortamından kaynaklanan sorunlar yaşayanların mutlaka katılması gereken bir seminer. 2 gün değil de en az 1 hafta olması daha uygun olacak bir program olarak görüyorum.
 • Her yöneticinin katılması gerektiğini düşünüyorum.
 • Hocam, gerçekten çok yorucu ve uykusuz geçti ama buna değdi.Çünkü gerçekten kendimi seyrettim ve bana 4 gün içinde çok şeyler kattınız
 • İki günlük seminerde edindiğim bilgileri, iş ve normal yaşantımda ne kadarını uygulayacağımı yaşayıp göreceğim. İnşallah yaşamıma yansıtabilirim. Her şey için teşekkürler ederim.
 • İlk günden itibaren ılımlı, sabırlı, coşkulu ve hareketli bir performansınız olduğunu düşünüyorum. Alanınızda bilgi birikiminiz oldukça iyi olup, bunu katılımcılara aktarma şekliniz de gayet hoştu. Zengin kelime dağarcığınız ve yaşanmış olaylarınızla tüm dersleri hareketlendirdiniz. İyi eğiticiliğiniz ile geldiğimde kendim için düşündüğüm olumsuzlukları yok ettiniz. Bu yüzden bende size teşekkür ederim.
 • İş haritası bölümüne kadar tekrardan ,baret olduğu için hatırlamak dışında artı bir faydası olmadı. İş haritası bölümüne gelince gerçekten ilgimi çekti. Uygulamayı da düşünüyorum. Yalnız tabii ki kendime ait bir tarz geliştirerek. Öyle bir kitabın özetini filan çıkartabileceğime inanmıyorum. Bu ancak içindekiler bölümünün bir sayfaya saat ekseni yönünde yazılmasından ibaret olduğunu düşünüyorum. Öğleden sonraki konular ise ben de rehabilitasyon etkisi bıraktı. Kısacası hoş bir gün geçirdik.
 • Kişisel olarak bana da pek çok şey kattı bu eğitim. Lise ve üniversite hayatımda sunum yapma tekniklerine ve psikolojisine epey çalışmıştım; ancak hiç bunu “bir eğitici” olacakmışım gibi yapmamıştım. Sınıf kontrolünü sağlamayı öğrenmek benim alabileceğim bir eğitimdi ve video iel feedback vermek gerçekten çok faydalı. Tekrar teşekkürler.
 • Koordinatör olarak çalışmaktayım.. Arada bir sıkıldıysam da yinede keyifli bir eğitimdi. Bundan sonraki eğitimlerinizde lütfen ders süresini daha kısa tutarsanız memnun olurum.
 • Merhaba Hocam; zaman zaman zorlandık. Zaman zaman içimiz geçti ama her anından zevk alarak bilgimize bilgi kattık diye düşünüyorun. Katılımcılardan aksini düşünen olacağını sanmıyorum. Bize karşı sabrınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
 • Öncelikle her şey için çok teşekkür ederim. Gerçekten bu eğitimin bize çok faydası olacağına inanıyorum, birbirimize daha çok tutumlu daha çok yardımlaşma en iyi takım olmaya inanıyorum. Önce inanmıyordum ama şimdi inanmaya başladım. Bu eğitim aramızdaki arkadaşlarımıza çok faydası olacağına inanıyorum.(iyi ki siz varsınız) Teşekkürler.
 • Sayın Hocam, çok keyif aldım. Hayat konusunda anlatımlarınız çok etkili. Özellikle kadınlar ve ilişki vs. anlatımlarınız çok güzel. Hayatımda ilk defa böyle bir ders demiyorum ama aktarım aldım. Teşekkür ediyorum.
 • Sayın Şemsettin Akçay Ders süresince anlatımınız oldukça güzel, akıcıydı. Dersi sıkılmadan, severek ve eğlenerek işlediğimizi düşünüyorum. Belki gelenlerin çoğu bayan olduğundan karı-koca ilişkilerine yönelik örnekleriniz ağırlıklıydı. Fakat eminim ki diğer konulardan da örnekler veriyorsunuzdur. Bu güzel dersten dolayı teşekkürler!..
 • Seminerin yönetimsel becerilerime katkı sağladığı düşüncesindeyim. Yeterli sürenin olması halinde daha da yararlı olacağı kanaatindeyim.
 • Şemsettin bey, Bankacılık yaşamımda katılımcı olarak bulunduğum tüm eğitimler sonunda hep bir şeyler öğrendim, öğretildi. Sizin vermiş olduğunuz eğitimin benim bundan sonraki sadece iş hayatımda değil, benim kendi aile ve arkadaş hayatımda da çok faydasını göreceğim. İsterdim ki, sizinle daha fazla bilgi paylaşımı şansımız olabilseydi. 2002 yılında yine Sermaye piyasaları Mevzuatı dersi alıyordum. Ders mevzuat ve ne kadar sıkıcı diye beklerken çok zevkli geçmişti. Kayseri Ünv. ‘den gelen hocamı ve sizi bana verdiğiniz emekten dolayı, bilgilerden ve paylaştığınız tecrübelerinizden dolayı unutmayacağım.
 • Yeni arkadaşlarımızı ve tanıdığımız arkadaşlarımızı tekrar gördüğümüze çok sevindim. -Konuşma ve hitap konusunda daha rahat davranışlar içerisinde olduğumuzu düşünüyorum. -Hocam siz çok hainsiniz ve bize de bunu çok iyi aşıladınız bilesiniz. ELİMİZE DÜŞMEYİN ona göre. Bir Kedi-
 • Ben karşımdaki kişi ile konuşurken kendimi dinlettirdiğimi biliyor ve gözlemliyordum. Ama şimdiye kadar yanlış bir şeylerin olduğunu gördüm. Sadece dinlemekle olmayıp karşıdaki kişinin ne istediğini, neyi beğenmediğini önce sorup sonra kendi isteklerimi veya kabul ettirmek için uğraş verdiğim hedeflerin sonuna doğru iletişimle gidileceğini sizden öğrendim. Hayatınızda daha büyük başarılar. Teşekkürler.
 • Bizlere çok örnek oldunuz, hayat dersi verdiniz. Bizlere bizi çok güzel anlattınız. Bizleri çok etkilediniz. Aynı çatı altında bir yabancı gibi çalışan üç otel elemanları bizleri bir araya getirdiniz ve arkadaş yaptınız. Çok teşekkürler.
 • Bu eğitim bana birliktelik, takım çalışması, yeni arkadaşlar ve her şeyin başında değerli bir öğretici kazandırdı. Keşke bu gibi eğitimleri daha önceleri (10, 20 yıl gibi) alabilseydim belki bugün bulunduğum bakış açısının ve iş yaşantısının refah yaşantının çok ilerilerinde olma şansı verirdi diye düşünüyorum. Bu eğitimi verdiren ve size minnettarlığımı belirtirken devamının gelmesini arzuluyorum. Teşekkürler. Teşekkürler.
 • Buraya gelirken oflaya puflaya geldim. Çünkü yapmam gerekenleri arkada bıraktım ve dönüşte daha fazla şey yapmam gerektiğini biliyordum. Ve ne yalan söyleyim sıkıcı ve fasafiso (böylemi yazılıyor bilmiyorum ama :) boş şeylerle dolu bir eğitim olduğunu düşünerek geldim. Peki ne öğrendim?.. Ben zannediyordum ki bir konuyu biliyorsan çıkar paşalar gibi anlatırsın kimse de buna birşey demez. Ama öğrendim ki sadece anlatmak yeterli değilmiş. Anlatırken hangi teknikler uygulamalı. Sınıfa nasıl hakim olmalı? Ve de toğluluğa kendinizi nasıl benimsetmeli? Kendimi konuşurken izlediğimde yaptığım davranışlar, söylediğim kelimeleri inceledim. Acaba yeterli miydim? İletişim kurabiliyor muydum? Bunlara ilave olarak grup çalışmaları benim için çok önemliydi. İsteksiz insanlarla çalışrken tüm şevkim kırıldı... Daha aktif insanlarla çalışırken üzerime düşeni en iyi şekilde yapmaya çalıştım.... Ve en önemlisi yapabilirim dediğim zaman herşeyin iyi gittiğini gördüm. Kendi hareketlerime, ses tonuma hakim olmayı öğrendim. Kendim için hedefler koymam gerektiğini öğrendim. Zira hedeflerim doğrultusunda neler yaptığımı gözden geçirmem gerektiği.... Ya hocam bunları yazarken bile hayretler içinde kaldım... Ben birşeyler öğrenmiştim. Tek korkum; Birkaç gün sonra bunları acaba unuturmuyum endişesi... İnşallah bu olmaz!...
 • Çok olumlu ve faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum. Bundan böyle olaylara daha fazla açıdan bakmaya çalışacağım. En kısa sürede de hızlı okuma tekniklerinden faydalanacağım. Sizinle tanışmış olduğum içinde çok mutluyum.
 • Dün ve bugün arasında benim hayata bakış açımda bir farklılık yarattınız. İnsanların neye baktıkları değil neyi görmek istediklerini biliyorlarsa onu görebildiğini anladım. Kendime değer vermek gerektiğini bir kez daha hatırladım. Kısacası dün gece benim için çok farklı geçti. Derste dinlediğim tost modelini bile uyguladım dersem inanın. Bana yaşamda uzun zamandı unuttuğum ya da kapalı tuttuğum kapıları yeniden açtırdınız. Yeniden bir yerler de karşılaşmak arzusuyla işlerinizde başarılar diliyorum.
 • En önemli durum bu eğitim ile ilgili olarak bu eğitimin sıra dışı olması ve hocam sizin hal ve tavırlarınızın çok farklı olmasıdır. Herkesten çok farklı olan bu tarzınız sizden daha çok dinlenmenizi ve etkilemenize sebep oluyor.
 • Göstermiş olduğunuz çaba nedeniyle teşekkür ederim. Anlattıklarınız içinden net fayda sağlayabileceğim “ iş haritaları” oldu. Su ve olumlu düşünce örnekleri çok ilginçti. Liderlik, yöneticilik, koçluk kavramları çok renkli idi. Umuyorum iş hayatında bunları kullanmak aklıma gelir.
 • Her ne kadar ortam ve zaman istediğimiz şartları taşımasa da, diğer eğitimler gibi bu günkü eğitiminde çok faydalı olduğuna inanıyorum. Keşke daha önce den böyle bir eğitim şansım olsaydı diye düşünüyorum. Anlatış tarzınız oldukça güzel. Çalışmalarınızdan haberdar olup yardımcı olabileceğim bir konu olduğunda haber vermeniz beni memnun eder. Teşekkür ederim emeğinize sağlık.
 • Herşey çok güzeldi: Buraya gelirken artık bunun biraz daha ciddi ve sıkıcı geçeceğini düşünüyordum.Ama geçen seferki gibi yine yanıldım. Bu sefer sanki bir adım daha olgunlaşmış hissettim kendimi.Yani bana tam olarak ne aktarılmaya çalışıldığını tam olarak kavradım. Bu hem eğitim,hem eğlence hemde dönüşümüze başlayarak olduğumuz iş temposuna karşılık güzel bir motivasyon oldu aynı zamanda. Bu arada birşey dah önceki eksiklerimle beraber bu seferde çıkan eksikleri artık silmenin yolunu öğrendim.
 • Hocam, şimdi bu yaptığımız toplantılar gerçekten çok güzel ve çok etkili. Doğruyu söylemek gerekirse bana yararlı olacağına inanıyorum. İnsanları çok güzel motive ediyorsunuz. O yüzden gönlünüz rahat olsun. Ama düşünüyorum da bu eğitimler sık sık ve herkese verilmeli tabi ki bunu yapmak için de maddi bir gelir olması lazım. Türkiye’nin de bunu uygulayacak geliri yok. Neyse önemli değil. Şunu bilin ki gerçekten çok iyi bir ders veriyorsunuz. Her şey için teşekkürler.
 • İki günlük seminerin özellikle ikinci günkü bölümü daha yararlı olduğu düşüncesindeyim. Birinci günkü konular daha kısa sürede işlenebilirdi.
 • ilk önce sizinle tanıştığımız için çok memnun oldum.sizin gibi eğitim alanında kariyer yapmış bir insandan bir şeyler öğrendiğim için gurur duyuyorum.inanıyorum ki anlatmış olduğunuz iletişim ve takım kurma eğitiminde ben ve arkadaşlarımız üzerinde büyük etki yaratacak.bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
 • İş hayatım boyunca öğrenmiş olduğum bir şey var; o da bu tür eğitim ve seminerlerin sosyal ilişkileri güçlendirdiği, bulunduğum konuma ve kendime uzaktan bakmamı sağladığı ve hayata bakışımı her defasında değiştirmiş olduğudur. Bu sefer de aynı şey oldu. Bu sonuçtan da çok memnunum her zaman ki gibi. Yönetici konumundaki bizler için hazırlanmış olan bu programda beş konu başlığından dördü çok teknik konulardı ve hepsi de hemen hemen hepimizin zaten bildiği şeylerdi. Fakat “yönetim becerileri” başlığı altında verilen bu seminer beni en çok tatmin eden bölümdü. Ben tüm programın, yani 8 günün tümünün bu konuyla ilgili olması gerektiğini düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler.
 • Klasik olarak verilen eğitimlerden farklı bir eğitim oldu bu 2 günlük eğitim. Yani eğiticilerin çıkıp anlatıp, birkaç slayt gösterip gittiği veya önündeki notları okuyup gittiği bir eğitim değildi. Bu eğitimin konusundan kaynaklanıyor da olabilir. Ancak eğiticinin eğitim tarzından kaynaklandığı kanaatindeyim ben. Eğitim süresince oynanan küçük oyunlar, eğiticinin anlattığı yaşanmış, görülmüş olaylar iyi bir “ekip” olma, “hedef odaklı”, başarıyı yakalayabilme endeksli bir “takım” olabilme yönünde bir fikir sahibi olma ya da sahip olunan fikirleri pekiştirme açısından yarar sağladı. Ayrıca “imkansız” ın kişilerin ürettiği bir kavram olduğu dolayısıyla yine kişiler tarafından ortadan kaldırılabileceği ve bunun da “ekip olma”, “başarı sağlama” yolundaki en büyük engeli bertaraf edeceği çok güzel şekilde anlatıldı. Şu an aklıma gelenleri yazdım sadece, ama özetle en azından bana çok yaralı bir eğitim olduğu düşüncesindeyim. Bunun için çok teşekkür ederim.
 • Kursa katılanlar ile kurulan diyalog ve eğitime iştiraki sağlamanız gerçekten çok iyi. Değişimin daha da çok vurgulanması daha yararlı olur diyorum. Varlık için değişmemiz gerektiğini herkesin bilmesi lazım diyorum.
 • Merhaba, Bugünkü aldığım eğitimde yaşama dair birçok konuda hayati önem taşıyan ipuçlarına ulaşma fırsatı yakaladım. Öğleden önceki süreçte yer alan iş haritaları konusunda alıştırma yapabilmek,onu benimseyebilmek adına kağıdı yatay olarak kullanmaktayım. Sizi ve eğitiminizi bir bütün olarak değerlendirmek istiyorum. Vermiş olduğunuz eğitimden büyük keyif aldım. Sizinle paylaşacak daha uzun zamanımızın olmasını isterdim. Her şey için teşekkürler.
 • Öncelikle iki günlük kısa bir eğitim süresinde çok önemli bir çok konuyu başarıyla bize aktardınız. Sizin dersinizin beni etkileyen tarafı hiç kimseyi sıkmadan herkesin bir fiil derse katılmasını sağlıyorsunuz. Konuya ve derse hakimsiniz sizin gibi bir eğitmenden ders almaktan çok mutluyum. Teşekkürler.
 • Sayın Hocam, Teşekkürler. Kendini tanı. Gerçekten her şeyin başında insanın kendini tanıması geliyor. İyi bir yönetici-lider olabilmek için de kendimizi ve personelimizi tanımamız gerektiğini öğrendim. Tanımak için zaman harcamayı kastediyorum. Bunu dinamik bir süreç olduğunu biliyoruz. Genellikle insanlarla ilgilemeyi seviyorum. Pozitif olabilirsem (bazen şaşıyor) bu konuda başarılı olacağımı biliyorum. Seminer boyunca da bu konu işlendi sanıyorum. Teşekkürler.
 • Sayın Şemsettin Akçay Her ne kadar bugün ne dinleyeceğimi bilmeden gelsem de, bilgileriniz ve deneyimlerinizi dinlemekten memnun oldum. Umarım her gittiğiniz seminerde insanlara faydalı olmak adına birikimlerinizi paylaşırsınız. Teşekkürler.
 • Şemsettin Bey, Ben Değirmen de çalışalı bir yıl oldu. Toplam çalışma hayatım sekiz yıl ve böyle bir organizasyonla ilk defa karşılaşıyorum. Kesinlikle böyle bir eğitim sadece Değirmen için değil Türkiye’de çalışan herkes için geçerli. Umarım bu eğitimin faydalarını ilerleyen zamanda görürüm. Hem kendi açımdan hem de diğer arkadaşlarım açısından... Benim merak ettiğim tek konu, karşınıza aldığınız bu topluluğun eğitim seviyesi nedir? Hangi kentten gelmişler, kültürleri nelerdir, takım ruhuna uygun kişiler midir, gibi sorulara cevap bulabildiniz mi? Değirmen akrabalardan, kardeşlerden oluşan bir restaurant, bir kaç tane de kimseyle akrabalığı olmayan var. Böyle bir yerde takım olabilir mi? Yoksa güzel bir akraba dayanışması mı olur? Patronların dikkatine...
 • Yine yoğun ama bir o kadar da keyifli bir eğitimi güzel anılarla tamamladık.Herşey için teşekkür ederim.
 • Ben size söyleyecek bir şey bulamıyorum. Çok güzel ve harikaydınız. Ben ilk defa böyle bir toplantıya katıldım. Çok hoşuma gitti. Sizi tekrar dinlemek isterdim. Ama çevremdeki bütün herkesle birlikte. Teşekkürden başka bir şey diyemiyorum.
 • Bizlere nasıl iletişim kurmamız gerektiğini, başarıya nasıl ulaşabileceğimizi, iyi bir takım olabilmek için neler yapmamız gerektiğini bizler yol gösterdiğiniz için size ve Antev’e teşekkürlerimi bir borç bilirim. Umarım bir daha ki eğitimde beraber oluruz. Saygılarımla
 • Bu eğitim bir önceki eğitime göre daha iyi ve faydalı olmasının nedeni,daha önceki almış olduğmuz eğitimin faydalarını bu eğitimde belirdiği gözlenmiştir. Bu tür eğitimlerin biraz daha yoruculukdan çıkmış olması insanların sıkılacağını düşünüyorum. Şahsım adına Teşekkür ediyorum.
 • Cuma ve Cumartesi günleri yapılan Yönetim Becerileri seminerinde her şey den önce bu tip seminerlerin toplumdaki herkesin alması gerektiğine inandığımı belirtmek istiyorum. Teşekkür ediyorum.
 • Çok şey öğrendim. Kendimi rahatlamış hissetim. Belki turizim hakkındaydı konuşmanız ama benim için terapi oldu.
 • Düzenlenen eğitim içeriğindeki mevcut konular ve örnekler, grup programları dahilinde ileride iyi bir lider olmam, olabilmem adına sizden almış olduğum yaklaşım biçimi,değerlendirme, bilgi ve sunumlarla başarılı olduğumu, daha da olacağımın bir kez daha güvenini yaşadım. Oluşabilen,oluşabilecek korkularımı da nasıl yeneceğimin farkına vardım. Teşekkürler. Şemsettin Akçay, bir gün bir yerde tekrar görüşmek dileğiyle.
 • En önemli şey, sizin bana öğrettiğiniz daha doğrusu hatırlattığınız hedef belirlemek. Yaşamın en önemli bölümlerinden biri bence ama hayatımda fazla bir hedefim, çok kararlı olduğum planlı bir hedefim yoktu. Bundan sonra olacak. Hedefime ulaşınca da yeni hedefler belirleyeceğim kendime. İyi ki geldiniz,iyi i bilgi ve birikimlerinizi bizimle paylaştınız. Çok teşekkürler.
 • Gruba hakim, sıkmadan, ilgiyi dağıtmadan bilgileri insanlara rahatlıkla aktarabilen kendine özgüveni olan ve bu işi iyi yürütensiniz. Sizi kutluyor, başarılarınızın büyümesi dileğiyle sevgiler sunuyorum.
 • Herşeyden önce, bu seminerin 2 gün değil daha uzun süreli ve mümkün olduğu kadar daha fazla personele verilmesini isterdim. Bu eğitimden sonra olaylara bakış açım daha farklı oldu. Sorunlarımı çözümlemek zor ve imkansız değil, tam tersine çok daha kolay bir şekilde çözümleyebileceğime inanıyorum. Bu eğitimin mesleki gelişimimde çok faydalı olacağı inancındayım.
 • Hocam, verilen konular için sürenin çok yetersiz kaldığını düşünüyorum. İş haritalarının hazırlanma süreci çok kısa geçilmek zorunda kaldı. Su filminin sonunda verilen mesaj güzeldi ama suyun verdiği reaksiyonun oluşumu ve sebepleri açıklanamadığı için çok üzerinde durulması gerekmiyor. Tamamıyla bilimsel bir alt yapısı da olabilir. Bazı sunumlar sırasında özellikle sorulu cevaplı kısımlarda sorunun cevabını zihninizdeki oluştururken soruyu ve amacı kaçırdığınız zamanların oluştuğunu gözlemledim. Eğitimlerinizin kişisel gelişim anlamında faydaları bulunduğuna inanıyorum.Bildiklerimizin aktarımı noktasında ise size 10 üzerinden 8 puan veriyorum. Bunun açıklaması da; siz 10 luk anlatmışınızdır da ben 8’lik anlamışım olabilir. Teşekkürler.
 • İki günlük sürede almış olduğum Yönetim Becerileri eğitimin faydalı olduğu ve birçok konuda kendini yenilediğimi hissediyorum. Genel olarak konu olaylara tümden bakma ,olayların gerisine de bakma ani karar vermem ve önceden bir yaklaşım içinde bulunmamayı öğrendim. Sabırlı olmayı,farklı düşünme ve farklı görme bilinci olma vb.gibi.
 • İlk yazdığımda olduğu gibi yine tekrarında görüşmek üzere diyorum.Öğretmenin ve öğrenmenin kutsallığına inanıyorum. Teşekkür ederim...Saygılar.
 • İşinizi güzel yapıyorsunuz. Bu işinizi yaparken bizlere bir şeyler verme çabası içinde gördüm. Çok keyif aldım. Çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim.
 • Merhaba, öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bu günkü dersleri hem kendi,hem de eşim ve kızlarımın hayatlarını ya da geleceklerini planlamak için (hatta yeniden planlamak için)rehber olarak alacağım. Ancak takıldığımız yerlerde tekrar size danışmayı çok isterim. Anlatış tarzınıza gelince, tavrınız çok beğendim.Kendinden emin, konuya hakim, eğlenceli rahat bir tavrınız var. Bi de bildiklerinizi karşı tarafa rahatlıkla aktarabiliyorsunuz. Kullandığınız ifadeler güzel ve anlaşılır. Sadece tek bir konuda (özellikle anlatırken) vurgular biraz daha belirgin olabilir.
 • Öncelikle önyargımdan kurtuldum sonrasına gelince 4 günde 10 saat uyuduğum için kendime kızıyorum. Hocam sizinle geçirdiğimiz bu eğitim süresi boyunca çok şey öğrendim. İnşallah bunu size gösterme imkanını da bir gün bulurum. Bir sonraki eğitim grubunda yer almak için departman amirine gerekirse yalvarırım. Hocam her şey için teşekkürler.
 • Sayın hocam, tüm seminerlerin sizlerle olmasını isterim. Diyecek bir şey bulamıyorum. Saygılarımla.
 • Sayın Şemsettin Akçay İki günlük eğitiminizden kendi payıma bir çok sonuç çıkardım. Konu başlıklarından ve içeriğinden katıldığım ve kendimde bulduğum ve bulamadığım eleştirilerim oldu. Fakat düşüncem odur ki sizlerin gösterdiği hedeflerde, kendimi hızlı bir şekilde eğitip eksiklerimi tamamlayacağım. Şu an çalıştığım iş yerime ve daha sonraki iş yerlerimde, sizlerden aldığım bu bilgileri en iyi şekilde kullanacağım. Size yapacağım olumsuz bir eleştirim olacak. Evliya Çelebi gibisiniz. Çok gezmişsiniz ve başınızdan çok şeyler geçmiş. Fakat verdiğiniz eğitim programlarında bu maceralara daha az yer vermenizi isterim. Örneklerinizde başarılı olduğunuzu da itiraf edeyim. Başarılarınızın devamını temenni ederim.
 • Şemsettin Bey, Bütün anlatmak istediğiniz her konuda çok iyisiniz bundan iyisi can sağlığınız. Kendinizi daha fazla yormanıza gerek yok bence.
 • Yönetici Becerileri semineri gerek bilgilerin 2 güne sığmayacağı bu gibi seminerlerin en az 1 hafta olmalı çünkü bu gibi seminerler Bankacılık ve sonrası içinde bizlere çok fayda sağlayacağı kanaatindeyim.
 • Ben sizi başarılı buldum. Fakat bir konuda rahatsız oldum. İçeriye sürekli birileri girdi, çıktı. Buna bir tepki göstermediniz. Acaba bu konuşmaya, bu eğitime fazla önem vermiyor mu? Hissi doğdu bende. Çünkü çoğu insanın konsantrasyonu bozuldu. O zamanlarda üzerinizdeki ilgiyi kaybettiniz birde birkaç konuda sen dili ben dili örneklerle süsleyebilirdiniz. Bazı konuları hızlı geçtiniz. Belki zamanın kısıtlı olmasındandır. Fakat bu eğitim benim için çok faydalı oldu. Vermek istediğinizi birazda olsun alabildiğime inanıyorum. Teşekkür ederim.
 • Bu eğitim çok gerekliymiş.
 • Çalışma hayatım boyunca katıldığım en anlamlı, eğitici, öğretici ve bunların yanında keyifli bir seminerdi. Sadece yönetim becerileri değil aynı zamanda hayata ilişkin bilgi ve donanım konusunda da aydınlandığımı düşünüyorum. Ön yargılardan arınmış bir düşünce sistemiyle hayatıma devam etmek için bir fırsat yarattığınız için teşekkür ederim. Kişisel olarak sıkıntılı bir dönemimde aldığım bu semineri belki banka için daha az ama kendim için daha çok yararlı buldum. Bundan sonraki hayatımda buradan aldıklarımla daha olgun ve sağlam bir yaşam süreceğimi de biliyorum. Emekleriniz, aktarımınız ve verdikleriniz için teşekkürler.
 • Çok teşekkür ederim Şemsettin Akçay çok güzel birisiniz.
 • Eğitim alanında bilgi ve yeteneğe sahipsiniz. İnsanları sıkmadan, zaman içerisine başka materyaller koyarak eğitimi daha eğlenceli bir hale getiriyorsunuz.
 • Eşime ve çocuklarıma olan davranışlarımda bazı değişikliğe gitmem gerektiğimin farkına vardım. Ailem ve iş hayatımda bazı konularda nasıl davranmam gerektiği sorularını arıyordum. Bu eğitimde bazılarına cevap buldum. En önemli olan insanları ilk görüşte (-) negatif yönde değerlendirme huyumu inşallah bırakacağıma çok seviniyorum.
 • Güzel bir dört gündü. Ben kendi açımdan ne tür eksiklerim olduğunu ve kendimde eksik noktaları nasıl tamamlayacağımı öğrendim. Bir kelime bile öğrensek kardır. Tüm arkadaşları da planlı bir şekilde nasıl davranmaları gerektiğini,nasıl bir anlatım,sunum yapmalarını öğrendiklerini düşünüyorum.
 • Hocamız konusuyla uyumlu bir kişilik sergilemekte, rolünü mükemmel oynayan aktöre benzemektedir. Konuları anlatırken karakterleri oldukça iyi canlandırmakta, hafızada derin izler bırakmaktadır. Konusunu oldukça bilen havasını vermektedir. Çok şeyin olduğunu ve bunları yapacak enerji ve yeteneğin insanın içinde var olduğunu anlatmaktadır. İletişimde özellikle, hızla anlayarak okumayı önermiştir. İletişim becerisi gelişmiş, sıcak bir diyaloga ortam hazırlayabiliyor. İlk kez duyduğum, şekille, renklerle, sembollerle yol haritası yapmanın ne kadar bize zamandan tasarruf edebileceğini ve akılda tutulacağını öğretmiştir. Bu hocayı unutmayacağımı düşünüyorum.
 • İki günlük yapılan seminerin sonunda görüşülen ve tartışılan konular sonunda mevcut şube içinde personel yetersizliği nedeni ile burada görülen ve olması gereken hususların yerine getirmesi zor olduğu düşüncesindeyim.
 • Merhaba. Ağız dolusu verdiğim tebessümle mer-ha-ba. Yeni bir şeyler öğrenebilmek her zaman zevk vermiştir bana. Ancak “eğitimcilerin eğitimi” konusunu daha önceden almış olmam, son zamanlarda işyerimde yaşadığım stresler acaba ? sorusu eğitime başlamadan önce yanımda taşıdığım önyargımdı. Daha ilk tanışma anında duvarı hemen yıkmayı başardınız ve bizde başarttınız. Çok kıskandığım bir mesleği yaptığınızı –yazılı itiraf- olarak bildiriyorum. Evet siz ve sizin gibi eğitmenleri kıskanıyorum. Herşey için teşekkür ederim.
 • Öncelikle size teşekkür ederim. Türkiye gibi bir yerde bu tarz bir eğitimi seçme cesaretinde bulunduğunuz için. Bu program sonunda 2x2 kaç eder gibi somut bir veri elde edemedim. Ancak yaşam sevincime ve yaşam tarzıma katkıda bulundunuz. Hiç beklemediğim bazı konularda artılarım oldu. Tabi ki benim artılarım iş hayatımı da çok etkileyecektir. Şunu şu şekilde yapacaksın yerine neler yapabilirsiniz, ha şöyle de yapabilirsiniz denilmesi çok güzel. Biz hep bugüne kadar hep şu şekilde yapın, şunun sonucu şudur şeklinde kesin yargı ve sonuç bildiren bir eğitim almaya alışmışız. Değişik bir tarzınız olduğu kesin. Ayrıca seçmiş olduğunuz müzikte çok hoş ve rahatlatıcı
 • Sayın hocam, Vermiş olduğunuz eğitim içimde var olup da farkında olamadığım becerileri ortaya çıkardı. Şimdi en büyük amacım öğrendiğim bu teknikleri hayata geçirmektir. Saygılarımla.
 • Sayın Şemsettin Akçay Size çok çok teşekkür ederim. Ben kendim gerçekten sizden çok şey aldım diye düşünüyorum. Size çok çok teşekkür ederim. Bence mükemmeldiniz ve devamınızı dilerim.
 • Şemsettin Bey’in anlattıkları hayatımızda mutluluğumuz için yapmamız gerekenleri hatırlattı. Belki çoğunu farkında olmadan uyguluyoruz. Ama bilinçli şekilde etrafımıza yansıtamıyoruz. İş hayatındaki, ailemizdeki ya da yaşadığımız toplum içindeki kişilerle hayatın başka yönlerini hep beraber insanca öğrenebilmek için önce insanca yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunun da iletişimden geçtiğini bir kez daha öğrettiniz. Bundan sonra çevremdeki kişilerden başlayarak yeni bir yaşam felsefesi uygulamak için önce düşünmeyle davranmaya özen göstereceğim. Değerli bilgileriniz için teşekkürler.
 • Yönetici becerilerini geliştirme eğitimi bence olumlu geçtiği görüşündeyim. Özellikle yönetici, lider, müşteri, personel ilişkileri, takım çalışmaları konularında iletişimin nasıl olması gerektiği, yönetici olarak çalıştığım şubede performansımı nasıl yükseltebileceğimiz konusunda faydalı olduğu, eğitimin yöneticilerde olduğu gibi personele de verilmesi gerektiğine inanıyorum.
 • Ben Şemsettin Beyden çok şey öğrendiğim için çok mutluyum. Bizleri buraya aracı olup getiren müdürlerimize de çok teşekkür ediyorum. Çünkü Şemsettin Beyi tanımamıza neden oldular. Çünkü sizden çok şeyler öğrendim. Şemsettin Beye ve Dilek Hanıma da çok teşekkür ediyorum. Saygı duyuyorum.
 • Bu eğitim kişilerin kendilerini ve çevresindekileri motive etmesi açısından gerekli ve önemli. Ancak sür kısa ve detay çalışması yapılamıyor. Yalnızca yönetici yönlendirmesi değil de günlük hayata dair ipuçlarının verilmesi de önemli.teşekkür ediyorum. Sicil numarası ile sınırlandırılmadan şef-amir-uzman unvanlarına ve müdür yardımcılarına da verilmesi gerekir.
 • Çalışma hayatımda bir çok seminerlere ,kurslara katıldım. Fakat çalışma hayatı boyunca böyle zevkli ve akıcı, öğretici bir seminere katılmadım. Böyle bir etkinlik içinde olduğumuz için çok mutluyum. Bize öğrettiğiniz her şey için teşekkür ederim. Bu seminerlerin bizden üst seviyede ki yöneticilerimize de verilmesini temenni ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.
 • Çok uzun ve yorucu bir maratonun ardından aldığım bu unvana sizin eğitiminizle başlamak çok iyi geldi. Belki bundan sonraki derslerde bu kadar zevk alamayacağım ama iki günlük moral ile uzun bir süre idare edeceğim biliyorum. Hiç bu kadar gülmemiştim. Hem de çok uzun bir zamandır. Bu gün kurs bitiminde size memnuniyetimizi anlatan ve bizi hatırlan-manızı sağlayan bir şey hediye edelim diye arkadaşlarımla konuştuğumuzda hepsinin hoşuna gitti ama bir şey alamadık. Size yarım elma gönül alma yapalım derken siz sınıfın gönlünü aldınız. Teşekkürler. Hocam yolunuz ve performansınız açık olsun. Meğer ne kadar açmışız bilgiye, ilgiye ve sevgiye. Teşekkürler Hocam.
 • Eğitim anlaşılır bir şekilde sunuldu. Sunumlar ve filmler ilgi çekiciydi. Katılımcıların görüşlerine değer verildi. Konular günlük yaşamdan ve ilgi alanımızdan olmasına rağmen,araların az verilmesi,ders saatlerini uzunluğu, ders sonlarına doğru dikkati azalttı. Eğitimin saati yeterli değildi.Verdiğiniz emeğe sonsuz teşekkürler. Zamanın elverdiği ölçüde çalışmalarınıza katılmaktan ve denek olmaktan memnun olurum.
 • Evet Şemsettin Bey , Bugün bu eğitimin saat 5’e kadar olduğunu biliyordum. Fakat bu saate kadar duracağımı tahmin etmiyordum. Genelde konuşmacılar sıkıcı olurlar. Ama gördüm ki eğlenceli olanları da varmış. İlk başta üstünüze giydiğiniz kıyafetle dikkatimi çektiniz ve anlattığınız gibi beden dilini ve sen dilini çok iyi kullanıyorsunuz. Konuya ve ortama hakimsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim.
 • Güzel bir gündü. Eğitici buldum. Çok eksiklerimin olduğunu gözlemledim. Her kişinin anlayabileceği tarza anlatım buldum. Toplantınızdan çok yararlandım. Başarılarınızın devamını dilerim. Teşekkürler.
 • İki günlük yapılan Yönetim Becerileri semineri faydalı olduğu düşüncesindeyim. Bu gibi seminerin daha fazla uzun süreli olması gerekmektedir.
 • Meslek hayatımda bir çok yerde çalıştım ve bir çok eğitimciden eğitim gördüm, fakat şu varki ilk defa mesleğimle ve idareciliğimle ilgili bu kadar açık ve net zevkle bir eğitim almamıştım. Bizleri bu kadar yakınlaştırmamış olsaydınız, belkide bizler başarılı olamayacaktık.
 • Öncelikle Şemsettin Beye, Dilek Hanıma ve de yöneticilere de teşekkürlerimi sunarım. Gerçekten şahsım ve arkadaşlara gerçekleri güncel yaşantılarımıza fayda sağlayacak bir eğitim oldu. Sizler anlatım olarak da insanlara yaklaşım olarak da gerçekten o kadar rahatlattınız ki gördüğümüz dersler çok faydalı oldu. Çok çok teşekkür ederim.
 • Sayın hocam: Yine bir son ve herzamanki gibi yeni bir başlangıç. Size tekrar bize verdikleriniz ve öğrettikleriniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca belki bugün biraz daha az görünen ama 2 gündür yaşadığım motivasyon sorunu için ve eğer bu sorun grubun motivasyonunu da etkilemişse öncelikle sizden ve arkadaşlarımdan özür dilerim. Bu eğitimin konusu olan NLP’yi hayatımda yarından itibaren uygulamaya başlayacağımdan emin olabilirsiniz. Yine sizden çok şey öğrendik ve bunları hayata geçirmeye çalışarak belkide 2. eğitimde daha iyi oldum. Ama en azından sunumlarda daha rahattım.Tekrar görüşmek üzere, işlerden zaman bulupta sizi aramıyorsam ve bir mail bile atamıyorsam bu sizi unuttuğum anlamına gelmez.
 • Sayın Şemsettin Akçay, Bize akıl ve tecrübe verdiğiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.
 • Şemsettin hocam buraya gelmeden önce hayata bir kaç küçük hedefimden başka hiç bir idealim yoktu. Ama sizin eğitimlerinize girdikten sonra şu ana kadar neden Değirmenden başka bir şeylerle uğraşmadığım için kendime çok kızıyorum. Artık sizin bize öğrettiğiniz şeylerden hayatta bir şey yaparken sizden öğrendiklerimizden faydalanacağım. Artık çok büyük ideallerim var. Çook ama çook teşekkürler.
 • Yönetici Faydalı oldu, verimli bir eğitimdi
 • Bu eğitim kişilerin kendilerini ve çevresindekileri motive etmesi açısından gerekli ve önemli. Ancak sür kısa ve detay çalışması yapılamıyor. Yalnızca yönetici yönlendirmesi değil de günlük hayata dair ipuçlarının verilmesi de önemli. teşekkür ediyorum. Sicil numarası ile sınırlandırılmadan şef-amir-uzman unvanlarına ve müdür yardımcılarına da verilmesi gerekir.
 • Çok eğitici ve öğretici bir seminerdi. Bu 8 günlük programda çoğunlukla bu bölüme yer verilmeliydi. Çok keyifli geçti. Farkında olamadığımız pek çok şeyin farkına vardık. Yönetmen olduğumuz bu yeni dönemde yöneticilikle ilgili çok faydalı bilgiler edindik. Hepsinin de uygulaması son derece basit şeylerdi. İnşallah bu bilgiler ışığında çok başarılı ve verimli oluruz. Bu seminerlerin bizden üst seviyelerdeki yönetim kadrosuna da verilmesi bence çok isabet olur. Çünkü, bilgiler paylaşıldıkça çoğalır. Sanırım daha iyi yerlere geliriz. Hem özel hayatımızda, hem de iş hayatımızda. Bu bilgilerini bize aktaran Şemsettin beye de ayrıca çok teşekkürler.
 • Çok verimli ve değişik bir dersti. Daha uzun süreli olmalıydı. Hazırlık bakımından çok güzel hazırlanmış bir program.
 • Eğitim beklentilerimi tam olarak karşıladı.
 • Farkına varamadığım şeylerin farkına varmama yardımcı oldunuz. Değişimin insanın kendisinde olduğunu öğrendim.
 • Güzel bir öğleden sonrası geçirmemizi sağladınız teşekkür ederim. Eleştirim size değil hazırlık safhasına olacak. Keşke önceden, salonun durumunu bilip ona göre hazırlık yapıla bilinseydi. Katılımcılar ilk yarım saatlik bölümde ne yapacaklarını bilmez durumda o masadan bu masaya yürüdüler. Ayrıca katılımcıların büyük bir bölümü neyle ve nasıl bir konuyla karşı karşıya olduklarını bilmiyorlardı. Başarı ve sağlık dolu günler dileğiyle.
 • İki günlük yönetim becerileri seminerinin faydalı olduğunu düşünüyorum. Sürenin biraz daha uzun ve açılımlı olmasını isterdim. Örneklemeler, rol almalar vs. Eğitimcinin mesleğine vakıf biri olduğunu sanıyorum. Tüm arkadaşlar da anlamıştır. Fakat bana göre mesleğimizle ile ilgili yönetim becerileri ve örneklemeler daha çok verilmeliydi.
 • Mutlaka, yönetici adayı olan arkadaşlarıma bu eğitimi tavsiye ederim ve edeceğim de. Bu eğitimde düşündüğümden fazla yarar gördüm. BU bilgiler doğrultusunda kendimi geliştirmeye çaba göstereceğim. Öğrendiklerimi servisimde uygulamaya, diğer çalışanlara da bildirmeye çalışacağım. Ayrıca eğiticilere de çok teşekkür ederim.
 • Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, sizin gibi kültürlü, anlaşılan bir insan tanımak beni çok mutlu etti ki bu imkanları bize veren işletmemize kocaman bir teşekkür borçluyum, keşke sizin gibi bir insanla daha çok zaman geçirebilmeyi isterdim, çünkü sizden öğrenmemiz gereken çok şey var. Her şey için teşekkür.
 • Sayın hocam; 5 günlük eğitim sürecinde kendimi eğitici konusunda bilgilenmiş ve daha bir ferah, güvende hissetmeye başladığımı bu duruma katkılarından dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim.
 • Sayın Şemsettin Akçay, Bize ayırdığınız zamanınızın değerli olduğunu biliyorum ve bize ayırdığınız için teşekkür eder ve bize verdiğiniz ve anlattığınız için çok mutlu olduk ve müdürlerimize de böyle bir imkan verdiklerinden dolayı çok teşekkür ederiz ve sizin gibi insanlara ihtiyacımız var.
 • Şemsettin hocam, sizinle çalışmak gerçekten çok büyük zevkti. Sizin bilgilerinize iş ortamında ve ailemle paylaşacağım. Verdiğiniz eğitime çalışıp daha çok bilgili insan olacağım. Seni seviyorum Hocam
 • Yönetici ve personel o kadar işin operasyonel bölümüne odaklanmış ki,o kadar meşgul ki, bugün - dün anlatılan güzel işleri uygulama imkanı bulunmamaktadır.
 • Bu eğitim sonucunda ,iyi olduğumu zannettiğim bazı konularda eksiğimin olduğunu , bazı konularda da zannettiğimden daha iyi olduğumu fark ettim. Örneğin; her zaman dikkatli olduğumu savunurken insanların arasında dolaşan maymunu fark etmedim. İnsan ilişkilerimde çok başarılı olduğumu bir kez daha anladım. Çok fayda sağladım. Teşekkür ediyorum.
 • Çok eğitici ve öğretici bir seminerdi. Bu 8 günlük programda çoğunlukla bu bölüme yer verilmeliydi. Çok keyifli geçti. Farkında olamadığımız pek çok şeyin farkına vardık. Yönetmen olduğumuz bu yeni dönemde yöneticilikle ilgili çok faydalı bilgiler edindik. Hepsinin de uygulaması son derece basit şeylerdi. İnşallah bu bilgiler ışığında çok başarılı ve verimli oluruz. Bu seminerlerin bizden üst seviyelerdeki yönetim kadrosuna da verilmesi bence çok isabet olur. Çünkü, bilgiler paylaşıldıkça çoğalır. Sanırım daha iyi yerlere geliriz. Hem özel hayatımızda ,hem de iş hayatımızda. Bu bilgilerini bize aktaran Şemsettin beye de ayrıca çok teşekkürler.
 • Çok verimli ve değişik bir dersti. Daha uzun süreli olmalıydı. Hazırlık bakımından çok güzel hazırlanmış bir program.
 • Eğitim benim için faydalı oldu diyebilirim. Sunum tekniğiniz ilgimi çekti. Ben de sunumlarımı kısa ve etkili olarak hazırladığımı düşünüyordum. Ancak daha kısa ama daha çarpıcı olarak yapılabileceğini gördüm. Bulunduğum ortam dışına yönelik örnekleriniz de ilgi çekiciydi.İletişim konusunda da sıkıntı çekmedim.Teşekkür ederim.
 • Güzel bir seminerdi, iletişim konusunda bizlere çok şey verdiniz. Zevk alarak hiç kimseyi bu kadar dinlememiştim. Sıkılmadan çok akıcı ve öğreticiydi. Teşekkürler.
 • NLP ile öğrenmeyi, yok etmeyi, başarıyı, ilerlemeyi nasıl yakalarız, daha nasıl hizmet sunabiliriz, ekip çalışmasını aldım. Eğitim için teşekkür ederim.
 • Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Herkese babalık yapıyorsun. Ne mutlu senin gibilere. Allah razı olsun.
 • Sayın hocam; Burada sizinle beraber geçirdiğim 4 gün, aldığım eğitimler benim için çok değerli oldu. Olaylara yaklaşımım, değerlendirmem, sunumum biraz da olsa geliştiğini hissettim. Sizde bende biliyoruz ki 4 gün yeterli bir zaman değil. Bu derslerin devamlılığını dilerim. Ayrıca kendime olan güvenim biraz daha arttı. Biliyorum ki son eğitim bittiğinde sizin sayenizde kendine güvenen çok başarılı bir eğitimci olacağım. Sizi tanıdığım için büyük bir onur duydum. Her şey için sonsuz teşekkür ederim. Saygılar.
 • Sayın Şemsettin Akçay, Ders süresince anlatımınız oldukça güzel, akıcıydı. Dersi sıkılmadan, severek ve eğlenerek işlediğimizi düşünüyorum. Belki gelenlerin çoğu bayan olduğundan karı-koca ilişkilerine yönelik örnekleriniz ağırlıklıydı. Fakat eminim ki diğer konulardan da örnekler veriyorsunuzdur. Bu güzel dersten dolayı teşekkürler!..
 • Yöneticilik konusunda farklı örneklerle çok şey kattığına inanıyorum. Her ne kadar Yönetici, Genel müdür, müşteri gurupları oluşturulduysa da bunların banka önünde istekleri ve fişlemeleri yapılarak pekiştirilebilinirdi. Örneğin; sarhoş müşteri tiplemesinde yöneticinin durumu veya kaçık müşteri tipi seçilebilirdi diye düşünüyorum. Her şey için teşekkürlerimi sunuyor bundan sonraki kurslarınızda başarılar diliyorum.
 • Bu eğitim zorunlu olmasa da mutlaka katılırdım. Yıllardır oluşan bilgi birikimi, tecrübe, insan ilişkilerinde bir gerilim olmasına rağmen yeni üst kademe yöneticisi olmak farklı bir durum. İnsanlarla doğru zamanda doğru yerde doğru kelimelerle iletişim kurmak zor. Kendim yapı olarak insanlarla kolay anlaşabilen, onları anlamaya çalışan, bilgiyi paylaşmayı seven, yargılayıcı değil yapıcıyımdır. Ama verdiğiniz bu eğitimle çok eksik, yanım olduğumu fark ettim. Mümkün olduğu kadar verdiğiniz bilgileri iş hayatımda, özel yaşamımda uygulamaya çalışacağım. Anlattığınız her şey yararlı, gerekli ve güzel bilgilerdi. Ancak açık olmam gerekirse bazı fikirleriniz hayatta, ister iş ister hayatında uygulaması zor şeyleri. Verdiğiniz emek ve bilgiler için çok teşekkürler.
 • Çok eğlenceli ve öğreticiydi. Bence mizahi yönünüzü biraz daha ön plana çıkarmalısınız.
 • Daha önce de çeşitli eğitim programlarına katıldım. Eğlendim, öğrendim, anımsadıklarım var, ama “şoklar” yok içinde, problem zarflarını anımsayan kalmadı sanırım aramızda sayenizde.. boş kağıtlara aldanmayın problemsiz değildiler. Burada tüm bulunanların gözlük numaralarını değiştirdiniz sanırım şimdi daha net görüyoruz. Sorgulamayı ve soru sormayı yasaklanarak büyüyenleri bu kaybın dışına çıkarmak çok özveri gerektirir. Bu yolda dost, buz kırıcı, açık ya da gizli dostunuz olabilmek beni çok mutlu eder. Devamında başarı, mutluluk dileklerimle.
 • Eğitim çok güzeldi. Eğitim gerçekten rahatlatıyor ve bazı eksiklerimizi eğitimle tamamlıyoruz. Mesela:”İnsan kaynakları analizi “diye verdiğiniz şema. Biz her hafta personelimizle toplantı yapıyoruz ama nerden başlayacağımızı ve hangi konulara değineceğimizi öğretti. Eğitimden memnunum ve devamını istiyorum. Ayrıca bu eğitim bize başka oteldeki arkadaşlarımızı yakından tanıma şansı verdi.
 • NLP programı beni gayet ikna etti diyebilirim. Devam edersem daha iyi olabilirim. 1 gün başarılıydım. 2.gün çok kötüydüm, 3.gün çalıştığım için sonuç alamadım, 4.gün iyi olduğuma inanıyorum.
 • Öncelikle teşekkürler.. gerçekten unutulamayacak 4 gün geçirdim. Kafamda bir sürü soru işaretiyle girdiğim bu kapıdan onların bir kısmından kurtulup yerine yenilerini koyarak ayrılıyorum. Çünkü biliyorum ki soru işaretlerimi kaybetmemeliyim ayrıca hiç bir şeyin iki boyutlu olmadığını da biliyorum artık ve galiba en önemlisi istersem başaracağımı biliyorum! Görüşmek üzere.
 • Sayın hocam; Şemsettin AKÇAY Öncelikle tekrar tekrar teşekkür ediyorum ve ilk eğitime geliş hevesimle bu eğitime geliş hevesim arasında samimi söyleyim ki artış vardı. Burdan eğitim sonunda ayrılmam yine öyle oluyor sizin sayenizde. Her defasında, her yönde sizden ayrı ayrı bilgiler alıyorum bunlar kalıcı ve çok yararlı bilgiler. Kendim de sizin sayenizde gelişimleri gerçekten hissediyorum ve hep burdan geri dönerken veya biten bir eğitim gününün sonrasında günü gözden geçirdiğimde şunuda böyle, bunuda şöyle yapsaydım, yapabilirdim diyorum. Yapamadıklarımın benzerlerini günlük hayatımda yakaladığımda kaçırmıyorum. Teşekkürle başladım teşekkürle bitirmek istiyorum yürekten teşekkürlerimi sunuyorum esen kalın. Hasan AKSU
 • Sayın Şemsettin Akçay, Her ne kadar bugün ne dinleyeceğimi bilmeden gelsem de, bilgileriniz ve deneyimlerinizi dinlemekten memnun oldum. Umarım her gittiğiniz seminerde insanlara faydalı olmak adına birikimlerinizi paylaşırsınız. Teşekkürler.
 • Yönetim anlayışına farklı bakış açısı da gösteriliyor. Konulara katılıp eğitimin bir parçası olunuyor. Doğru yaptığın şeyler için mutlu oluyor, hatalarının farkına varıyorsun. Örneklemeler bol ve eğlenceli. Hayata dair kullanacağın bilgiler ediniyorsun.
 • Bu eğitimde biraz daha bilgi edindim. Önceki durumuma göre daha iyiye gidiyorum. Hal ve hareketlerim biraz daha düzene giriyor. Konuşmam değişiyor. Kişilerle diyalog kurabiliyorum. Yalnız bir tek eksiğim kaldı BİLGİSAYAR...Bize eğitim veren Şemsettin Bey’e TEŞEKKÜRLER...
 • Daha önceki meslek hayatımda bu tür eğitim seminerlerine hiç katılmamıştım. Çünkü bu tür insanlara yatırım yapan bir patron, yönetici zihniyetiyle karşılaşmamıştım. Eğitim sırasında yeri geldi japon oldum, yeri geldi dut yemiş bülbüle döndüm. Anladım ki her insanın eğitilmeye, içindeki boşlukların doldurulmasına ihtiyacı varmış. Bizi birbirimize kaynaştırdığınız ve kişileri daha iyi tanımamıza yardımcı olduğunuz için size teşekkür ediyor ve bizden hiç bir zaman kopmamanızı canı gönülden istiyorum.
 • Eğitim gayet yararlı olmuştur.
 • NLP tekniğini hayatın her safhasında uygulamak ve çalışma ortamında başarı sağlamak doğrultusunda değerlendirebiliriz. Sonuçta her alınan bilgi fayda vermektedir. Teşekkür ederim.
 • Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum, çok zevkli bir eğitimdi. Bir sonraki eğitimde ney’i sizden dinlemek isterim. Verdiğiniz bilgilerin hepsini hayata geçirebilirim belki ama emin olun bunun için çalışacağım. Saygılar.
 • Sayın Şemsettin Akçay, İki günlük eğitiminizden kendi payıma bir çok sonuç çıkardım. Konu başlıklarından ve içeriğinden katıldığım ve kendimde bulduğum ve bulamadığım eleştirilerim oldu. Fakat düşüncem odur ki sizlerin gösterdiği hedeflerde, kendimi hızlı bir şekilde eğitip eksiklerimi tamamlayacağım. Şu an çalıştığım iş yerime ve daha sonraki iş yerlerimde, sizlerden aldığım bu bilgileri en iyi şekilde kullanacağım. Size yapacağım olumsuz bir eleştirim olacak. Evliya Çelebi gibisiniz. Çok gezmişsiniz ve başınızdan çok şeyler geçmiş. Fakat verdiğiniz eğitim programlarında bu maceralara daha az yer vermenizi isterim. Örneklerinizde başarılı olduğunuzu da itiraf edeyim. Başarılarınızın devamını temenni ederim.
 • Yönetim becerileri beklentilerimizin dışında bir çizgide daha faydalı bir çizgide gelişti. Benim düşüncemde şunları şunları yaparsanız iyi bir yönetici olursunuz diye konular ve sonuçları olacağını düşünmüştüm. Bu çok hazır bir olay olurdu ve zevksizdi. Konu başlıları ve örneklerle olması dinlemeye ve konuya katılmaya teşvik etti hafızada daha kalıcı oldu. Teşekkürler.
 • Bu eğitimde de yine keyifli saatler geçirdim. Bambaşka bir grup,bambaşka arkadaşlar eğitimde. Fark ettim ki her aşamada birer basamak daha çıkıyorum. Şimdi kendim daha çok güveniyor ve kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Aynı zamanda katılımcı hakimiyetimi de kaybetmiyorum. Heyecan deseniz yok gibi,sesim titremiyor konuşurken. Bütün bunlar,üç gün boyunca geçirdiğim zaman zarfında oluştu. İçimden bir ses “daha ileriye, daha ileriye” diyor. Evet yeni gruplarla, yeni eğitimlerle hep daha ileriye.
 • Eğitim güzel ve eğlenceli geçti. Süresi bir gün daha uzatılabilirdi. Özellikle eğiticinin kendisi ile barışık olması pozitif elektrik yaymasına neden olmuştur.
 • Öğrendiklerimi kurumumuzda uygulayabilir miyim? bilmiyorum. Ama kendi hayatıma yönelik uygulayacağım / uygulayabileceğim çok şey öğrendim.
 • Öncelikle zaman ayırıp ailenizden uzak olmayı bize tercih ettiğiniz için teşekkür ederim. Ekip sizi dikkatli ve öğrenici bir şekilde dinledi. Teşekkür ederiz.
 • Sayın Şemsettin Akçay, Size çok çok teşekkür ederim. Ben kendim gerçekten sizden çok şey aldım diye düşünüyorum. Size çok çok teşekkür ederim. Bence mükemmeldiniz ve devamınızı dilerim.
 • Yönetim becerileri dersinde hayatımızı olumlu yönden etkileyen değerleri öğrendim. İmkansızın başarılabilir olduğunu, hedef belirleyip bu hedefe mutlaka ulaşılabileceğini, zamanın değerinin bilinmesi gerektiğini, kısa sürede çok iş yapılabileceğini hızlı okuma ve yabancı dil öğrenmede öğrenme tekniğini, yönetici ve çalışanlar arasındaki olması gereken diyalogu, toplumda her kesime önem verilmesini, peşin yargı yapılmaması gerektiğini gibi hayatın nasıl kolay hale geldiğini kazandım.
 • Bu eğitimde iyi bir eğitimci olmanın en iyi formülünü keyifli bir şekilde uygulayarak öğrendik. İleriki iş yaşantımızda eminimki bizler de çok yararını göreceğiz. Bazı iş hayatımızda yapmamız yada uygulamada yanlış yptığımız şeylerin en doğru şekilde nasıl yapılabilir ve nasıl iyi bir eğitimci olabiliriz? Bunları en güzel şekilde öğrendiğimizi düşünüyorum. Tekrar görüşmek üzere diyorum.
 • Eğitim her yaşta ve her kademe de gerekli. Bu eğitimden daha iyi bir idareci olmak için özlü sözler ve yöntemlerle bana yardımcı oldunuz. Kendime daha güvenim arttı, bundan önce yönetime doğudan katıldığımdan daha iyi yerde olacağıma inanıyorum. Kendime hiç zaman ayırmadığımız fark ettim. Birlikte yönetmeyi ve ekip ruhu ile davranmayı öğrendim. Eğitmen ve koçluk görevlerinin farklı olduğunu öğrendim. Değişime daha çok önem vereceğim. Zoru seçip, ileride daha kolay ve konfora sahiplenmeyi öğrendim. Eğitimin ve öğrenmenin önemini her yerde anlatmayı bir görev olduğunu anladım.
 • Öğrenmenin en iyi yöntemlerinden biri de öğretmektir. Siz iyi öğretiyorsunuz
 • Öncelikli olarak değişik bir ortam. İş stresinden uzak hayat boyunca kullanabileceğimiz ve güzel bir anı. Güzel bir dört gün geçirdik. Teşekkür ederim.
 • Sayın Şemsettin Akçay, Yönetim Becerileri başlığı altında 2 gün boyunca aldığımız kurs sonucu önce sizi tanımak, diğer şubelerdeki arkadaşlarımızla çok ciddi bir oturum değil de konuşarak, tartışarak kah gülerek kah yaptığımız aktivitelerle bir şeyleri paylaşarak öğrenmek çok zevkliydi. Dünyaya geniş bir yelpazeden bakıyor olmanız benim için de bir örnek oluşturdu. Yöneticiliğimize dair planlı, programlı hareket etmek,düşünce gücümüzü doğru değerlendirmek adına aldığımız derslerin bize her zaman yardımcı olacağından eminim. Her şey gönlünüzce olsun.
 • Yönetim Becerileri dersinden öğrendiklerimiz; İş haritaları oluşturarak bir kitap, bir genelge, bir konu hakkında saatlerce konuşabilmeyi; hızlı okumayı öğrenmemiz gerektiğini; hafızamızı nasıl geliştireceğimizi; Öğrenmenin nasıl olduğunu, nasıl olması gerektiğini; kendimiz mutlaka hayatın şartlarına ve hedeflerine göre değiştirmemiz gerektiğini; Müşterilerle ve personelle iletişim becerilerimizi nasıl geliştireceğimizi, NLP-sinir dili programlamayı mutlaka öğrenmemiz gerektiğini; iyi bir lider, iyi bir yönetici nasıl olunur, bu hedefe nasıl ulaşılacağını; ekip takım üyelerinin performansının nasıl arttırılacağını; Planlama, programlamanın nasıl gerçekleştirileceğini, Çatışmaların nasıl çözüleceğini; Sorunların nasıl çözüleceğini; Zamanı nasıl yöneteceğimiz konularında bilgilendik.
 • Bu eğitimde kendime olan öz güveninim daha da arttı. İlk eğitimdeki heyecanı bu eğitimde tamamen yok olmuştu. Günümüzde bize faydalı olan ve günlük yaşantımızın bir parçası konularda bilgi sahibi olduk. Her şey için teşekkürler.
 • Eğitim ile ilgili olarak 2 günlük süre benim için yeterli gelmedi.Bu eğitim için en az 4-5 gün ayrılması gerekirdi diye düşünüyorum. Ben bu iki günlük süre içinde aşağıdaki hususları öğrendim. Aslında öğrendim demek pek doğru değil. Bir çoğunu biliyordum ama uygulamada zorlanıyordum. Artık uygulayabileceğimi düşünüyorum; Ön yargılı olmayacağım. Paylaşmacı olacağım. Özellikle bilgiyi ve işi altımdaki kademe de çalışan personelle paylaşacağım. Belirli bir plan ve program içinde çalışacağım ve programım en fazla 7 günlük olacak. Performans değerlendirilmesine önem vereceğim..Toplantılar belirli bir gündem çerçevesinde yapılacak.
 • Önce şunu belirtmek isterim. İnsanları tanımadan kısa bir sürede o kişi hakkında yorum yapmamayı öğrendim. Bunu sizde gördüm.Ama şimdi anlıyorum ki, siz sadece kurslarda,seminerlerde değil her zaman eğitime hazır ve bunu yapan birisiniz. Eğitim sonu gerçekten güzeldi. İyi ki sizi tanıdım. Her şey için teşekkürler.
 • Öncelikli olarak yaptığınız tüm katkılar için teşekkürler. 4 gün boyunca öncelikle çok eğlendim. 54 aydır neredeyse hiç gülmüyordum. Bana öğrettiklerinizi çevremdeki tüm insanlara ben de öğretmeye çalışacağım.S anırım bir eğitimcinin tek isteği de budur! Teşekkürler.
 • Sayın Şemsettin Akçay,Bu iki günlük kursun bendeki tanımı, iyi bir lider olmak ve ekip ruhunu oluşturulması, düşüncelerdeki birlikteliğin çok faydalı fikirleri üretebildiği, bizler normal hayatımızda bunların belki % 60’nı uygulayabiliriz ama % 100 kapasitemizin kullanılmadığını içimizdeki dinamikleri harekete geçirmediğimizi fark ettim.
 • Yönetim Becerileri dersini gördükten sonra ............ Bankası yerine şirkette çalışmayı ve bundan edindiğim bilgileri orada kullanmayı isterdim. Yaşamımızda, çalışma hayatımızda uygulanabilir, olması gereken bir çok şeyi teoride bırakıp uygulamamak zor olacak ( ya da tam anlamıyla uygulayamamak) Benim için yapıcı ve yaratıcı bir eğitim oldu. Neyin olmasını istiyorsam o yönde düşünüp uygulama yapmaya çalışacağım. Teşekkürler.
 • Bu eğitimde kendimle ilgili bazı önemli şeyleri öğrendim. En önemlisi yaratıcı olmayı, takım çalışmasını ve daha neler öğrenebileceğimi merak etmeyi öğrendim. Eğitim süresince sizin gibi bir eğitmenle çalışmaktan büyük bir mutluluk ve onur duydum. Bir insanın hayatını nasıl değiştirebileceğini öğrettiğiniz ve hissettirdiğiniz için sonsuz teşekkürler.
 • Eğitim konusu kendimi tekrar gözden geçirmemi ve dışarıdan eleştiriler almamı sağladı. Eleştiriler sayesinde özeleştiri yaptım. Eğitim konuları bildiğim konuların tekrarını ve ayrıca hayata/eğitime başka bir açıdan bakmamı sağladı. Eğitim boyunca bayağı eğlendim. Bazı konularda fazla genelleme yapıyorsunuz ve doğru gibi aktarıyorsunuz. Mesela psikoloji ve psikolojik kavramlarda. Eğitimin yoğun olması (ilk 2 gün için geçerlidir) verimliliği düşürdü. Çarşambadan itibaren grup tekrar yükselişe geçti.
 • Öncelikle bize vakit ayırdığınız için teşekkürlerimi belirtmek istiyorum. Çok şeyler öğrendiğime inanıyorum. Benim için çok iyi oldu. Gerçekten çok şeyler öğrendim. Sizden sonra da geliştirmek isterim. Her şey için çok teşekkür ederiz.
 • Örnekleme üzerinde fazla durulduğunda , zaman zaman konu bütünlüğünden uzaklaştım. Bunu yanında verdiğiniz değerli bilgiler ve sabrınız için teşekkürler
 • Sayın Şemsettin Bey aslında buraya gelmeden önce bu eğitimin ne derece bize faydası olacağını bilmiyordum. Ama bu iki günlük bize verdiğiniz bu eğitimde aslında insan için çok yararlı bir şey olduğunu gördüm. Bize bu iki günlük eğitim içerisinde arkadaşlarıma ve insanlarla daha güzel konuşmanın güzelliklerini öğrendim. Bize verdiğiniz bu eğitimden dolayı size çok teşekkür eder, elinizden öperim. Bu eğitimi hazırlayan Antalya Eğitim Vakfına teşekkür ederiz.
 • Yönetim becerileri diye dersin ismini duyunca zevkli geçeceğini düşündük. Sevgiyle çok zevkli geçeceğini düşünmemiştik. Teşekkür ederim. Kendi adıma.. Yönetmek, hayata dair bilgilerin sistematik ve anlayışla uygulandığında başarı getirir. Sizden öğrendiğimiz de bunu nasıl başarabileceğimizi ve sonuçlarının nasıl toplayacağımız olmuştur. Anlattıklarınızın yaşamda, mutlulukta çok işimize yarayacağı ve sizi hep arayacağımızı bilmenizi istiyorum. 50 yıl sonra görüşmek üzere. Sevgiler.
 • Bu eğitimde; iletişim kurmayı, birlikte takım halinde nasıl hareket edileceğini ve nelerin başarılabileceğini örnek yaparak bence çok güzel anlatıldı. Arkadaşlarla uyum içerisinde olunması, bizlerin şubelerimize gittiğimizde bizim yapmamız gerekenler konusunda çok güzel bilgiler aldığımız kanaatindeyim.
 • Eğitim konusunda çok öğretici bilgi veren bir yeteneğiniz var. Güzel bir gün geçirdim. Bilmediğim çok şey varmış bunu sizin sayenizde öğrenmiş bulunmaktayım. Eğitim kültürünüz çok güzel.. Aktif dinlenme, Aktif İletişim konusundaki bilginiz güzel. Her şey için teşekkür ederim. Başarınızın devamını diliyorum.
 • Öncelikle bize verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Gerçi bu konulara yabancı değildim ama yine de bilgime bilgi eklemenizde benim için yararlı oldu. Ben öğrenmeyi seven bir kişiyim. Öğrenirken de karşımdaki insanın öğretici olması daha yararlı oluyor. Karşınızdaki insanın seviyesini anlayabildiğiniz için nerden başlayacağınızı ve ne şekilde anlatabileceğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Size ilerideki toplantılarınızda ve seminerlerinizde başarılar dilerim. Umarım bende daha iyi bir anlatıcı ve öğretici olabilirim. Sizin sayenizde. Teşekkürler.
 • Örneklemelerinizi faydalı olduğunu daha da çeşitlendirebileceğimi düşünüyorum. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
 • Sayın Şemsettin Bey,bu toplantıda sıkılmadan ,usanmadan sizi dinledik.Hoş ve nezih bir toplantı idi.Davranış şekillerini öğrendik,insanları nasıl etkileyebilir,ikna edebiliriz.Yaşantımızı nasıl yönlendirir, hayata nasıl bakabiliriz onu öğrendik.Teşekkür eder yaşamınızın mutlu ve güzel geçmesini dilerim.Toplantı iki gün daha uzun olmalıydı.
 • Yönetim Becerileri eğitiminin ilk gününe katılamadım, 2.güne katılabildim. Aldığım eğitimin faydalı olacağına inanıyorum, ancak içeriği biraz daha uygulamaya yönelik olursa daha verimli olur. Bankacı grubuna anlatıyorsunuz, örnekleme bu doğrultuda olursa destekleyici olur.(Daha çok yaşanmış karşılaşılan olaylarda sergilenen doğru yanlış tavır vs.)Teşekkür ederim. Umarım 2010 yılında hedeflediğiniz yerde olursunuz.
 • Bu eğitimde; iletişim kurmayı,birlikte takım halinde nasıl hareket edileceğini ve nelerin başarılabileceğini örnek yaparak bence çok güzel anlatıldı. Arkadaşlarla uyum içerisinde olunması,bizlerin şubelerimize gittiğimizde bizim yapmamız gerekenler konusunda çok güzel bilgiler aldığımız kanaatindeyim.
 • Eğitim metodlarınızdan ve eğitime bakış açınızdan etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Tabiki bunda örnek kişisel profilinizin büyük katkısı var. Lütfen verebildiğiniz güne kadar eğitim vermeye devam ediniz. Toplumumuzun buna ihtiyacı var. Tüm kazandırdıklarınız için teşekkürler
 • Öncelikle bize zaman ayırdığınız için, çok teşekkür ederim. Sizin gibi bir insandan bir şeyler öğrendiğimiz için mutluluk duyuyorum. Teşekkür ederim.
 • Özel hayatımda ve iş hayatımda önceliklerimin ne olduğunu tekrar değerlendirmem gerektiğini anladım.
 • Sayın Şemsettin bey,iki gün gerçekten keyifli idi. Bence bankamızdaki üst düzey yöneticilere de bu ders verilmeli. Samimi ve sakin tavırlarla ders anlatmanız güzel. Bir de dersinizden duvarda şekil yapma örneğini lütfen çıkarın. Ders programınızı Ankara Balgat şubesinde de verin ki bunun yararını bizzat görün diyorum. Benim için yararlıydı gerçekten çok teşekkürler. Başarılar.
 • Yönetim becerileri ile ilgili sürenin az olduğu bu sürenin bir hafta olması gerektiği kanaatindeyim. Sürenin az olduğundan dolayı bazı konuların yeterince işlenmediğini düşünüyorum. Güzel bir 2 gün geçirdik, teşekkür ederim.
 • Bu eğitimden çok keyif aldım. Ufkum açıldı. Uzun zamandır bana faydalı olabilecek bir seminere katılmamıştım. Kurumumuz içerisinde yöneticilik unvanı ve yetkisi verilecek kişilere mutlaka bu eğitim verilmeli.
 • Eğitim nitelik olarak çok güzeldi. Olaylara farklı açılardan bakabilme, günlük hayatta sıklıkla yaptıklarımızın farkına varabilme yeteneği kazandırdığı kanısındayım. İdareci olarak personel ilişkilerinde derste öğrenilenlerin ne şekilde günlük hayata geçirilebileceğini gördüm. Ders işlenirken örnek olaylar daha fazlalaştırılabilir. Bu sayede bire bir katılım da daha fazla olabilir.
 • Öncelikle böyle bir imkan tanındığı için müdürlerime ve size çok teşekkür ediyorum. Bu toplantı bizde inanıyorum ki bir çok değişiklikler oluşturacağına inanıyorum. Eğitim gerçekten çok önemli, sizi tanıdıktan sonra ve dinledikten sonra kendimde aslında ne kadar çok bir eksiklik olduğunu hissettim. İnanıyorum ki bu toplantı hepimizde, bundan sonraki yaşantımızda çok büyük değişiklikler yapacağına inanıyorum ve sen olarak bu ülkenin sizin gibi insanlara ihtiyacı var. Bu ortamı bize yaşattığınız için teşekkürlerimi bir borç bilirim.
 • Pamukkale otelde düzenlenen Eğitimcinin eğitimi toplantısında: Kendimi bir önceki Aktifeğitim toplantısına göre daha iyi buldum. Sahne korkumun geçtiğini, daha rahat hareket ettiğimi gördüm. Sorulan zor sorulara bile anında cevap veriir hale geldim. Kendimde bu kadar değişim olacağına, açıkça inanmıyodum. Teşekkür ederim...
 • Sayın Şemsettin ve Dilek Hanım a teşekkür ederim. Sizin değirmen personeline eğitim verdiğiniz için mutluluk duyuyorum.
 • Yönetim becerileri konusunda sizden çok bilgi aldığımı düşünüyorum. Kendimi daha iyi yetiştireceğime inanıyorum.
 • Bu eğitime gelmeden önce bu eğitimi daha önce aldığım için genel müdürümden bu eğitime katılmamayı rica etmiştim. Fakat Pazartesi günü eğitim salonumuza geldiğimde resmen şok oldum. Bu kadar eğitim aldım fakat ilk defa sizin tarzınızda bir eğitimi alıyorum. Bana katmış olduğunuz bakış açısına, bilgi topluluğuna çok teşekkür ediyorum. Daha önemlisi bu işletmede çalışma hayatıma son vermek üzereydim ve başka bir zincirde işimde hazırdı. Sizinle tanıştıktan sonra bu kararımdan vazgeçtim. Sizden başka eğitimlerde almak isterdim. Gerçekten tekrar herşey için teşekkür ederim
 • Eğitim öncesi daha önceki katılımcı arkadaşların anlatımına göre düşüncem eğitimle ilgili zor olacağı idi. Eğitimin zor geleceğini veya zorlanacağımı hiç düşünmedim. Kişisel gelişimi sağlayıcı bir eğitim olması çok büyük avantaj olduğunu düşünüyorum.Eğitim öncesi beklentiminde karşılığını aldığımı düşünüyorum.
 • Öncelikle bu eğitimin hayatımı ve kişiliğimi çevremle olan ilişkilerimi tamamen değiştireceğinden eminim. Bu seminerin benim için önemi gerçekten büyük. Ben yaklaşık 5 senedir bu işteyim. İnan arkadaşlarıma bu kadar değişik bir gözle bakmadım. Her şeyden önce teşekkürler, bana beni öğrettiğiniz için.
 • Pazartesi günü başlayıp şu andan yani Cuma günü saat 16.30 ‘a kadar geçen süreçte kendimce çok şey aldığımı düşünüyorum. Umarım düşüncem doğru çıkar ve ben kazandığımız sandığım şeyleri gerçekten hayatıma katmışımdır.
 • Yönetim Becerileri semineri gayet verimli geçmiştir. Bu iki günde grup çalışmasının faydalarını anlatmanız faydalı olmuştur. Görsel sunumlar gayet etkileyici idi. Çalışma arkadaşlarımızla nasıl daha verimli ve uyumlu çalışabileceğimiz konusunda doyurucu açıklamalarda bulunmanızın fayda sağlayacağını beklemekteyim. Teşekkür ediyorum.
 • Bu eğitimi alacağımı öğrendiğim zaman sadece yöneticilik düzeyinde eğitileceğimi düşündüm. Fakat eğitim sonunda, sadece iş yerinde değil tüm yaşantım boyunca hayata bakış açımı, aileme, arkadaşlarıma ve eşimle olan ilişkilerimi bir daha gözden geçirmem gerektiğini, yani kendimi değiştirmem gerektiğini öğrendim. Eğitimin en az 1 hafta süreli olması gerektiğini düşünüyorum. Çok keyifli,eğlenceli olduğu kadar düşündürücü bir eğitimdi. Ders süresi boyunca dersten hiç kopmadım. Bu eğitim fırsatını verdiği için banka yönetimine ve sizlere çok teşekkür ederim.
 • Eğitim programı bence, bankamda gerçek anlamda iyi bir yönetici ya da önceki yönetici arkadaşlarımdan yeni bir yönetmen olarak daha iyi nasıl olabilirim konusundaki bir takım var olan kaygılarımın yersiz olduğunu ve bunun zaten bende olduğunu görmemi sağladı. Bunu sağlayan sizin anlatım tarzınız, sizin hoş sohbetiniz, karşılaştırmalarınız ve yaşamınızdan verdiğiniz küçük kesitlerdi. Sadece konu üzerinde bize kuru bir anlatım yalın bir dille öğütler belki beni sıkardı. Sıkılacağımı düşünerek geldiğim bu programda 2 günümü çok zevkli geçirdim. İnanın dün sizden yakaladığım enerjimi, akşam eşime anlattım. Ve inanın sizin önerdiğiniz kadınlar Venüs’ten Erkekler Marstan kitabını en kısa zamanda alıp okumak istiyorum. Siz önerdiğiniz için. Çünkü öylesine yoğun bir iş ortamındayız ki, aile, çocuk derken benim kendime ayırdığım tek zamanım yatmadan önce mutlaka 20 dakika kitap okumak. Bu benim için çok önemli. Ve sizin gibi renkli bir insanla tanıştığım için çok mutluyum. İnternet’ten adresinize girip sizinle irtibat kurup sizin bilgi birikimlerinizden yararlanmak istiyorum. Ve ben iyi değil çok iyi bir yönetici olacağım.
 • Pazartesi sabah ilk derse girdiğimde, acaba Cuma günü nasıl bitecek düşüncesi ve endişesinde idim. Pazartesi şokunu atlatıp, Salı günü ve Çarşamba günü bitimi daha farklı, Perşembe ve Cuma ayrı ayrı değerlendi. Pazartesi günü ilk başladığımızdaki resmi ve açıklamamı belki hatırlarsınız, “Ben buraya gelirken bir takım eserlere rastladım ben de katkıda bulunabilirsem ne mutlu bana” demiştim. Herhalde bir katkıda bulunamadım ama çok şey kazandım. Her bilgi ve her şey için teşekkür ederim. Sizi asla unutmayacağız. Saygılarımla
 • Yönetim becerileri seminerinin faydalı olduğunu tebrik olarak anlatılmasının iyi olduğunu ancak bunu .... bankası gibi iş yoğunluğunun olduğu bir kurumda uygulamanın zor veya imkansız olduğunu söyleyebilirim.
 • Bu eğitimi daha erken yaşlarda almış olmayı isterdim. Şu anda bu eğitimi almış olmakla kendimi şanslı görüyorum. Keşke çevremdeki herkes de almış olsa daha güzel olur diyorum. Çalışan herkesin, hatta eğitim kurumlarındaki öğrencilerin de almasını öneririm.
 • Eğitim programında bu dersi gördüğümde klasik seminer tarzı bir ders olduğunu düşünmüştüm. Ama beklediğimin aksine hiç sıkıcı değildi. Gerçi çok bir şey öğrendiğimi söyleyemem ama zevkli bir ders olmasından dolayı en azından güzel bir iki gün geçirmiş olacaktım. Ayrıca tatil dönüşü canım oldukça sıkkındı. Başımdan bir takım kötü olaylar geçmişti. Derslerinizde moralimin bozukluğunu unuttum.
 • Rahat bir tavırla, baskı oluşturmadan ders anlatmanız bizlere de yansımış olduğundan, kendimizi zorunlu ve baskı altında hissetmeden, biz de rahat bir psikoloji içinde anlattıklarınızı dinledik. Zaten iyi bir eğitim de böyle olmalı..Değişik bilgilerle merakımızın uyanmasını sağladınız. Bence eğitimi,çok az bilinen ya da araştırma soncu elde edilmiş istatistiki bilgilerle renklendirmek çok etkili bir yöntem. Örneklendirme yöntemini de uygulamanız konunu somutluğunu sağlamak açısından da çok faydalı oldu.
 • Yönetim becerilerimizin geliştirilmesi konusunda faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Eğitim bazen monotonlaştı, uykumuz geldi. Katılım sağlandığı zamanlarda ise çok eğlenceli hale geldi.
 • Bu eğitimi emekli olduğum gün (1990)’da görmek isterdim. Yine de geç değil.
 • Eğitim programının ilk iki günü, özellikle akşamları çalışma saatlerinin uzaması nedeni ile benim için çok sıkıcı ve yorucu geçti. Üçüncü günden itibaren hem gruptaki diğer arkadaşları daha iyi tanımanın etkisi ile hem de eğitim programının amacının benim de amaçlarıma örtüştüğümü hissedince duğrusunu söylemek gerekirse yorgunluklarımı unutarak zevk almaya başladım. Sonuç olarak eğitimci olmak için topluluk önünde konuşmanın ne kadar önemli olduğunu insan başına gelince anlıyor. Ben de anladım.
 • Sabah bu salona gelirken çok istekli değildim. Fakat şu an sizi bir saat daha dinleyebilirim düşüncesindeyim. Evet anlattıklarınız bildiğim şeyler fakat konuyu geçişiniz yada anlatış tarzınızdan bildiklerimi büyük bir keyifle dinledim.
 • Yönetim Becerilerini geliştirme seminerinin oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu tür seminerlerin daha uzun süreli ve sıkça verilmesi daha uygun olacaktır.
 • Bu eğitimi tavsiye ederim. İnsan ilişkileri konusu daha ağırlıklı işlenmesi gerekir. Şemsettin bey; konuyu anlatırken kişisel tecrübelerinizi çokça anlattığınızı düşünüyorum. Başarılar dilerim.
 • Eğitim süreci iş stresinden uzaklaştırarak moral verici oldu. Hayata geçirdiğimiz şeylerin çoğunun,anlatılanlarla örtüştüğünü görmek beni mutlu etti. Ama bu eksikliklerini görmeme de engel değil tabii ki. Aldığım bilgileri ve tecrübemi birleştirerek daha verimli olmak için iş yerinde uygulamaya koyacağım. Teşekkürler.
 • Yönetim ve Yönetici becerisi kazanma yolunda iyi bir çalışma. Yönetici olmak isteyen ve fırsat bulan herkes eğitimi almalı.
 • Bu eğitimin bankaya her başlayan memura verilmesinin uygun olacağını düşünüyorum. Unvan gruplarına göre farklılaştırılabilir. Özellikle üst düzey yöneticilere de verilmesini isterim.
 • Eğitim süreci iş stresinden uzaklaştırarak moral verici oldu. Hayata geçirdiğimiz şeylerin çoğunun,anlatılanlarla örtüştüğünü görmek beni mutlu etti. Ama bu eksikliklerini görmeme de engel değil tabii ki. Aldığım bilgileri ve tecrübemi birleştirerek daha verimli olmak için iş yerinde uygulamaya koyacağım. Teşekkürler.
 • Yönetim ve yönetici kavramları temel bilinmesi gereken konularda ön bir bilgilenme sağlayabilir. Bu eğitim daha genişletilmiş bir biçimde çalıştığım kurumun üst düzey yöneticileri tarafından da alınmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Değişimin tek taraflı olabileceğine inanıyorum. Özel sektördeki yöneticilere de katkı sağlayacağını düşünüyorum.
 • Bu eğitimle ilgili yorumlarım,başta eğitime girdiğim için çok mutlu ve huzurluyum. Çünkü iş hayatımda bu şirkete başlayacak arkadaşlara,meslektaşlarıma NLP eğitimi konusunda ve zihin haritaları ile ilgli eğitim vereceğimden kendimi huzur ve güven içerisinde hissediyorum. Size sayın Şemsettin AKÇAY’a bize bu eğitimi verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Saygılarımla.
 • Eğitim sürecinde kendimi, şubemi, yönetimimi sorgulama imkanı elde ettim. Üzerinde durmamız gereken şeyler hakkında bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim.
 • Yönetim ve Yöneticilik nedir? Bu konuda bilgi almak isterseniz, hem eğlenceli hem de öğretici. Aynı zamanda kendiniz de değerlendirebilirsiniz.
 • Bu eğitimle ilgili yorumlarım,başta eğitime girdiğim için çok mutlu ve huzurluyum. Çünkü iş hayatımda bu şirkete başlayacak arkadaşlara,meslektaşlarıma NLP eğitimi konusunda ve zihin haritaları ile ilgili eğitim vereceğimden kendimi huzur ve güven içerisinde hissediyorum.
 • Eğitim süresince genel insan davranışları,insanların kendilerine ve birbirlerine karşı tavırları,ön yargıları, çevre koşulları, etkileşimleri, bunları kişisel davranışları belirliyor. Kişiler arası dayanışma, kurumlardaki birimler arası ilişkiler, takım ruhu, kurumlara yerleştirme, faydaları, yönetimdeki avantajlar, verimlilik artırıcı çalışmalar. Liderlik vasıfları ve organize olmak ve bir işi oluşturmakta liderin görevleri ve lider etrafında insanların toplanarak ortak amaca ulaşmada etkin rol oynamaları, yönetim stratejileri, planlama, tarafsız ve yargısız bir yönetim ve çalışanlarının verimli olmaları göz ardı edilemez.
 • Yönetimdeki aksaklıkları çok güzel sergilendiği bir eğitim. İyi bir yöneticinin nasıl olması gerektiğini öğrendik.
 • Bu görmüş olduğum eğitimde öncekilere göre kendimi daha rahat hissettim, heyecanımı yenmiş olduğumu gördüm. Eğitim konularındaki düşünceleri daha net oldu. Faydalı olduğu kanaatindeyim.
 • Eğitim ve sunum güzel ve hoş bir ortam içerisinde geçti teşekkür ediyorum.
 • Yönetimle ilgili örneklemelerin seminer verilen kurumdan örneklemelerle desteklenmesi ve eğitim alan grubun psikolojik yapısına öre ayarlanmalıdır.
 • Bu gün gördüğüm iş haritası kavramı öncelikle kafamı karıştırdı. Hikaye gibi gelmedi ama nasıl uygulayabilirim sorusunu fazlaca sorduruyor bana. Keşke ilk gün alabilseydim belki diğer günlerde aldığım notları daha anlaşılır yapabilirdim. Şimdi önümüzdeki hafta denemeye çalışacağım. Hep zorlandığım hatırlama işini belki kolaylaştıracağım. S ağ beynimi daha çok kullanan biri olarak işlerimi bazen duygularımı katıyor ve incinip kırılıyorum. Belki sol beynimi kullanmak beni daha dayanıklı, duygularımı arındırıp daha objektif bakmama neden olabilir. Deneyeceğim.
 • Eğitimci olarak sizinde yaklaşım ve anlatım olarak profesyonelce davranışınız çok olumlu. Bu konudaki her bilginizi bizle paylaştığınız için teşekkürler. Mavi önlük çok enteresan. Sizin iş kıyafetinizde bu olsa gerek. Saygılar.
 • Yüksek lisans öğrencisiyim. Bu kadar yıllık eğitim hayatımda 3 saatlik bir eğitimin böylesine çabuk geçtiğini görmemiştim. Bana hayata gülümsemeyi öğrettiğiniz için teşekkürler.
 • Bu gün gördüğümüz eğitim programından çok keyif aldım. Hayatta duymadığım şeyleri duydum, görmediğim şeyleri gördüm. İstiyorum ki, devamı gelsin.Hatta ders programımız bitmesin, devamı gelsin. Ayrıca bu mümkün olursa çok sevinirim ve katılmak isterim iyi ki bu programı katılmışım. Kendimi bu konuda kutluyorum. Ya katılmasaydım, diyorum. Tekrar görüşmek dileğiyle. İyi ki varsın, iyi ki bizlere bir şeyler gösterdiniz, öğrettiniz, teşekkür ederim.
 • Eğitimcinin eğitimine 2 kez katıldığıma çok sevindim. Gerçekten bana ve burada bulunan arkadaşlarıma çok şeyler kazandırdığını düşünüyorum. Bu katılımda bir önceki eğitimin faydasını hissettim. Konulara daha hakim ve duyarlıydım. Verilen görevleri rahat bir şekilde fazla zorlanmadan yerine getirdim bundan sonrası içinde kafamda bazı ayrıntılar da netleşti.
 • Zamanı değerlendirmeyi, kişilerle kaynaşma konusunda çok başarılısınız. Eğitim alanında kendinizi sürekli yenilediğiniz, araştırıcı olduğunuzu görüyorum. Bu toplantıda bizlere yöneticilik, bulunması gereken vasıfları, olması gerekenleri, neler yapılabileceği konusunda bizleri bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ediyor, başarılarınızın daimi olmasını temenni ediyorum.
 • Bu günkü eğitimde öğrendiğim iş haritaları bölümünün ileriki yaşamım son derece faydalı olacağımı düşünüyorum. Bunun yanı sıra derste konuşulan diğer konular daha çok bir sohbet havasında geçti. Konunun anlatılış tarzı yani sunumu bence iyiydi. İlgiyi daima üst düzeyde tutmayı başaran bir sunumdu.
 • Eğitimcinin sunuş, ses tonu, bilgi, içerik, etkili, becerili kaynaklarını yerinde tam, mükemmel olarak bir ortamda gerçekleştirmiştir. Eğitimi dinlemede rahatsız edici bir durum yaratmamaktadır. Motivesi son derece önemli bir kabiliyetli anlatımı ile uygun bir eğitimcidir. Saygı ile karşılamaktayım.
 • Zamanı iyi kullanmanın, liderliğin,iletişimin sadece iş yaşamında değil, günlük yaşamda da öneli olduğunu öğrendim. Genellikle işten döndüğüm zaman, zamanın-günün bitmiş olduğunu düşünürdüm ve genellikle akşamlarım hiç bir şey yapmadan geçerdi. Oysa ki kendini motive ederek ve zamanı iyi kullanarak çok güzel şeyler yapabilirim. Teşekkürler.
 • Bu iki günde , iş yerinde yönetici nasıl olunurun ötesinde yaşamımı nasıl yönetirim? Diye düşündüm.Bu konuda bir şeyler kazandığımı sanıyorum. Konulara farklı açılardan bakabilmeyi yeniliklere açık olmanın insanın ve kurumların önünü açmak için önemli bir adım olduğunu gördüm. Ön yargıların yaşamımızı özellikle de iş yaşamımızı nasıl yönlendirdiğini, bunlardan sıyrılmak gerektiğini öğrendim. İyi bir yönetici olmanın bilgiyi paylaşmaktan geçtiğini öğrendim. Ayrıca sorumluluğu da tabii. Ayrıca sizi tanımaktan da mutlu oldum.
 • Eğitimde anlatılanların çoğunluğu kendi kurumumuzda aslında uyguladığımız konular. Ancak bunların belirli bir düzende örnekleme ile anlatılması bilgilerin formasyona girmesi açısından son derece yararlı. Sunum açısından baktığımızda takdim teknikleri yeterli.
 • Zevkli, eğlenceli bir program. Özel ve iş yaşantımızda kullanacağımız bilgiler var. Yönetici pozisyonunda herkesin almasını öneririm. Şef yardımcısından Genel müdüre kadar.
 • Bu iki günlük eğitim süresince verilen yöneticinin nasıl olması, personele ve müşteriye bakış açısı yönünden şahsi kanaatimce çok olumlu ve faydalı geçmiştir. Sizi tanımaktan ve bilgilerinizden yararlanmaktan büyük haz duyduğumu belirtmek istiyorum. Teşekkür
 • Eğitimde göstermiş olduğunuz hoşgörülü ortamda vermiş olduğunuz bilgiler için şahsım adına teşekkür ederim. Burada iki günlük eğitim süresinin kısa olması nedeniyle istenilen seviyede verimlilik sağlayamayacaktır. Sevgi ve saygılarımla.
 • Bu iki günlük eğitimde şunu öğrendim. Daha önce de bu ve buna benzer eğitim konularında seminerlere katıldım, oralarda da öğrenmiş olduğumuz konular vardı. Bunların çoğunu yaşam ve iş hayatımızda kullanmaya çalıştım. Ama seminer araları uzadıkça bu öğrendiğimiz bilgileri unutmaya başlamıştım ki bu seminer bunları ve bunların dışında daha geniş bilgileri verdi. Yine etkin bir şekilde buradan aldığımız bilgileri etkin bir şekilde genel yaşamda ve iş hayatımda uygulayacağım.
 • Eğitimde takım olma ve takım çalışmasının iş ve yaşamda öneminin ne kadar faydalı veya işimize katkısı; personelin motivasyonunun işimize ve performansımıza yansıtacağı; müşteri ve iş ilişkilerinde dinleme ve anlatmanın önemi gibi faydalı olduğunu ve uygulamalarımızda daha da verim alacağımız kanaatindeyim. İyi ki geldiniz Şemsettin Akçay.
 • Bu iş için kesinlikle biçilmiş kaftansınız. İnsanlara pozitif enerji vermeyi biliyor ve çok güzel uyguluyorsunuz. Başarılarınızın sürmesi ve yükselmesi dileğiyle.
 • Eğitimdeki anlatımınız,olaylara yaklaşımınız ve kendinizi bizim gibi görerek yaklaşmanız sizin başarınızın anahtarı. Teşekkür ederim, bize vakit ayırdığınız için. Sizden ricam; bu eğitimi söyleme imkanınız var ise, olur ise üst kademelerden alt kademelerdeki tüm arkadaşlara vermeniz.
 • Bu sabah bu kapıdan giren kişi ile çıkan kişi kesinlikle aynı değil. Bugünden sonra yaşantım da çok büyük ve etkili değişikliklerin olacağına inanıyorum. Bunu da sizin verdiğiniz eğitim sayesinde olduğuna ve bundan da geri dönüşün olmadığına inanarak size teşekkür etmek istiyorum. Bu eğitimi sadece bizimle değil,tüm insanlarla paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim. Diğer eğitimlerinizde de bulunmak ve bilgilendirilmek isterim.
 • Eğitimden sonra şubeye gittiğimde personelimle beraber bir takım oluşturarak müşterilerimize daha iyi hizmet ederek başarı elde edeceğime inanıyorum.
 • Bu seminer bende çok olumlu bir etki yaptı. Bilmediğim konuları ve yöntemleri azıcıkta olsa öğrendim. Bundan sonra tüm çalışmalarımı bir ekip ruhu içinde yapacağım.
 • Eğitime başladığımız günden bu güne geriye dönüp baktığımda,bu üç gün daha farklı ve artılarımın olduğunu gördüm.İnanıyorum ki çalışınca biraz dikkat,biraz ilgilenince farklı alanlarda farklı şeyler yapabileceğimi gördüm Teşekkürler...
 • Bu seminer benim için çok faydalı bir seminerdi. Hayat bakışım değişti. İnsanın başaramayacağı ve yapamayacağı bir şey olmadığını bunu için önce düşünceleri ile programlaması ve beynine olumlu komutlar vermesi gerektiğini öğrendim. Bu hayatın her alanında ve ortamında uygulayacağım ve kullanacağım bir yöntem. Bu yöntemi öğrettiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Sizi, hayata bakışımı değiştirdiğiniz için her zaman hatırlayacağım.
 • Eğitime başladığımız ilk gün şunu yazmıştım. Bu eğitimimizde takım eksikliğini tamamlayabilmek. Tamamladık. Bir sonraki eğitimde görüşmek üzere saygılar ve sevgiler
 • Bu seminer çok faydalı olduğu görüşündeyim. Bu tip seminerin en az yılda bir verilmesinin çok yararlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca bu seminerin diğer personele verilmesinde fayda olacağına inanıyorum. Semineri veren sayın hocamın gerçekten hitap ve konuşması insanın üzerinde bir etkinin oluştuğu görüşündeyim. Başarılarınızın devamını dilerim,saygılarımla.
 • Eğitime gelirken çok stresli ve gergindim. Onun için konuları anlatınca heyecan yarattım.Bu heyecan hocamı ve arkadaşlarımı tanıdıkça yatıştı. Aldığımız eğitimin çok yararlı olduğunu düşünüyor ve Teşekkür ediyorum..
 • Bu seminerin fark ettiğim bir şeyi Yönetici olarak yaptığım birçok uygulamanın,normlarda da yer alması. Fakat ben bunu yine de yeterli görmüyorum. Çünkü hizmet sektöründe insan faktörü çok önemli ve hiçbir insan diğerine benzemiyor.
 • Eğitime gelirken hiçbir değişiklik olmayacağı kanaatindeydim. Çünkü daha önce böyle bir programa katılmıştım ve teoriden öteye gitmemişti. Bu duygular altından Pazartesi günü eğitime geldiğim zaman sevecen, üzerinde garip bir elbisesi bulunan bir adamla karşılaştım. Sevecenliğiniz hoşuma gitmesine rağmen, elbisenizi garipsedim. İşte yine o ilgi çekmeye çalışanlardan birisi diye düşündüm. Ama zaman ilerledikçe böyle olmadığını ve çok doğal olduğunuzu gördüm. Doğal olmasaydınız bu elbiseyi eğitim dışında dışarda giymezdiniz. Velhasıl daha çok yazacak çok şey var ama, bıraktığınız iz sevimli, doğal, çalışkan, eğitim programı farklı bir insanla karşılaştım. Pazartesiden bu güne ben de çok şeyler değişti. Teşekkür ediyorum. Daha sonra görüşmek üzere.
 • Bu seminerin iş hayatımızdaki tecrübelere katkıda bulunmuştur.
 • Eğitime gelmeden önce bir bankacı olarak, Müşteri memnuniyeti olduğunu biliyordum. Fakat müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için hangi unsurlar gerektiğini doğrusu tam olarak bilmiyordum. Anlaşılıyor ki müşteri memnuniyetini sağlamak bir takım işi olduğunu öğrendim. Takım liderinin çok iyi olması bir noktaya kadar önemli ama yeterli değil. Başarının insanın kendisine güvende olduğunu öğrendim. Başarı için öncelikle insanı sevmekten geçtiğini ve iletişim insanın veya bireyin sosyalleşmesinde önemli bir araç olduğunu öğrendim. Sosyal olamaz iseniz başarısız olmayı mahkum olacağınızı öğrendim. sonuç olmalı. Eğitimde her banka çalışanın katılması gerektiğine inanıyorum. İyi ki varsın Şemsettin bey.
 • Bu tür çalışmaların sıkça yapılmasını temenni dileklerimle.
 • Eğitime katıldığım için çok mutlu oldum. Mutlu olmamın sebebine gelince insanlar arasındaki iletişimin nasıl olması gerektiği tam olarak bilmiyordum ama bunu eğitime başladığım gün anladım. Yalnız eğitimden eğitime de çok fark var. Her insan eğitmen olamaz. Ama siz gerçekten iyi bir eğitmensiniz. Bize ayırdığınız zaman için size çok teşekkür ederim.
 • Bu tür eğitimleri yönetim ve yönetilen kademesinde çalışan insanlara verilmesinin faydalı olacağını düşünüyorum.Her eğitimin insana faydalı olacağını düşünüyorum fakat bu ast ve üst ilişkilerinde alınması gereken bir eğitim olarak düşünüyorum.
 • Eğitimin bana katkısı olduğu inancındayım, yaşantımda almış olduğum eğitime yönelik konuların faydası olacağı ve uygulayacağımı düşünmekteyim.
 • Bu tür eğitimlerin bankamızda çalışan bütün personele verilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu eğitimin yanı sıra stres ile mücadele etmenin kolay yönlerinin de anlatılması gerektiğine inanıyorum. Bu eğitim sürecinde önce, bilip de hayata geçiremediğim bazı düşüncelerimi aldığım bu eğitimden sonra gönül rahatlığı ile uygulayacağıma inanıyorum.
 • Eğitimin bittiği bu saatlerde kendime ve çevre bakışımın geliştiğini söyleyebilirim. Bir milletin yükselebilmesi için kötülerin ya da eksiklerin boğazına sarılmak değil milleti yani bir eğitimle ihya edebileceğimiz düşüncesine fazlasıyla katılmaya başladım.en önemlisi de başkalarının gözüyle bakmaya çalışacağım ve sizinle geçte olsa tanıştığıma memnun kaldım. Memleketimizin refahının sizlerle olacağını düşünüyorum.
 • Bu tür eğitimlerin her yıl 1 hafta olmak sureti yapılmasını istiyoruz. Göstermiş olduğunuz eğitim ve sunum için teşekkür eder ,sevgi ve saygılarımızı sunarız.
 • Eğitimin genelinden memnunum. Performans değerlendirilmesinde(grup çalışması)grupların analizleri yapılırken, genel bakış açıları dışında değerlendirmelerin sizin tarafınızdan da açıklanmasında fayda olacağını düşünüyorum.
 • Bu tür eğitimlerin mutlaka verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yöneticilerin çok güzel yararlanabileceği bir seminer olabileceğine inanıyorum. Verilen seminerin kendim için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Hocalarıma teşekkür ediyorum.
 • Eğitimin ilk gününde söylediğiniz “48 saat sonra öğrenilen bilgilerin % 25 ‘ i kalır” şeklindeki ifadenizden yola çıkarak; 2 gün içinde öğrendiğim bilgilerin sadece iş yaşamımda değil tüm yaşamımda temel bilgilerime ilave edilecek önemli noktalar olduğunu düşünmekteyim. Kişisel gelişimine sürekli önem veren biri olarak size ve programlarınıza katılmak isterim. Çok verimliydi, aktarımlarınız için teşekkür ederim. Görüşmek üzere ,saygılarımla.
 • Bu üç günlük eğitim boyunca; iletişimimiz önceki eğitimde gelişmişti fakat daha da pekiştirdik. Sunumlarda daha az heyecanla konumu anlatabiliyorum.Beynimde geliştirip fakat farkına varamadığım bazı korkularımın aslında benden kaynaklandığını öğrendim. Artık korkmadan bende bu eğitimleri vereceğim. Teşekkürler hocam....
 • Eğitimin insan hayatında çok önemli olduğunu biliyorum. Banka içerisinde mesleki konuda düzenlenen tüm eğitimlerden mutlaka bir şeyler kazandığımı ya o an ya da ilerleyen günlerde fark ettim. En iyi yatırımın insan yapılan yatırım olduğunu düşünerek bu eğitimi faydalı ve zevkli buldum. Teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.
 • Eğitimin kazandırdığı şeyler pek çok. Bunu iş atmosferinde daha fazla fark ediyorum. Son 3 günlük programda, bu eğitimlerin hangi ana amaçları hedeflediğini daha çok anladım. Her şey çok iyi bir sunumun gerekli kıldığı kriterleri öğretmek içindi. Bir hedefe ulaşmada kendinizi fikren ifade etmenin de çok gerekli olduğunu gördüm. Alabildiğimiz yolu, bildiklerimizi paylaşacağımız kişilerden daha iyi anlayacağız.
 • Eğitimin son derece faydalı olduğu kanısındayım. Tüm yöneticilere yılda en az 1 hafta bu konuda eğitim verilmeli.
 • Eğitimin sunuş biçimi, anlatımı, eğitim alanların konulara katılmasını sağlama şekli çok güzeldi. Yansı düzeni kullanılan dikkat çekici resim, ikon vb. Şeyler çok güzeldi. Yansılarda kullanılan not alma tekniği ilk dersle anlatılırken sanki biraz yüzeysel oldu gibi geldi, belki bu konu biraz daha geliştirilebilir. Teşekkürler.
 • Eğitimin temel kavramlar açısından yeterli olduğunu, açılımlarının yetersiz olduğunu, bu durumun zamandan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Diğer çalışanların (üst yöneticilerin) almasının ve müdürlerde oluşan kalıpların yok edilmesini veya törpülenmesini sağlayana kadar eğitimin alınmasını öneririm.
 • Eğitimin yararlı olduğuna inanıyorum. Eğitim süresince hoş vakit geçirdiğimizi ve bir şeyler öğrendiğimiz gördüm. Ekip çalışmasının önemini, nasıl bir yönetici olmam gerektiğini, iş yerinde çalışan personel ile ve müşteri ile daha iyi nasıl diyalog kuracağım kafamda şekillendi. Teşekkür ederim.
 • Eğitiminizden; her türlü bilgiye teşekkür etmeyi, yaptığın iş ne olursa olsun diğerlerinden farklı olsun, yeniden başlamak için beklememeyi, kendime ve yeteneğime güvenmeyi öğrendim
 • Eğitiminizi,anlatımınızın her açıdan faydalı olduğunu söylemeliyim. Bu yaşıma gelmeme rağmen (27) bir çok şeyin farkına varmam bunun sonucudur. Anlattıklarınızı not alma tekniğini burada henüz uygulasam da ileride çocuklarıma ilk olarak öğretilmesini isteyeceğim. Başarı nedir? sorusunun cevabını çok güzel aldım. Bu konuda ve kadın erkek ilişkileri,hayatta olan ilişkilerimi konusunda bundan böyle elimden geldiği ve uygulayabildiğim kadar söyledikleriniz doğrultusunda davranmayı planlıyorum. Bu konudaki her türlü görüşünüze katılıyorum. Hayat içinde farkında olmadığımız birçok şeyi çok güzel anlattınız. Espriler,örnekler çok akılda kalıcı olmuştur. Sadece bunlar değil, kendimizin bir eksikliği olarak görmediği, okumadığı, ilginizi çekmediği konularda araştırma yapma dürtüsü verdiniz,kendi adıma söyleyebilirim. Buradan çıktıktan sonra bunlarla ilgili daha ayrıntılı bilgileri öğrenmek istiyorum. İş yerinde de anlattığınız tüm öğütleri uygulamaya çalışacağım. Su deneyinden çok etkilendim. Tüm anlattıklarınız ve öğrettikleriniz için teşekkür ederim.
 • Eğitiminizin yararlı geçtiğini düşünüyorum.
 • Eğitimler zevkli geçti sizinle çok hoştu gerçekten. Sıkıldığımız anda hemen değişik bir şeyler yaptınız ben çok mutlu güzel ve öğretici bir eğitim aldım ve gerçekten eğitimden bayağı bir şeyler öğrendim. Her şey için çok teşekkür ederim. Zaten gene görüşeceğiz, inşallah.. bu arada kendinize çok bakın.
 • Eğitimlerin planlanması, performansın ölçülmesi uygulamalarının kısmi olarak daha çok örneklenmesinin katılımcıya daha yardımcı olacağını değerlendiriyorum. Teşekkür ederim, Saygılar.
 • Eğitim genel olarak amacına ulaşıyor, iş ve özel yaşamımızda olumlu düşünmeyi ne kadar yansıtabilirsek o kadar da mutlu olacağımızı düşünüyorum. Bu eğitimi pozitife dönüştürmek kişilerin kendilerine kalmış durumda, şunu merak ediyorum? İnsanlar doğuştan bu özelliklere sahip olabiliyorlar mı? Yoksa bu tamamı ile sonradan kazanılabilecek bir özellik mi? Böyle bir eğitimi hiç almamış olan bir insan da olumlu düşünmeye sahip olabiliyor ve yaşamını her aşamasında pozitif düşünebiliyor.
 • Öncelikle şunu söylemek istiyorum eğitimi Cumartesi duyunca çok kızdım. Çünkü 1 ay öncesi evime kadar ayarlamıştım. Ama eğitim sizin gibi bir hoca verdiği için açık söylüyorum. Çok keyif aldım. bir kere hiç sıkmadan verdiniz teşekkür ederim.
 • Odada 1998’den beri çalışıyorum. Bir çok eğitime katıldım. Hafta başı eğitim olduğunu öğrendiğimde hayal kırıklığı olmuştu. Fakat şimdiye kadar aldığım en keyifli eğitimdi. Şahsım adına yararlı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.
 • Anlatımda akıcılık. Rahatlatıcılık. Düşüncelerimi değiştirme kararı aldım. ilk önce pozitif düşünmenin beni rahatlatacağını düşündüm.
 • Bu eğitimde olumlu düşünmek ve olumsuz olabilecek her şeye daha pozitif bakmayı, sıkıntılarımızı atarak ferah olmak ve kalıcı bir şeyler yapabilme. Kendimizi dinleyerek içimizde düşündüğümüz olumsuzlukları atarak olumlu düşünmek, stres ise hiç olmamış gibi düşünmek. Bu eğitimde tabii ki bundan daha fazlası vardı. Ama ilk aklıma gelenler bunlar. Hocamıza teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
 • Uzun zamandan beri dinlediğim veya almış olduğum en iyi eğitimdi. Eğitim süresi boyunca hiç bir zaman sıkılmadım ve konuya karşı dikkatim hiç dağılmadı. Bunun sadece, hocanın konuyu sunuş biçimi ve konuya hakimiyetinden kaynaklandığını düşünüyorum. Verilen mesajları en iyi şekilde aldığımı düşünüyorum.
 • Hocam; öncelikle hoş geldiniz der saygılarımı sunarım. 20.03.2004 tarihi çok içten olmanızla beraber hayatımda bu günden itibaren değişiklikler olacağına inanıyorum. Olması için anlattıklarınızı yapacağım ve uygulayacağım. Saygılarımla.
 • Şemsettin Akçay; basit bir üslupla, dille anlatımı ile, örneklemeleri ile, maddeleyerek konuyu özete indirgemesi ile, sorunların, şikayetlerin, korkuların, olumsuz düşüncelerin nasıl çözümlenebileceğini, nasıl üstesinden gelinebileceğini yönlendirerek benimsetti.
 • Eğitime başladığımız anda filme başlamamız ve eğitime filmde geçen konular üzerinden devam etmemiz eğitime biraz heyecan ve konuyu anlama konusunda yardımcı olmuştur. Yaşadığımız toplumda çalışma şartları ve insanlara hizmet vermek bu hizmeti verirken onlara karşı hareketlerimizi kontrol altına alma. Günümüze sakin başlama.
 • Çok keyifli bir eğitim oldu. Olumlu düşüncenin yaşamımızda ne kadar önemli olduğunu etkilediğini çok akıcı bir şekilde öğrenme fırsatını yakaladık. Çok teşekkürler.
 • Kendimizi daha iyi ifade edebilmemiz için faydalı bir eğitimdi. Ben de kendimi eğitimden aldığım konularda dikkat edeceğim.
 • Eğitim güzel bir duygu... Program çok güzeldi. Aynı seviyede devam edildiği sürede, öğrenmek eğitilmek çok iyi. Eğitimin yararlı olacağına inanıyorum. Kendinize iyi bakın.
 • Benim kendi yaşamım boyunca uyguladığım felsefenin genişletilmiş bir haliydi. Tıkandığım, çözümleyemediğim bazı noktalar için bazı anahtarları buldum. Bunları deneyerek ise yarayıp yaramadığına bakacağım. Sürekli olarak bardağın dolu olan kısmını görmeye çalışmak, yaşama tutkuyla bağlanmayı sağlar. Anlattıklarım benim gibi yaşamayanlar için belki yalnızca teorik olabilir. Ama ben doğru olduğunu biliyorum. Herkes göz atıp denediğinde eminim daha mutlu olacaklar. Doğum günleri hakkındaki fikrinizi de deneyeceğim.
 • Bu güne kadar aldığım en yaralı eğitimdi. Baştan sona çok eğlendim. Daha çok sık gelmenizi isterim. Çok rahatlatıcı oldu. İş stresinden uzaklaşmamızı sağladınız. Daha olumlu düşünmeyi öğrendim.
 • Şimdiye kadar yapılan bu tür eğitim çalışmaları içinde bana en yararlı olduğuna inandığım eğitim semineriydi. Çok keyifli bir programdı. Bilgiyi aktarma şekliniz diğerlerinden çok farklıydı. Hiç sıkılmadık. Teşekkür ederiz. Yeni seminerlerde görüşmek dileğiyle...
 • Konusu itibariyle olsa gerek, herkesin kendisine ait bir şeyler bulduğunu düşünüyorum. Kendi adıma eğitimcinin konuya ve ortama hakim olması nedeniyle zevkli geçti Eğitimci ve katılımlar adına başarılı olduğu kanaatindeyim. Teşekkür ederim.
 • Ben daha önce bu konuda bir eğitim almamıştım.”Düşünme” konusuna farklı bir bakış açısı ile bakmam gerekliliğini ortaya çıkardığı için mutluyum. Olumlu düşünme konusunu sıklıkla düşüneceğim. Anlaşılır ve akıcı bir dil kullanmanız sanıyorum Cumartesi tatil gününde gelinmesine sıcak bakmayan arkadaşlarımız için unutulan bir düşünce oldu. Bu nedenle teşekkür ediyorum. Umarım başka konuları birlikte değerlendirme fırsatı buluruz. Sevgilerimle.
 • Her konuda eğitimin faydalı olduğunu düşünüyorum. Her zaman ve ger yerde olaylara olumlu bakabilmek pozitif düşünmek, hem iş hayatında hem de özel hayatta insanlara olumlu katkılarda bulunuyor diye düşünüyorum. Bu eğitim semineri faydalı oldu. Eğitmen konusuna hakim ve eğitim süresince dikkati ayakta tutmayı başarabildi.
 • Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır. Olaylara olumlu bakabilme ve müspet düşünme adına iyi bir eğitim semineri sayılır. Baştaki filmi dikkatlice seyredebilmem ve bir şeyler kaçırmamak için gösterdiğim hassasiyetten dolayı biraz yorulduğum için doğrusu yani uzun sürdü film. Seminere geçince daha akıcı oldu. Yaptığınız grup çalışması metodunu takdir ediyorum. Şemsettin Bey, işinize gereken emeği veriyorsunuz. Hiç kimse gelmeden önce salonda hazır beklemeniz bunun için önemli sebep. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
 • Eğitim seminerinin tebliğ edildiği Salı gününden beri gerçek anlamda tam bir hafta geçirerek gelmiş olduğum bu Cumartesi eğitimden sonra burada duyduklarımı gerçekten hayatıma uygulamayı isterim.
 • Bu eğitimi bir yaptırım olarak düşünüp gelmiştim sabah. Yaklaşık 4-5 saat boyunca dinledim sizi. Aslında mantıklı diye nitelendirdiğim çoğu düşüncemin ne kadar gereksiz ve beni ne kadar zahmete soktuğunu gördüm. Anlattıklarınızı anlatırken denemeye başladım ve eminim bundan sonrada kendime bir başlangıç noktası olduğunu düşündüğüm bu fikirleri hayatımda uygulamaya koyacağım. Benim için anlamlı ve çok güzel bir gün oldu. Düşünceleriniz bendeki düşünceleri daha da güzelleştirip değiştirecek. Çok teşekkür ederim.
 • Bütün haftanın yorgunluğunu muhteşem bir eğitimle atabilmek ilginç ve unutulmaz bir deneyimdi. Keşke bu tip eğitimler sık sık olsa. Aslında hep bildiğimiz ama görmezden geldiğimiz şeyleri çok güzel, akılda kalıcı, gerçekçi ve eğlenceli bir şekilde ortaya çıkardınız. Harika bir Cumartesi günü geçirdim. Çok teşekkür ederim.
 • Hocam, eğitim tekniğiniz ile gurur duyabilirsiniz.verdiğiniz örnekler konuya uygun ve açıklayıcı idi. Yalnız kahvaltı etmediğim için aşureyi gördüğümde çok acıktığımı fark ettim. Eğitimde örnekleriniz, insanları dinlemeniz ve katılımı sağlayabilmeniz nedeniyle teşekkürler.
 • Sayın hocam, bugün almış olduğum eğitim, şimdiki hayata bakış açımın bazı konularda yanlış olduğumun farkına vardım. Ama sizin göstermiş olduğunuz anlatım performansınız ve anlatmış olduğunuz konular. Bundan sonraki iş ve sosyal hayatımda daha yaralı olacağıma inanıyorum. Çalışmalarınızın daha başarılı olmasının dileğimle. Saygılarımla.
 • 20 Mart 2004 tarihinde odamız personeli adına düzenlenen “işte mutluyum- olumlu düşünme” eğitim semineri şahsım adına çok iyi ve yaralı geçtiğini söyleyebilirim. Eğitime gelmeden önceki düşünce fikrim bugün personelin çok fazla memnun olacaklarını düşünmemiştim. (nedeni ise hafta sonu olması) Sn. Şemsettin Akçay hocamız gerçekten konusuna hakim, anlatma kabiliyeti mükemmel ve insanları işte mutluyum- olumlu düşünme konusuna motive edebilmektedir. Kendilerine bu konuda teşekkürlerimizi sunarım.
 • Şu ana kadar sıkılmadan sonunu getirebildiğim ender eğitimlerden biri olduğunu tüm içtenliğimle söyleyebilirim. Diğer arkadaşlarımın da aynı kanıda olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla sıkıcı olmayan eğitim – faydalı eğitim. Ama şu da bir gerçek ki günümüz koşullarında sizin bize aktarıp bizim öğrenmeye anlamaya çalıştıklarımızı uygulamaya çalışıp tam anlamıyla mutlu olabilme başarısı (imkanı) olmayabilir. Bu arada bundan sonraki eğitimlerinizde katılımcılar da aşure ikram ederseniz memnun olsun.
 • Bugün burada işlenen konu bir şeyler öğrenmekten öte içimizde yaşadığımız düşüncelerin adını bulmaktı, daha fazla düşünmekti, bazı şeylerin farkına varmaktı. Hatta bazı şeylerin düzelmesi, değişmesiydi. Olumsuz düşüncelerin sonlanmasıydı. Teşekkürler.
 • Her insan gibi benim de zaman zaman pozitif ya da negatif düşündüğüm olmaktır olaylar karşısında. Çoğu zaman kendi kendime dur deyip, ne yapıyorum ben diye sorgulamaya ve durumu olumlu düşünerek çözmeye çalışıyorum. Faydasını gördüğüm anlar da oldu tam terside. Fakat bugünkü dersten sonra biraz daha bilinçli ve kararlı olarak olaylar karşısında “olumlu düşünmeye”çalışacağım. Katkılarınızdan dolayı teşekkürler.
 • İnsanlar hakkında olumlu düşünen biri olmak isterim. Ama zamanın şartlarından mıdır bilmem bunu tam olarak başaramıyorum. Kendim hakkında bu, acaba olumlu birisi olmak isterken herkese karşı olumsuz birisi miyim sorusunu düşündürüyor. Genelde güleç, herkese iyi davranmayı amaç edinen, anlatıcı ve yapıcı olmak isteyen birisiyim. Bu eğitimin bana kazandırdıkları mutlaka var. Diğer insanlarla ilişkilerime yardımcı olacağına inanıyorum. Saygılarımla.
 • Bugünkü eğitimden çok zevk aldım. eğitimcimiz Şemsettin Bey çok esprili birisiydi. O yüzden hiç sıkılmadan zevkle zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım. Daha önceki eğitimde bu kadar uzun süreli kalmadım. Nedeni ise hafta içi olduğu için işimizin yoğunluğunda fazla kalamadık. Bu tür eğitimler sayesinde kendimizi daha iyi geliştirmiş oluyoruz. Konuşkan tatlı dilli ve sıcakkanlı biri olduğunuz için çok zevkli geçti.
 • Seminerin olacağını hafta başında öğrendiğimde gerçekten çok üzülmüştüm; çünkü bütün hafta odamızın çok yoğun olan servisinde çalıştığımızdan çok yorulduğumdan vaktimi oğlumla geçirmek istemiştim. Çünkü iki haftada bir cumartesileri çalıştığımız için bu cumartesinin boş geçmesi gerekiyordu. Neyse zor da olsa geldim. Sıkıcı olabileceğini düşünmüştüm. Ama sizi tanıdık, bugünlerde geçekten hiç rastlayamadığım “pozitif, her şeye olumlu bakabilen!” sizi görünce ve konularda işimizle ve hayatımızla çok ilgili olduğunu görünce inanın ki geldiğime çok sevindim. Aslında inanın ki bende aynen sizin tarzınızda bir insandım. Fakat insanlar beni çok yıprattı. Yine gülebiliyorum, yine olumlu bakıyorum hayata. Ama bundan sonra eminim her şey daha güzel olacak. Allah güler yüzünüzü hiç soldurmasın. Başarılar.
 • Ben zaten her konuda olumlu düşünen bir insanım. Bu eğitimle daha da bilgilendim. İnanıyorum ki diyor arkadaşlarım da bir şeyler almıştır sizden, ben çok beğendim. Sıkmadan daha doğrusu sıkılmadan geçen bir eğitim oldu. Teşekkürler.
 • Her eğitimin bir faydası olduğunu düşünüyorum. Daha önceden bildiğim ama bildiğimin farkında olmadığım, ya da sıklıkla kullanmayı ihmal ettiğim şeyleri yeniden hatırladığım ve yeni şeyler öğrendiğim için. Güzel bir gündü, keyif aldım. çok rahatlatıcı, insana güven veren, paylaşan, eğlendiren, eğlendirirken öğreten ve düşündüren bir tarzınız var. Teşekkür ederim.
 • Olumlu düşünce konulu seminerinizde anlattıklarınız gerçekten uygulanınca insan hayatını pozitif etkiler. Ben konuştuğumuz konularla ilgili % 50 sini yapıyorum. Hayata bazen olumlu bazen de o günün getirdiği gelişmelerden dolayı olumsuz bakıyorum. Mutlu ve her şeye pozitif bakmayı seven bir insanım. Ama bazı şeyler tek başına olmuyor. Fikir birliği olması lazım. Siz konuyu çok güzel anlattınız. Teşekkür ederim.
 • Sayın hocam bugün almış olduğum eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Burada öğrendiğim bir takım düşünsel olguları günlük hayatımda kullanmaya çalışarak daha mutlu olmanın ve hayattan daha çok zevk almanın yollarını arayacağım. Gelelim sizin bu eğitimdeki performansınıza. Şunu açık yüreklilikle yazıyorum. Sizi çok başarılı buldum. Konuya hakimiyetiniz ve bizi sıkmadan akıcı ve gerektiğinde esprilerle dağılan dikkatimizi toplamanız çok başarılıydı. Bunlar pozitif yönlerimizdi. Negatif yönünüz ise bir kase aşureyi gözümüzün içine bakarak yemeniz ve bize vermiş olduğunuz gofret sözünü yerine getirmemenizdi. Pardon özür diliyorum şu anda gofretlerden bahsettiniz. Teşekkür ederim.
 • Bugün bu eğitime gelirken tüm arkadaşlarımla olduğu gibi ben de uyandı; Cumartesi günü hava çok güzel, eğitimde ne işimiz var diye? Ama burada bugün şunu gördüm ki, sizinle birlikte olmak ve süreli de olsa zamanı doya doya geçirmek ve eğlenmek çok güzeldi. Benim hayatta benim sevdiğim ve her insanın da buna özen göstermesini istediğim bir konu, “karşısındakini aptal yerine koymaya çalışan insanın aslında kendisi aptalın tekidir.” İnsanları ne olursa olsun sevmeye çalış, içinde kin besleme, çöpe at, hep reklamlardan bahsettiniz ya, benimde reklamlardan çıkardığım çok şeyler var. Omo reklamı, reklamın sonunda şöyle bir söz var, “kirlenmeyi öğrenmedikten sonra temiz olmanın ne önemi var?” ya da ne reklamı olduğunu şu anda pek anımsayamıyorum, herhalde bir araba reklamı olsa gerek, insanların günlük yaşamlarına ilişkin sözleri var. Didişmeler, tartışmalar deniyor. Hayat o kadar kısa ki, önemli olan mutlu olmak insanların mutlu olmasını görmek ve öldükten sonra da güzel şeylerle anılabilmek... Bende sizi öyle anacağım, size ailenizle sonsuz mutluluklar, her şey gönlünüzce olsun.
 • Keyifli bir gün geçirdim. Eğitim denince Cumartesi günü iptal oldu diye düşünmüştüm. Önyargılı olmamak lazım. Bugün için teşekkür ederim.
 • Anlatılanlar hepimizin en azından benim içimden geçenlerin toplamıydı. Bunları dinlerken tamam kolay diyorum ama bazen hayata geçirmek zorlaşıyor. Ama mutlu olup, hayata olumlu bakmak lazım bir nefesçik canımız var. Boşa harcamamak gerek J
 • “Ekip Çalışması” adı altında ders alacağımızı öğrendiğimde daha durağan, normal dersler gibi hazır notlarla ders anlatılacağını düşünmüştüm. Fakat ilk dersliğe girdiğim anda farklı bir ortamda ders alacağımı anlamıştım. Ekip çalışmasına farklı yönlerden bakmak, sınıf içinde grup oluşturup çalışmalar yapmak çok bilgilendirici oldu. Lisans eğitimim boyunca (Hacettepe-İşletme) bu dersleri almıştım fakat pratiğine dönüştüremiyorduk. Bu derste öğrendiklerimin hepsini gerçek hayata geçirebileceğimi anladım. Çok etkili ve başarılı 2 gündü. Ders materyalleri, konuşma konuları, oyunlar öğreticiydi. Keşke 2 gün daha beraber grup çalışmaları yapıp, sizden sunumlar izleseydik. Teşekkürler..
 • 02.09.2004-11.09.2004 tarihleri arasında Richmond otelde "Eğitimcinin Eğitimi" konusunda aldığımız eğitimden şahsen çok mutlu oldum. Bu eğitimlere ilk başladığımız zaman, ben ve arkadaşlarımın üzerlerindeki çekingenlik ve baskının bu eğitim ile artık yok olduğunu gözlemledim. İnsan, hayatında eğitimin ne kadar önemli olduğunu kendi üzerinde hissetmesi bence çok faydalı. İleride kendi vereceğim eğitimlerle arkadaşlarımında mesleki bilgilerinin yanında kendilerine edindireceğim özgüven için sabırsızlanıyorum. Şemsettin Hoca’ma ve arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.
 • 02-03.12.2005 te yapılan bu eğitime katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Bu tür çalışmaların sıkça yapılmasını temenni dileklerimle.
 • 15.12.2006 tarihinde Sn. Şemsettin Akçay hocamın anlatmış olduğu ders ve kendisi hakkındaki değerlendirmemdir. Sn. hocam öncelikle ben dersinize biraz geç kaldığım için baştan kaybettim. Oysa daha önceden tedbirlerimi alabilseydim çok değerli dersinizden daha fazla yararlanabilecektim. Bu benim için kayıptır. Ben sizin kısa özgeçmişinizi ve mezuniyet gibi bu alandaki çalışmalarınızı merak ettim. Sempatik,güler yüzlü,konusuna hakim ve ilginç konularda insanları meraklandırarak vermiş olduğunuz eğitimden son derece memnun kaldım. Bu günkü anlatılan dersten aklımda kalan “ su “ ların duyabildiği, kadın ve erkek ilişkileri, birbirimizi anlamak ve işyerindeki liderlik konularında bilgimiz olmuştur. Şahsınıza teşekkür eder başarılı çalışmalarınızda bizleri haberdar etmenizi dilerim. Çalışmalarınızda bir görev alabilirsek mutlu olacağız.
 • 15-19 Ağustos 2005 tarihleri arasında gerçekleştirdiğiniz eğitim ile ilgili görüşlerimi aşağıda maddeler halinde yazıyorum. Eğitim sürecinde görsel iletişim araçlarının kullanımı oldukça etkileyici idi. İletişim gücünüzün yüksek olması, derse etkin bir katılımın sağlanmasını kolaylaştıran en önemli faktördü. Kişisel eğitimime ve gelişimime olumlu bir katkınız olmuştur. Bunun için teşekkür ediyorum. Danışmanlık firmasının ünvanında “Aktifeğitim” ibaresi ayrı yazılması gerekmiyor muydu?
 • 16 ve 17 şubat tarihleri arasında belki toplasak 8 saati birbirimize ayırdık. Ama ben 8 saat süre zarfında ben hiç bir şey öğrenmediğimi öğrendim. Anladım ki süre hiç bir zaman önemli değil. Önemli olan gerçekten istemek. Fazla yazacak bir şey gerçekten bizle o çok değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için ben çok mutluyum. Tabii sizi tanımaktan da. Kendinize çok iyi bakın. Hep mutlu kalın.
 • 17 yıllık meslek hayatımda ilk kez böyle bir eğitime katılıyorum. Benim için son derece faydalı oldu. Kendim için ve birlikte çalışacağım personel için uygulayacağım çalışmalar ve davranış biçimleri olacaktır. Olaylara daha farklı biçimde bakmaya ve değerlendirmeye bakacağıma eminim. Teşekkür ederim.
 • 20 yıllık bankacılık hayatımda Kafamın, yüzde yüz daire olan kafamın yüzde ellisi dolu yüzde ellisi boş olduğunu anladım. Verilen ve 20 yıllık hayatımda eğitimler dolu olan yüzde elli tarafında döndü durdu. Sizin sayenizde bir baktım ki yüzde elli boş olan kafam doldu ve yüzde yüz oldum. Temennim ve eminim ki tüm personelin hatta insanlığın yüzde elli tarafı boş ne kadar doldursanız o kadar insanları mutlu edersiniz. Devamını insanlık adına diler teşekkür ederim.
 • 22 yaşında turizimde şef olarak çalışan bir insana verebileceğiniz en güzel şeyleri onun geleceği için verdiniz. Zamanımı verdiniz teşekkür ederim. Bana gösterdiğiniz yolda elimden geldiğince yürümeye çalışacağım. Başarılarınızla ve başarılarımla en güzel günlere.
 • 23-24 Kasım 2005 tarihi Pam Otel’de verilen 2 günlük seminere katıldım. Seminerin bana çok yararlı olduğunu ifade edebilirim. Bir parça daha kendimi tanıma ,noksanlarımı görme,neler yapabileceğimi hissetme fırsatı buldum. Günlük iş stresinden uzaklaşıp biraz daha motive olmuş ve mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Bu semineri düşünen ve bize bilgi ve tecrübelerini aktaranlara teşekkür ediyorum.
 • 24.11.2005.Yönetim Becerilerini geliştirme seminerinin oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu tür seminerlerin daha uzun süreli ve sıkça verilmesi daha uygun olacaktır.
 • 26 yaşındayım. Bu güne kadar hep duygusal ve içime kapanıktım. Toplu yerlerde bulunmaktan, toplum önünde konuşmaktan çok sıkılır ve çekinirdim. İnanın komşularıma bile bu yüzden gidemiyorum. Bu gün çok önemli bir şey başardım. Burada siz de dahil 16 kişi önünde “fıkra” anlattım. Emin olun belki de ilk fıkra anlatışımdır. Bu benim için büyük bir başarı...
 • 4 günlük eğitimcinin eğitimi seminerinde koçluk, NLP’ye giriş, sunum teknikleri hakkında bilgi sahibi olduk. Bence çok faydalı bir eğitim oldu. Her ne kadar ilk eğitimlerimizden bu yana bir değişikli fark edilmiştir. Fakat önümüzde çok daha yol olduğuna inanıyorum.
 • 8 günlük eğitimin en faydalı bölümüydü. Bildiklerimizi hatırlatması yanı sıra yeni bilgilere de eriştik. Herkesin yılda 2 defa kendine dönüp bakması için alması gereken bir eğitim. Açık olmak gerekirse iyi idi. Ancak belki beklentilerim daha yüksek olduğu için daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.
 • 9-10-11 Eylül 2004 tarihleri arasında verilen eğitimcinin eğitimine ilk kez katılmamdan dolayı hem eğitim alıp hem de ailedeki yeni insanları tanımaktan büyük mutluluk duydum ayrıca hayatım boyunca ilk defa Pamukkale’ye gelmek Denizli’yi görmek benim için ayrı bir mutluluktu.
 • Açıkçası yoruldum ama... söylediğiniz gibi keyfini çıkardım. Harikaydı binlerce teşekkürler... 4 gün içerisinde takım olmayı ve paylaşmayı daha iyi öğrendim. Dilerim bu eğitimin yukarıdan aşağı en alt kademedeki daha nice personele de yaşatırsınız. Biz devamını getirmeye, vermeye çalışacağız. Sevgiler.
 • Aile şirketi olan turizm acentemizin 4 ortağından biriyim. muhasebe departmanı ve katalog-kontrat sorumlusuyum. Eğitim bana fikirler verme konusunda yararlı oldu. Ayrıca verilen örnekler ilgimi canlı tuttu sadece teorik olarak anlatıldığında belli bir sure sonra sıkılma oluyor. Ama bu eğitimde teorik yanında pratik bilgilerden de sıkça bahsedildiği için verimliydi. Tek negatif diyebileceğim nokta konuların sadece otellere yönelik anlatılmasıydı. Acentelerin adı geçmedi. Ben sadece verilen örnekleri kendime uydurmaya çalıştım teşekkürler
 • Aktif olarak yöneticiliğe hazırlık niteliğinde düzenlenen bu seminerde personel, yönetici ve müşteri psikolojisi konusunda daha fazla bilgi aktarılması daha da yararlı olacaktır. Kısa yönetim konusunda püf noktalarının anlatılması yararlı olacaktır.
 • Sayın hocam hayatımda bilmediğim bilgiler edindim çok aydınlatıcısınız çok iyisiniz aslında böyle şeyleri hiç sevmem ama bu sefer çok hoşuma gitti. Dinlerken ilham geldi. Yaşam hayatınızda başarılar. Dilerim ki çoğu kişi bizim gibi şanslıdır inşallah sizin gibi iyi, sempatik hoşgörülü biriyle karşılaşır. Saygılarımla. Sayın Şemsettin Akçay (sizi çok sevdim hocam)
 • Artık kendime inanıyorum.Şirketime bu eğitimler aracılığıyla verebileceğim şeyler olacaktır.Konuşmayı daha planlı bir hale getirmeyi düşünüyorum
 • Aynı gibi gözlemlenen olayların değişik anlamlarda da değerlendirilebilme bakış açısı oluşturdunuz. İyi bir eğitimci olduğunuz kanaatindeyim.
 • Bakış açısı değişimi sağlanabilirmiş. Farklı birimlerde aynı unvan grubundaki arkadaşlarla deneyim paylaşmak, yeni fikirleri tartışmak açısından çok verimli bir ortam. Değişim gerekli, zor olabilir ama denemeye değer. İlk kez, iki uzun gün gözlerimi kırpmaya gerek kalmadı, ilginç, canlı, katılımcı bir eğitim programı. Eğitimciler; Şemsettin Akçay bey ve Dilek hanıma teşekkür ederim.
 • Belki hayatımda görmediğim eğitimi gördüm. Arkadaşlık kavramını birlik beraberlik. Aldığımız eğitimde saygı hoşgörü takım çalışması,alt kadromuzdaki insanlarla diyalog kurmayı öğrettiniz. Bize bir çok konuda başarılı olacak konularda yardımcı oldunuz. Saygılarımla
 • Ben akıcı bir şekilde, içten, sıcak, samimi tavırlarınızla ders anlatmanızdan eğitim vermenizden olumlu olarak çok etkilendim.
 • Benim düşüncem bütün iş yerlerinde bu eğitimi vermelisin. Bunun için teşekkür ederim.
 • Beş günlük eğitimde; günlük hayatta başımıza gelebilecek (iş ve sivil hayat) herhangi bir olay karşısında nasıl davranacağımız konusu hakkında bilgi sahibi olduk. Bakış açım değişti. Kendimi meditasyon yapmış gibi hissettim. Yüz kaslarım gevşedi (daha sert bir havam vardı). Adeta duygusal bir doping aldım. Yardımlaşmanın ve ekip çalışmasının ne kadar önemli olduğunu, hiçbir şey için geç değil kavramı oluştu. Daha karamsardım. Dört gün içinde beyin fırtınası yaşadım. Vücudumun direnci arttı. Karşımdaki insanın da çok önemli olduğunu anladım. Yardımlaşmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gördüm. Sınırlarımızı aşabileceğimizi ve her şey için sınırları kendimizin koyduğunu anladım. Gençleştim. Karar verme yeteneğim güçlendi. Teşekkür ederim. Sağ olun.
 • Bildiğimiz daha doğrusu bildiğimizi sandığımız bir çok şeyi görmemize yardımcı olduğuna inandığım bir ders oldu. Öncelikle düşünce boyutunun limitlerini genişletmeyi öğrendim. Takım oluşturmak, basitte olsa belli konularda eşgüdüme ulaşabilmek, birlik olabilmek bu iki günde öğrendiğim şeylerden. İnsanları etkileyebilme ve kariyer yolunda başarılı olabilme adına azımsanmayacak bilgilere ulaştığımı söyleyebilirim. Aynı zamanda oldukça eğlendiğimi itiraf etmeliyim. İmkansız dediğim şeylerin düşündüğüm kadar çok olmadığını artık biliyorum.
 • Bilgi işlem sorumlusu, Biraz daha fazla ara verilirse daha iyi olabilir. Bilgi aktarımlarınız için teşekkür ederim
 • Değerli hocam Şemsettin Akçay Hep söyledikleri gibi hayatta yaşadıkça bazı bilgilere ulaşıp bazı şeyleri öğreniyorsun. Sanırım hayatımda gerçekten de çok şanslı zaman diliminin içerisindeyim. Sayenizde kendimi biraz daha geliştirme ve biraz daha öğrenme fırsatı buldum ve eminim ki hayatımda bundan sonra pozitif değişiklikler olacak. Çünkü öyle şeyler öğrettiniz ki hem işim hem çevrem hem ailemle olan ilişkilerim öylesine düzene girmek üzere ki. Üzere dedim çünkü daha kat etmem gereken çok yol var. Size her şeyden önce bu yolu ve bu yoldan nasıl yürümemi öğrettiğiniz için çok minnettarım. Teşekkür ederim. Saygılarımla.
 • Faydalı geçti bence. Size daha önce de söylediğim gibi sanki bu sefer daha iyiydi. Belkide iyi olan bizlerdik. Bunun farkına varabiliyor olmak da keyif verici. Sanırım ve umarım bir daha ki sefere daha çok keyif alırız :) Görüşmek üzere...
 • Hayat yaşamaya değerdir. Bu günkü eğitime katıldığım için kendimi şanslı görüyorum. Çünkü hayata hep pozitif bakıyordum. Bu beni daha da cesaretlendirdi. Hayata hep olumlu bakmamızı pekiştirdi. İletişim kurmada daha aktif olacağımı düşünüyorum. Bu konuda zaten fena değildim. Bu anlamda bana çok şey katacaktır. Aslında bu iletişim işi çok sevdiğim bir iş. Halkla ilişkiler konusunu da seviyorum. İlerde kısmet olursa sizinle çalışmak isterim.
 • Kalabalık olmasından da zaten anlaşılıyor. Gerçekten mükemmeldiniz
 • Kalite ve gıda güvenliği yöneticisiyim. Eğitimin kendi içindeki dinamiklere tutunduktan sonra bir şeyler alınabiliyordu. Anlatım etkin ve sade idi. Teşekkürler Şemsettin Bey
 • Kanımca yeterince iyi bir hazırlık yapılmış. Ancak kursiyerlerin biraz daha katılımcı olması faydalı olacaktır.
 • Katılmış olduğum ve sizin ders vermiş olduğunuz “Eğiticilerin Eğitimi Semineri” sizin vermiş olduğunuz pozitif enerji sayesinde başarılı ve çok zevkli geçti. Ses tonunuz özellikle mimikleriniz çok iyi. İlk gün yolculuğun vermiş olduğu yorgunluk yüzünden biraz zor geçti. Sonra çok iyiydi. Gerçekten kendimizin kabul etmeye cesaret edemediğimiz kusurlarımı gördük. Teşekkürler. Devamı gelir umarım.
 • Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.Çok başarılıydınız.Tekrar görüşmek dileğiyle.
 • ........ bünyesinde Kalite Müdürü olarak çalışıyorum. Eğitim sırasında verilen örnekler ilginç ve başarılı idi.
 • Sanırım ben çoğu şeyi biliyordum. Bilmek, algılamak ya da keşfetmek bunlar başka şeyler. Bakmakla, görmek, algılamak üçü ayrı şeyler. İşte bende kendimi keşfettim. Yapmam gereken önemli bir şey var. Öğrendiklerimi en kısa zamanda hayata geçirmek. Kendimi keşfetmeme yardımcı oldunuz ve biliyorum ki mükemmeliyetçi anlayışıma uygun bir şekilde çok güzel şeyler başaracağım. Benim yapamayacağım hiç bir şey yok. Siz bugüne kadar tanıdığım (genelde filimler de) gördüğüm yegane (çok çok çok farklı) birisiniz. Bana çok şey kattınız. Teşekkür ederim. Sizden istediğim ve yapacağınıza inandığım bir şey var. Zihninizi ve bedeninizi sağlıklı tutun. Umarım yeni hedeflerinize en kısa zamanda ulaşırsınız.
 • Sayın (Şemsettin Akçay) bize verdiğiniz ders için size çok teşekkür ederiz. Sizin bu derste hiç bir yanlışınızı görmedim. Tem tersine çok faydalı örnekler aldım. Onun için size çok teşekkür ederim. Bir daha görüşmek üzere hoşkalın. (Başarılar)
 • Siz bana şirketime olan bakış açımı değiştirdiniz. Ben şirkette nasıl biriydim. Nasıl olmalıyım diye düşünmemi sağladınız. Şunu biliyorum ki bundan sonra hem iş hayatımı hem de aile hayatımı nasıl şekillendirmeliyim. İşte hocam, artık ben bunu anladım. Her sabah aynaya bakıp kendime şunu söyleyeceğim. Ben dünyanın hoşgörülü ve sevecen insanıyım. Çünkü siz bana 4 gün içinde insanlara nasıl davranmalı bunu öğrettiniz. İyi ki buraya gelmişim ve iyi ki sizi tanımışım. Teşekkürler Şemsettin Akçay Bey.
 • Size ilerideki toplantılarınızda ve seminerlerinizde başarılar dilerim. Umarım bende daha iyi bir anlatıcı ve öğretici olabilirim. Sizin sayenizde. Teşekkürler.
 • Size sayın Şemsettin AKÇAY’a bize bu eğitimi verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
 • Sizin bizlere vermiş olduğunuz eğitimden dolayı öncelikle ekibim ve kendi adıma teşekkür ederim. Yaşım 25 ve bu genç yaşıma kadar sizin kadar pozitif ve hayat dolu birisinden eğitim almamıştım. Sizden çok şeyler öğrendim ve emin olun ki bu eğitim süresince öğrettiğiniz her şeyi iş hayatında ya da sosyal hayatta uygulayacağıma eminim. İyi ki varsınız. Size uzun ömürler diliyorum.
 • Sizinle geçen zamanda hiç sıkılmadım. İletişim kuramadığım kişilerle bundan sonra öğrendiklerimi uygulayacağım. Zamanımızın kısıtlı olması üzücü. Bu eğitimi çocuklarımız ve eşlerimiz keşke bizimle paylaşsa. Teşekkür ederim.
 • Slaytların renk düzeninin uygun olmadığını düşünüyorum beyaz fon insan gözünü çok çabuk yoruyor. Bu düşünce tamamen bana ait. İlk dersleriniz çok zevkli idi ancak teoriye indikçe açıkçası sıkıldım. Teorinin yoğun olduğu bölümlerin arasına dikkat çekisi ve ilgiyi tekrar derse yöneltecek. Genel olarak derslerinizi dinlerken zevk aldım. Şimdiye kadar hiç görmediğim bir öğretim tekniğiniz olduğundan ortalamanın üstünde ilgimi çekti. Teşekkür ederim.
 • Sonuç olarak, bilgi, birikim, teknik ve tüm imkanları en iyi şekilde hizmetimize sunduğunuz için teşekkür ederim.
 • Soru işaretleri ile başladığım eğitimi cevaplarla bitirdim. Öğrenmenin sonu yok ve bilgilerimiz okyanusta bir damla. Bunu şu an çok daha iyi anlıyorum. Eğitim tekniği bu güne kadar çok fazla karşılaşmadığım ama çok hoşuma giden bir teknik. Verildiğinde azalmayan tek şeyin bilgi olduğunu düşünüyor ve bize verdikleriniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla.
 • Sorunlara veya sorulara olumlu yaklaşmanın önemli olduğunu, negatif yaklaşmanın bireylere bir şey katmayacağını öğrendim.
 • SUYA GİRME ZAMANI; Daha önceki eğitim programından sonra, bu 3 günlük eğitim programında kendimdeki gelişmeleri çok daha rahat gözleyebildim.”Eksiklerim yok mu?” hala var. Ama en azından eksik yönlerimi sunum yaparken katılımcılarla iç içeyken bile o anda farkedebiliyorum. İlk eğitimde eksik yönlerimin söylenmesini beklerken, bu programda kendim farkedebiliyorum. Algılama,farkına varma, analiz edebilme gibi kendimde belli özellikler oluşmaya başladığını anladım. Zihnimde eğitim, eğitimci katılımcı ile ilgili kavramlar tam olarak yer etti. Teşekkürlerimi sunuyorum...
 • Sürenin yetersiz olmasına rağmen bize anlatılanlardan ve 2 günlük eğitimden çok zevk aldığımı söyleyebilirim. Anlatılanlardan çoğu günlük yaşantımızda görüp yaşadığımız şeyler ama önemli olan onu yakalayıp fark etmemiz. İşte bazı olaylara artık bakış açımı değiştirmem gerektiğini, bulunduğum pozisyonda idaremdeki insanlara ve bunların getirdiği sorunlara nasıl yaklaşmam gerektiğini biraz daha iyi anladığımı ve en önemlisi de bizim için değişik ortamlardan ve bulunduğumuz ortamın dışından beynimin değişik konularla meşgul olarak zihnimin dinlendiğini hissettim.
 • Şu 2 günde sizden bazı şeyleri öğrendiğimi zannediyorum. Bu kurs biraz daha uzun süreli olabilirdi. Şemsettin Akçay bey, sizden öğrendiğim ve taktir ettiğim en önemli özellik her şeye olumlu bakabilmeniz. (öğrendiğim dedim ama ne derece uygulayabilirim bilemem, en azından bunun uygulamaya çalışacağım). İyi bir yöneticinin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmamıza yardımcı oldunuz. Her şey için teşekkürler.
 • ... bankasında çalışan özellikle de müdür düzeyindeki insanların en az 1 hafta süre ile katılmasını iş yaşamına faydalı olacağını düşünüyorum.
 • Takım çalışmasına uygulamalı bir şekilde öğretilmesi, bizim de bu uygulamalar içinde yer almamız bu bilgilerin kalıcı olmasını sağladı.
 • Temelde vermiş olduğunuz bu dersle bizler insanlarla daha iyi bir iletişim kurabileceğimizi ve anlayabileceğimizi anladım. Yalnız arada mola sürelerini daha fazla tutsanız iyi olacağını düşünüyorum. Teşekkürler..
 • Teşekkür ederim. Gerçekten hayatın sırrı kolaymış. Bölümlerden bir kişi yerine toplu katılım olursa başarı daha yükselir.
 • Teşekkürler..aslında bu eğitim sayesinde benim hayata bakış açım değişti. İlk başta evimde uygulamaya başladığımda eşimle benim aramda bayağı kopukluk varmış. Sebebi de ben! Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır sözünü bir kez daha kanıtladı, bu eğitim. Artık bundan sonra hiç kimseyi dinlemeden, kızmayacağım, yorum yapmayacağım. Eksiklerim olduğu kadar bende var olan yeteneklerimi ortaya çıkarmanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Aslında çoğunu bildiğim, davranış, fikir, arkadaşlık, güven gibi anlatmaktan kaçardım. Artık bunları da zamanla aşmamız lazım.
 • Umarım bir sonraki münferit sunumunda yeterli teknik, ekipman ve zamanla çalışabiliriz. Dün resmen boşta bilgisayar bulmak için birbirimizi ezdik.
 • Verdiğiniz takdimleri benim için değişik konuları içerdiğinden gerçekten ilgi ile takip ettim. Özellikle konuları gerçek hayattaki uygulamalar ile ayrıntılı açıklamanız anlamama yardımcı oldu. Konuya ilişkin faydalandığınız yayınlar hakkında da bilgi verirseniz daha da iyi olacağı kanaatindeyim. Teşekkürler.

Sorularınız mı var?

Telefon:

(0312) 284 4865|

Yukarıda yer alan telefon numarasından hafta içi 09:30 - 17:00 arasında bize ulaşabilirsiniz.